Aktuality

Tradiční košt už v sobotu!

Kulturní dům v Havlovicích bude už tuto sobotu 5. března 2016 hostit tradiční Česko - slovenský košt slivovice. K degustaci bude připraveno zhruba 600 vzorků domácích slivovic, hruškovic, třešňovic a mnoha dalších specialit. Samozřejmostí je také pestrý kulturní program. Prohlédněte si plakát.
Petr Záliš, 3.3.2016

Výběrové řízení

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice vypisuje výběrové řízení na správce havlovického sportovního areálu s nástupem 1. června 2016. Bližší informace podá osobně Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol Havlovice.
TJ Sokol Havlovice, 3.3.2016

Hledají se pracovní síly na hrad

Sdružení pro Vízmburk přijme dva stavební dělníky na opravu hradu Vízmburk a dva průvodce či průvodkyně obojí na pracovní úvazek od 1. dubna do 30. září 2016. Podmínkou je vedení na úřadu práce a věk do 30 let nebo nad 50 let. Bližší informace podá Jaroslav Balcar, místopředseda Sdružení pro Vízmburk.
Sdružení pro Vízmburk, 3.3.2016

Úpění zachráněno!

Parta letitých pořadatelů recesistické akce Úpění dospěla k názoru, že pošlou tuto veselici na pár let k vodě... Následně jsem oslovil organizátora Andyho, jestli to neudělat jinak. Hlavními důvody přerušení a možná i zániku Úpění byly velký úbytek plavidel, nedostatek vody a tím i pomalá a dlouhá cesta až do Ratibořic. V posledních letech trvala plavba vždy až do večera a další den bylo ještě třeba odvézt většinou téměř zničená plavidla zpět. Vznikl proto nápad uspořádat méně náročnou akci se startem u havlovického sportovního areálu a cílem po dva a půl kilometru dlouhé plavbě u Šiškovenského mostu. "Nové" Úpění bude spojené se zábavou jako při letních běžkách u Andyho v hájovně. Plavení se díky tomu budou moci zúčastnit i rodiny s dětmi. Nebude to tak náročné a dlouhé, účastníci budou pořád v Havlovicích. Počítáme, že se pojede třeba jen na nafukovačkách nebo kajacích, ale už dnes víme, že se na start postaví minimálně šest recesistických plavidel. Leták je zde.
Miloslav Tohola, 14.2.2016

Oslava diamantové svatby

V sobotu 6.února 2016 uspořádala občanská komise v slavnostní síni našeho kulturního domu malou oslavu u příležitosti diamantové svatby, kterou oslavili manželé Voleští ze Závodě. Do dalších společných let jim přejeme hodně zdraví, štěstí a pohody. Několik fotografií ze slavnostního setkání je zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 10.2.2016

Masopustní veselí

Ve čtvrtek 4. února 2016 v 16:30 se na Králově kopci sešly nejrozmanitější masky, aby se mohly zúčastnit masopustního veselí. Děti si už ve škole i školce nacvičily jednoduché lidové tanečky a masopustní říkadla, které předvedly za doprovodu harmoniky na Králově kopci, v parku a před školou, kam rozrůstající se průvod dorazil. Tam na masky čekala odměna v podobě čaje a samozřejmě nemohla chybět masopustní kobliha. Děti nabraly sílu a s chutí se pustily do soutěží připravených na hřišti - jezdily na koloběžce, střílely na pohádkovou bránu, proběhly balónkový slalom s míčkem na lžíci, strefovaly se šášovi do pusy, procházely trasu se zavázanýma očima a skákaly na balónech. Na každém stanovišti získaly sladkou odměnu. Odpoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Foto zde a video zde.
Jaroslav Balcar, 9.2.2016

Nezvaný návštěvník

Během minulého týdne navštívil nádvoří našeho hradu neznámý vandal, který si zřejmě potřeboval dokázat svou sílu či odpor k našemu sdružení. I když je hrad uzamčen a vstup je zakázán, tak pronikl na nádvoří zřejmě po lešení. Vykopl dveře do sklepa, ze skříněk vysypal drobné nářadí, oddělal mříž od studny a vhodil tam pomůcky pro děti na dětský den, oddělal kanál a vhodil tam kámen a dokonce oddělal bednění do východního sklepení. I tací jsou mezi námi. Věřím, že škůdce brzy vypátráme. Obrázky jsou zde.
Jaroslav Balcar, 8.2.2016

Pozvánka na přednášku o pyramidách v Bosně

Ve čtvrtek 18. února 2016 se u nás v havlovické škole koná přednáška amatérského archeologa Jiřího Voňky o pyramidách v Bosně. Pan Voňka se osobně účastnil archeologického výzkumu těchto pyramid. Nic takového by příroda sama nemohla vytvořit. Podrobnosti jsou v příloze. Prohlédněte si také plakát.
Jaroslav Balcar, 8.2.2016

Masopust

Ve čtvrtek 4. února se koná tradiční masopustní pochod z Králova kopce. Sraz masek je v 16,30 na křižovatce pod smrkem. Cestou si zazpíváme a zatancujeme. Půjdeme ke hřišti, kde budeme mít pro děti připraveny soutěže a úkoly. Přijďte v masce, dostanete odměnu!!! Zde je pozvánka.
Jaroslav Balcar, 3.2.2016

Pohádkový zápis do školy 11. února

Pohádkový zápis do naší školy se koná ve čtvrtek 11. února od 16,30 a do 18 hodin. Zájemci o vzdělávání v naší škole, zavolejte a přihlašte se na tel. 777005790. S sebou je třeba vzít občanské průkazy, rodný list dítěte a kartičku pojišťovny. Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 3.2.2016

Nové výdejní místo České pošty, s.p.

Od 1.2.2016 bude na obecní úřad přemístěno Výdejní místo České pošty, s.p. Přestěhuje se sem z prodejny potravin. Rozsah poskytovaných služeb bude následující: Příjem a výdej obyčejného psaní, Příjem a výdej doporučeného psaní, Příjem a výdej balíků, Prodej poštovních známek, obálek všech typů a krabic na balíky, Placení inkasa a složenek. Během měsíce února bude tuto službu zajišťovat externí pracovnice v době od 10 do 11 hodin, od 1. března už nová pracovnice obecního úřadu. Věříme, že občané tuto službu uvítají a budou ji hojně využívat.
Pavel Dvořáček, starosta, 6.1.2016

Kotlíková dotace

V pondělí 11. ledna 2016 začal Královéhradecký kraj přijímat žádosti o kotlíkové dotace. O příspěvek na ekologičtější způsob vytápění je velký zájem, za první dva dny na kraji evidují více než 500 žádostí. Podle kraje je ale peněz v tomto dotačním titulu vyčleněn dostatek. Bližší informace o možnostech čerpání dotace na výměnu již nevyhovujících kotlů na tuhá paliva najdete zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.1.2016

9. Česko-slovenský košt slivovice

Kulturní dům v Havlovicích se v sobotu 5.března 2016 stane dějištěm v pořadí již devátého Česko - slovenského koštu slivovice a likérů. Vzorky je možné na Obecním úřadě v Havlovicích a na dalších určených místech odevzdávat do 24. února. Odborná degustace proběhne o tři dny později. I letošní "košt" doprovodí vystoupení folklórních souborů nebo zvěřinové hody. Bližší informace jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 6.1.2016

Místní poplatky 2016

Místní poplatky stanovené v Havlovicích pro rok 2016 se mění jen v případě vodného. Poplatky za psa nebo za kabelovou televizi jsou splatné k 31. březnu. Poplatek za odvoz a likvidaci domovního odpadu bude třeba uhradit už do konce února. Platit je možné hotově na Obecním úřadu v Havlovicích nebo převodem z účtu. Podrobnější informace jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.1.2016

Tříkrálový koncert

Městská hudba Úpice ve spolupráci s obcí Havlovice vás zvou na Tříkrálový koncert, který se uskuteční v kulturním domě v Havlovicích v sobotu dne 9.1.2016 od 18:30. O vstupenky je vždy veliký zájem, a tak se pořadatelé rozhodli prodávat vstupenky pouze s místenkou, a to v předprodeji. Ten se uskuteční v určených dnech v kulturním domě. Zde je plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 4.1.2016

V Havlovicích se už bruslí!

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se už bruslí! Současný pokles teplot umožnil nadšencům z TJ Sokol Havlovice vytvoření přírodního kluziště. Další dobrou zprávou je, že za sportování na havlovické ledové ploše se neplatí. Je zde také možné dát si něco na zahřátí, třeba medovina v areálu teče proudem. Jak to na havlovickém ledě aktuálně vypadá uvidíte zde. Přejeme nejen sportovcům úspěšný nový rok 2016!
Petr Záliš, 4.1.2016