Aktuality 2014


Vánoční dárek havlovickým dětem

Na Štědrý den ve 14,30 hodin byla veřejnosti oficiálně představena nová atrakce na dětském hřišti ve sportovním areálu v Havlovicích. Vzduchová trampolína o rozměrech 15 x 10 metrů včetně okolní umělé trávy a zemních prací stála bezmála 300 tisíc Kč. Věříme, že malé i větší děti budou spokojené. Nová zajímavost jistě přiláká další malé i velké sportovce. Představení nové havlovické atrakce přibližuje naše fotoreportáž.
Jaroslav Balcar, 29.12.2014

V Havlovicích bude Nebe na zemi

Po krátké době opět zavítá do havlovického kulturního domu divadelní soubor Na tahu z Červeného Kostelce. Tentokrát se nám představí v sobotu 10. ledna 2015 od 19 hodin s mytologickou komédií o slabostech lidských od Voskovce & Wericha nazvanou Nebe na zemi. Prohlédněte si plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 18.12.2014

Zpívání koled v havlovické kapličce

Srdečně zveme naše spoluobčany na tradiční Zpívání koled, které se v havlovické kapli svatého Jana Nepomuckého uskuteční 24. prosince. Začíná se ve 14 hodin. Krásné prostředí kapličky a české koledy jistě znásobí pohodu Vašeho Štědrého dne. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 18.12.2014

V Havlovicích se uskuteční tradiční Tříkrálový koncert

Obec Havlovice uspořádá ve spolupráci s Městskou hudbou Úpice a ZŠ Úpice - Lány tradiční Tříkrálový koncert. V kulturním domě v Havlovicích vystoupí v sobotu 3. ledna 2015 od 18:30 Jiří Hofman, Ladislav Lysický, Hana Machačová, Jana Prouzová nebo Jana Soukupová. Koncert bude řídit Zdeněk Möglich, průvodní slovo obstarají Martina Adamů a Romana Pacáková. Podívejte se na plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 18.12.2014

Rozvojové dokumenty obce

Zastupitelstvo obce na svém posledním zasedání schválilo aktualizovaný Zastupitelstvo obce na svém posledním zasedání schválilo aktualizovaný Místní program obnovy vesnice. Další aktualizace proběhne až v prosinci 2015. Do té doby může veřejnost zasílat své náměty a doplnění starostovi obce. Další dokument, který se projednával, byl Návrh plánu práce na rok 2015. Ten se bude schvalovat na březnovém zasedání zastupitelstva. I k tomuto dokumentu očekáváme Vaše připomínky.
Pavel Dvořáček, starosta, 18.12.2014

Proč zima nemohla přijít

To byl název předvánočního představení dětí z naší ZŠ a MŠ. Děj se odehrával na vlakovém nádraží. Po podzimu měla přijít zasněžená zima. Nádražáci ale zavřeli kuchařku Zimuli do sudu, a proto sníh nepřišel. Děti se těšily, že jim Ježíšek přinese brusle, sáňky a lyže, ale počasí bylo na blátě. Nakonec nádražáci Zimuli osvobodili a pravá sněhová zima přišla. vystoupení se dětem moc povedlo. Naše vystoupení vidělo 400 dětí ve čtvrtek a pátek a v neděli asi 250 diváků. Podívejte se na video nebo na fotografie.
Jaroslav Balcar, 16.12.2014

1. Vízmburský kalendář je na prodej

Kalendář zhotovil Petr Doležal z fotografií, které pořídil při stavební obnově hradu a při kulturních akcích přímo na hradě. Příznivci hradu se mají na co těšit. Cena kalendáře je 230 Kč. Objednat můžete na mailu: j.bekur@tiscali.cz nebo tel. 777005790. Můžeme jej poslat i poštou. Zde najdete celý kalendář v obrázcích.
Jaroslav Balcar, 9.12.2014

Proč zima nemohla přijít

To je název předvánočního představení, které se bude konat pro veřejnost v neděli 14. 12. od 16,30 v našem kulturním domě. Zveme tímto všechny rodiče, prarodiče, příbuzné a známé. Věříme, že se vám naše představení bude líbit. Zde je plakátek. Vstupné je dobrovolné.
Jaroslav Balcar, 8.12.2014

V Havlovicích proběhne veřejné zasedání zastupitelů

Kulturní dům v Havlovicích bude v úterý 16. prosince 2014 od 18 hodin hostit letošní 4. veřejné zasedání Zastupitelstva obce Havlovice. Zazní zde například zpráva o činnosti obce v končícím roce 2014. Schvalovat se bude také rozpočtové provizorium. Dojde i na plán práce na rok 2015. Pozvánka je zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.12.2014

Zástupci havlovických spolků se sešli u hasičů

V pátek 28. listopadu 2014 se v klubovně hasičů uskutečnilo společné setkání zástupců havlovických spolků s vedením obce. Od loňského prvního setkání se havlovické spolky o jeden rozrostly, takže nyní jich je 14. Účelem setkání bylo společné zhodnocení práce v letošním roce, plány na příští rok, sjednocení postupu v čerpání dotací, prezentace spolků na obecních webových stránkách a v kabelové televizi i možnosti společného pořádání některých akcí. Setkání přibližují naše obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.12.2014

V Havlovicích proběhlo letošní druhé vítání občánků

Na konci listopadu se konalo v slavnostní síni našeho kulturního domu letošní druhé vítaní občánků. Tentokrát byli občanskou komisí přivítáni tři chlapečci a jedna holčička: Vojtěch Ožďan, Adam David, Filip Vlach a Dominika Kovaříková. Vítání občánků přibližují naše obrázky. Přejeme našim miminkům hodně štěstí a zdraví!
Pavel Dvořáček, starosta, 2.12.2014

Havlovický kalendář 2015

Po loňském, historicky prvním kalendáři, vydala obec letos další stolní týdenní kalendář. Tentokrát je složen výhradně z obrázků našeho malíře Josefa Vika. Je to unikátní soubor obrázků, které vznikaly od roku 1953. Kalendář je možné zakoupit na obecním úřadě. Jeho cena je 70 Kč/ks. K nahlédnutí je zde. Panu Josefu Vikovi děkujeme za poskytnutí nádherných obrázků.
Pavel Dvořáček, starosta, 22.11.2014

Zlatá svatba

Počátkem listopadu uspořádala občanská komise v slavnostní síni našeho kulturního domu malou oslavu u příležitosti zlaté svatby, kterou oslavili manželé Součkovi z Popluže. Do dalších společných let jim přejeme hodně zdraví a pohody. Několik fotografií ze slavnostního setkání je zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 18.11.2014

V Havlovicích se konalo ustavující zasedání zastupitelstva

Ve středu 5. listopadu 2014 se v Havlovicích uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva obce. Starostou obce byl opět zvolen současný starosta ing. Pavel Dvořáček, který se stal celkovým vítězem komunálních voleb. Další místa v radě obce si rozdělila vítězná strana Sdružení nezávislých kandidátů obce Havlovice. Zde je přehled zastupitelů obce pro období 2014 - 2018.
Petr Záliš, 6.11.2014

Havlovice uvidí slavnou komedii Hoří, má panenko

Hoří, má panenko. Tak jmenuje představení ochotnického spolku Divadelního klubu Vrchlabí, které bude k vidění v neděli 9. listopadu od 19 hodin v kulturním domě Havlovicích. Jak už název napovídá, tato špičková komedie je inspirována stejnojmenným kultovním filmem slavného režiséra Miloše Formana. Vstupné bude činit 50 korun. Prohlédněte si plakát.
Petr Záliš, 30.10.2014

Pozvánka na ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů

Obecní úřad Havlovice v souladu s ustanovením § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění, informuje o konání ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Havlovice, svolaného dosavadním starostou obce ing. Pavlem Dvořáčkem v souladu s § 91 odst. 1 zákona o obcích. Konat se bude v kulturním domě v Havlovicích ve středu 5. listopadu od 19 hodin. Podrobnosti jsou v přiložené pozvánce.
Pavel Dvořáček, starosta, 28.10.2014

Rekonstrukce obecního úřadu dokončena

Od ledna do října letošního roku probíhala rozsáhlá rekonstrukce budovy obecního úřadu. V první fázi byla provedena izolace proti zemní vlhkosti, která byla všudypřítomná a dále rekonstrukce WC. V další etapě probíhaly práce, na které obec získala dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 1.442.332,-Kč. Jednalo se o výměnu oken a vchodových dveří, o zateplení fasády a celého podkroví a o instalaci nového zdroje vytápění (tepelné čerpadlo vzduch - voda) včetně výměny všech radiátorů. Nakonec došlo k opravě vnitřních omítek ve všech místnostech a i k částečnému vybavení novým nábytkem. Celkové náklady byly cca 3.000.000,-Kč. Prohlédněte si obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 27.10.2014

Den otevřených dveří

Ve středu 8. 10. se konal den otevřených dveří v naší škole. U příležitosti 55. výročí vzniku naší školky si děti připravily vystoupení v tělocvičně. Od 17:30 si mohli návštěvníci prohlédnout nové prostory na bývalé půdě školy. Zde byla vybudována školní družina a minimuzeum obce a hradu Vízmburku. Mrkněte na video z akce nebo na obrázky.
Jaroslav Balcar, 19.10.2014

Prodej kaprů na rybárně zahájen

V sobotu 11. října 2014 mohl někdo lovit hlasovací lístky z obálky, někdo kachnu na posvícenském talíři, ale rybáři z místní organizace Českého rybářského svazu Havlovice lovili již tradičně největší chovný rybník Jindra v Havlovicích. Proti krásnému počasí neprotestovala ani rybí obsádka, a tak se vše vydařilo na výbornou. Prodejní cena „konzumního“ kapra se nemění ani v letošním roce a zůstává na 70 Kč/kg. Jak bude probíhat prodej kaprů na rybárně se dozvíte po kliknutí na tento odkaz. Prohlédněte si také obrázky z výlovu.
Za MO ČRS Havlovice Martin Kult, 14.10.2014

Volby v Havlovicích vyhrálo SNK obce Havlovice

V Havlovicích se stalo vítězem letošních komunálních voleb Sdružení nezávislých kandidátů obce Havlovice vedené dosavadním starostou Pavlem Dvořáčkem, získalo 9 mandátů. Sdružení nezávislých kandidátů ROVNOVÁHA má 6 zastupitelských křesel. Rozhodla o tom rekordní volební účast téměř 74 % oprávněných voličů. Klikněte na podrobnější Zápis o výsledku voleb do zastupitelstva obce. Bližší informace jsou i na portálu www.volby.cz.
Petr Záliš, 12.10.2014

Provoz sauny bude zahájen ve středu 22. října

Provoz sauny bude v kulturním domě v Havlovicích zahájen ve středu 22. října 2014. Relaxovat tady bude možné každou středu od 15:00 do 20:30. Vstupné bude časově neomezené. Děti do 10 let zaplatí 10 korun, děti do patnácti let dvacetikorunu a dospělí 60 Kč. Permanentka pro dospělé na 10 návštěv vyjde na 500 Kč. Sauna je společná. Zde je plakát.
Martin Kult, 7.10.2014

Den otevřených dveří

Jelikož naše MŠ slaví již 55. narozeniny, uskuteční se ve středu 8. října od 17 hodin v tělocvičně školy oslava. Zde je pozvánka. Při této příležitosti srdečně zveme veřejnost k prohlídce nových prostor ve škole a rekonstruovaných prostor na obecním úřadě. Zde je pozvánka. Přijďte se podívat na zbrusu novou družinu, na minimuzeum s názvem Okénko do historie obce, na nové zázemí pro skauty, důchodce a knihovnu včetně WC na obecním úřadě. Věříme, že budete nadšeni.
Jaroslav Balcar, 29.9.2014

Pozvánka na 3. veřejné zasedání zastupitelů obce

V sále kulturního domu v Havlovicích proběhne v úterý 23. září 3. veřejné zasedání Zastupitelstva obce Havlovice. Na programu bude zhodnocení uplynulého volebního období, dojde i na představení kandidátů pro blížící se komunální volby. Zazní zde také zpráva ředitele základní a mateřské školy. Pozvánka s kompletním programem je zde.
Starosta Pavel Dvořáček, Petr Záliš, 16.9.2014

Vízmburské slavnosti navštívilo 450 lidí

O víkendu 6. - 7. září se uskutečnily již 7. novodobé slavnosti na Vízmburku. Během dvou dnů navštívilo náš hrad 450 lidí. V sobotu shlédli středověkou kapelu Rebule, alchymistu Bavora Rodovského a šermíře ze skupiny Servus Bellum. V neděli pak po krásném průvodu se představili Manové Přemysla Otakara a tanečnice Yalla Raqs. Z prastarých ručnic stříleli šermíři ze skupiny Servus bellum. Krásné počasí nám přálo a návštěvníci mohli být spokojeni. Příchozí obdivovali letošní stavební opravy na věži. Na své si přišli též obdivovatelé střelby z kuší a luků. Úpičtí střelci tady měli opět svoji střelnici. Historickou muziku můžete shlédnout zde a průvod zde. Přikládáme taky několik fotek z akce. Vízmburské slavnosti přibližuje také reportáž Televize JS. Podrobnější video z obou dnů slavností zachytila naše hradní kamera.
Jaroslav Balcar, 10.9.2014

Olympiáda pro starší a dříve narozené

Přesně o devadesát sedm více žen než mužů se 4. září sešlo v havlovickém Všesportovním areálu, aby si společně zasoutěžili v netradičních olympijských disciplínách. A devadesát sedm let také letos bylo nejstarší soutěžící. Šestý ročník akce se opět konal pod záštitou TJ Sokol Havlovice, o.s. a Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. a senioři se na něj sjeli celkem ze dvanácti míst. Organizátoři pro ně připravili dvě trasy, kde bylo možné se svézt autobusem do Havlovic a to samé platilo i pro cestu zpět. Zároveň bylo v areálu připravené zázemí, senioři mohli posedět pod velkým stanem, dát si drobné občerstvení a shlédnout kulturní program, který pro ně tentokrát připravily ženy z havlovického Sokola. V roce 2014 byla Olympiáda určená pro seniory s rokem narození 1949 a nižším a letošní účast opět svědčí o tom, že akce je povedená a lidé se do Havlovic rádi vracejí, a to všechny soutěžní kategorie. Více si přečtěte ve zprávě, prohlédněte si také obrázky nebo reportáž Televize JS.
Kateřina Valdová, 8.9.2014

Vízmburské slavnosti již posedmé

O víkendu 6. a 7. září se konají již 7. novodobé Vízmburské slavnosti. Vše podstatné najdete na plakátu. Přijďte se podívat nejen na středověkou kulturní akci, ale též na výsledek letošních stavebních prací. Věříme, že návštěvníci budou spokojení s postupem rekonstrukce hradu. Těšíme se na vás!
Jaroslav Balcar, 21.8.2014

Opět po roce Olympiáda pro starší a dříve narozené!

Opět po roce mohou senioři reprezentovat svoji obec, a to při Olympiádě pro starší a dříve narozené. Letošní ročník je určený pro všechny s rokem narození 1949 a starší. Připraveny jsou opět disciplíny jako hod válečkem nebo hod paličkou, hod tenisákem nebo skok z místa (není třeba se obávat náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak jako není nutné se všech účastnit). Akce se koná ve čtvrtek 4. září ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Autobusová doprava je hrazena organizátory, proto Vás žádáme, abyste se pro snadnější organizaci se nejlépe do 29. srpna zaregistrovali na telefonním čísle 737 141 504 (Miloslav Tohola) – nebudeme muset vypravovat autobus do míst, odkud nikdo nevyrazí a budeme moci zajistit kvalitnější dopravu tam, kde bude třeba. Přečtěte si více.
Kateřina Valdová, 21.8.2014

Letní běžkování v Havlovicích už počtvrté

V Havlovicích se v sobotu 9. srpna uskuteční 4. ročník populárního Letního běhu na běžkách. Opět se poběží dvě kolečka okolo hájovny a závodníky tak čeká trať dlouhá přibližně jeden kilometr. Sežeňte staré běžky, srandovní oblečení a přijďte! Závody začnou v 15 hodin, doprovodný program s trampskou country folk kapelou JEN TAK z Trutnova odstartuje o hodinu dříve. Bližší informace jsou na plakátu.
Martin Kult, 4.8.2014

V Havlovicích se předvedou nejlepší týmy z celé ČR!

Ve Sportovním areálu v Havlovicích se bude hrát 19. a 20. července 2014 Pohár vítězů pohárů. Představí se zde 20 nejlepších týmů malého fotbalu z celé České republiky! Pořadatelem akce je Havlovický svaz malé kopané o.s. V sobotu se budou hrát základní skupiny, do nedělního semifinále postoupí z každé skupiny tři nejlepší. Klání pak vyvrcholí vyřazovacími boji. Vyhlášení výsledků je očekáváno kolem nedělní 17. hodiny. Bližší informace jsou zde, prohlédněte si také leták.
Jaroslav Kocián, 10.7.2014

HAPO vyhrál Academix, Poláci poprvé ve finále

Letošního 37. ročníku Havlovického poháru (HAPO) se zúčastnilo celkem 29 týmů. Z vítězství se nakonec radoval hradecký Academix, který ve finále porazil těsně 1:0 polský celek Krycha Pub Jelenia Góra. Poláci hráli finále HAPO vůbec poprvé v historii. Bronzovou příčku obsadil Švery Team Trutnov, který v nervydrásajícím souboji o třetí místo porazil na penalty dalšího tradičního účastníka turnaje Soniu Žacléř. Podrobnější informace jsou zde. Prohlédněte si také fotoreportáž.
Jaroslav Balcar a Miloslav Tohola, 30.6.2014

V Havlovicích zase předvedli své umění sekáči

Za krásného slunečného počasí proběhlo v sobotu 7. června již sedmé Mistrovství Havlovic v sečení trávy kosou a srpem. Zúčastnilo se ho celkem 26 sekáčů. Závěrečnou tečkou za příjemným slunečným odpolednem byl králičí parkour. Zde jsou konečné výsledky. Atmosféru z vydařené akce přibližuje reportáž Televize JS.
Vlasta Řezníčková, 18.6.2014

Pozvánka na veřejné zasedání zastupitelů

Kulturní dům v Havlovicích bude v úterý 24. června od 19 hodin hostit druhé letošní veřejné zasedání Zastupitelstva obce. Zazní zde zprávy o činnosti rady obce, o výsledku přezkoumání hospodaření obce za rok 2013 nebo o činnosti obce za první pololetí tohoto roku. Bude se jednat také o obecním záměru odkoupit některé pozemky. Pozvánka pro havlovické zastupitele je zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 16.6.2014

Velký úspěch Sdružení pro Vízmburk

V minulém týdnu jste ukázali, že náš hrad i sdružení umíte podpořit. Během pěti dnů jsme dokázali poskočit z 50. místa na celkové úctyhodné 5. místo v celorepublikové soutěži veřejných sbírek Máme vybráno. Neuvěřitelná podpora nás velmi těší a zároveň zavazuje. Je vidět, že nastolený trend oprav hradu Vízmburk láká stále více našich příznivců. V úterý 27. května jsme se zúčastnili slavnostního předávání ocenění, které se konalo v dominikánském klášteře v Praze. Tam jsme obdrželi odměnu ve výši 5000 Kč. Zde jsou fotografie z ceremoniálu. Moc a moc děkujeme za podporu a již nyní připravujeme společné setkání příznivců hradu někdy v létě přímo na Vízmburku.
Jaroslav Balcar, 29.5.2014

V Havlovicích se uskuteční tradiční Dětský den

V neděli 1. června 2014 od 14 hodin se koná v našem sportovním areálu tradiční Dětský den. Jeho pořadatelem je obecní úřad ve spolupráci s místními spolky. Pro děti je připraveno množství soutěží o ceny a také malé občerstvení.
Pavel Dvořáček, starosta, 29.5.2014

Vzpomínka na bikery - unikátní záběry časoměrné kamery

V sobotu 24. května 2014 se v Havlovicích konal další ročník cyklistických závodů horských kol Jestřebí hory České spořitelny 2014. Jednalo se o další díl ze seriálu závodů Kolo pro život. Zúčastnilo se ho přes tisíc závodníků. Vytrvalý odpolední déšť dokonale prověřil schopnosti závodníků i pořadatelů. Zde jsou unikátní záběry časoměrné kamery z proměn našeho hřiště a přilehlé louky o celkové ploše téměř 4 hektarů.
Pavel Dvořáček, starosta, 29.5.2014

Podpořte sbírku na zastřešení hradu Vízmburk!

Vážení přátelé, naše sbírka "Zastřešení hradu Vízmburk" byla vybrána do soutěže o 30000 Kč. Hlasujte, prosím, na této adrese pro sbírku číslo 033 - Vízmburk. Nejprve je třeba kliknout na tlačítko "CHCI HLASOVAT" a pak na zadaném e-mailu hlasování potvrdit. I Vy nám takto můžete pomoci zviditelnit sbírku v naší republice. Dozvěděl jsem se to až dnes. Sbírka končí 20. května, tak pojďme do toho a oslovme i své známé. Díky za hlasy!
Jaroslav Balcar, 16.5.2014

První letošní vítání občánků

Počátkem května se uskutečnilo ve slavnostní síni našeho kulturního domu první letošní vítaní občánků. Tentokrát byli občanskou komisí přivítáni hned 3 chlapečci: Matyáš Kulda, Jiří Dvořák a Michael Hudý. Vítání občánků přibližují naše obrázky. Přejeme našim miminkům hodně štěstí a zdraví!
Pavel Dvořáček, starosta, 16.5.2014

32. ročník Úpění se blíží

V sobotu 14. června se za každého počasí koná již 32. ročník Úpění na řece Úpě. Startovat se bude tradičně v pravé poledne u Šiškovenského mostu. Nenechte si ujít tuto nevšední podívanou! Bližší informace najdete na internetové stránce www.upeni.cz. Dotazy můžete posílat na upeni@seznam.cz.
Spolek přátel Úpění, 16.5.2014

Zahájení návštěvní sezóny předčilo všechna očekávání

V sobotu 10. května se konalo zahájení sezóny na Vízmburku pod názvem Devatero řemesel. Již podruhé mohli návštěvníci prožít starodávný trh. Akce byla věnována období kolem roku 1866. Vystoupila zde kapela Klapeto a Manové Přemysla Otakara tentokrát v oblečení z Prusko - rakouské války. Úpičtí střelci zde měli střelnici a manželé Nešněrovi a spol. předvedli modní přehlídku v dobových šatech. Zhruba 500 návštěvníků se přišlo podívat též na nové zastřešení hradu, které bylo zhotoveno na podzim loňského roku. Video z akce pořídili Televize JS a také Petr Doležal. Novinkou letošního roku je zpřístupnění nádvořípo celou turistickou sezónu. Takže přijďte pobejt!
Jaroslav Balcar, 13.5.2014

Sezonu na hradě Vízmburk zahájí "Devatero řemesel"

V sobotu 10. května 2014 zahajujeme návštěvní sezónu na hradě Vízmburk akcí Devatero řemesel. Přijďte se podívat na to, co jsme loni dokázali a také na historický jarmark, dobovou muziku skupiny Klapeto a kostýmy z období kolem roku 1866. Srdečně vás zvou členové Sdružení pro Vízmburk! Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 8.5.2014

Sběr nebezpečného odpadu a elektrozařízení

V sobotu 17. května 2014 od 8 do 12 hodin se koná před kulturním domem sběr nebezpečného odpadu a elektrozařízení. Provede ho firma Transport Trutnov. V uvedený termín od Vás její zaměstnanci odpad převezmou a uloží ho do přistavených kontejnerů. Mezi tento odpad patří: lednice, mrazáky, televize, rádia, počítače, mikrovlnky, vysavače, elektromotory, roboty, elektrické sekačky, pneumatiky, plechovky od barev, baterie, léky a podobně.
Pavel Dvořáček, starosta, 8.5.2014

Připomínkování Integrované strategie rozvoje území

MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. již od roku 2012 zpracovává Integrovanou strategii rozvoje svého území na roky 2014 - 2020. Doposud je zpracovaná úvodní a analytická část. Jsou zde zahrnuty i výsledky z veřejných projednávání a z dotazníkového šetření. Nyní je tento dokument předložen k veřejnému připomínkování, a to do 6.6.2014. K tomuto účelu je přiložen i Připomínkový list, který po vyplnění doručte poštou nebo elektronicky na obecní úřad.
Pavel Dvořáček, starosta, 7.5.2014

Pálení čarodějnic v Havlovicích se vydařilo

"Čáry máry láry fáry, ať je správné povětří." Tímto zaříkávadlem začíná poutavá reportáž Televize JS, která přibližuje letošní Pálení čarodějnic v Havlovicích. V rámci tradiční akce plnili malí čarodějové a čarodějnice zajímavé úkoly. Letos se poprvé vezl na místo čarodějný oheň, kterým se zapálila vatra. Na organizaci akce se podíleli havlovičtí hasiči a také ZŠ a MŠ Havlovice.
Petr Záliš, 7.5.2014

Dotace na výměnu kotlů

Královéhradecký kraj a Ministerstvo životního prostředí vyhlašují 6. společnou výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace ze Společného programu na podporu výměny kotlů v kraji. Žádosti o dotaci budou přijímány na podacím místě v sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje (ve vstupní hale vedle recepce úřadu), a to v termínu od 12. května 2014 do vyčerpání finanční alokace, nejpozději však do 11. července 2014, v úředních hodinách podatelny, tj. Po, St 8:00 - 17:00, Út, Čt, Pá 8:00 - 14:00. Bližší informace jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.5.2014

V Havlovicích proběhne Pálení čarodějnic

Sbor dobrovolných hasičů Havlovice a ZŠ a MŠ Havlovice zvou širokou veřejnost na Pálení čarodějnic, které se uskuteční ve středu 30. dubna. Bujará slavnost Filipojakubské noci odstartuje v 18:30 čarodějnickým průvodem, který se bude srocovat na panelové cestě u Burešů. Vše vyvrcholí zapálením vatry na hřišti. Podrobnosti jsou na přiloženém letáku.
Martin Dvořáček, 24.4.2014

Havlovičtí vynesli zimu ze vsi

Na smrtnou neděli 6. dubna se sešli havlovičtí občané u dřevěného mostu, aby společně vynesli Smrťačku. V parku u Pichových tradičně přednesly a zazpívaly děti z naší MŠ a ZŠ jarní básničky a písničky a už jsme všichni mohli vyrazit kolem školy k betonovému mostu. Tam převzal Martin Dvořáček od dětí Mařenu a zapálil ji. I když nás letos zima moc nepotrápila, věřím, že jsou již všichni rádi, že zde máme jaro. Tak ať se nám jaro vydaří. Reportáž najdete zde. Prohlédněte si také obrázky.
Jaroslav Balcar, 11.4.2014

Staré dřevěné rakety

V sobotu 19. dubna se v Havlovicích uskuteční tradiční jarní turnaj Staré dřevěné rakety. Hrát se bude pouze v případě, že se přihlásí do čtvrtka 17.4. více jak 5 hráčů. Zahájení turnaje bude v 8 hodin na kurtech v Havlovicích. Startovné je 200 kč. Zaplatíte ho až ráno v den turnaje, bude použito na úhradu nájmu kurtů, 2x míčky a drobné ceny. Nabízím také možnost půjčení dřevěné rakety, která je hlavní podmínkou pro start v turnaji. Přihlašte se, prosím, na email leontynk@centrum.cz nebo na tel číslo 731 295 831.
Leoš Klaban, 11.4.2014

Zdeněk Honzera představí významné havlovické stromy

Ve středu 16.4.2014 od 18 hodin se koná v klubovně hasičů za havlovickým kulturním domem jedinečná beseda se Zdeňkem Honzerou. Představí nám svůj projekt, na kterém pracoval několik let. Povídání bude o významných havlovických stromech, které sám vyhledal a popsal. Je jich téměř 100 a každý je v terénu označen informační tabulkou. Představen bude i informační leták. Připojujeme informativní skládačku a také mapu.
Pavel Dvořáček, starosta, 10.4.2014

Zápis dětí do mateřské školy

Mateřská škola Hastrmánek Havlovice vyhlašuje zápis nových dětí pro školní rok 2014 – 2015. Zápis se bude konat v pondělí 28. dubna a v úterý 29. dubna 2014 vždy od 14,00 do 16,00 hodin v prostorách mateřské školy. S sebou si vezměte občanský průkaz a rodný list dítěte. Těšíme se na Vás – děti a paní učitelky z MŠ Hastrmánek!!!
Yvona Friebelová, 6.4.2014

V Havlovicích zahájen čtrnáctidenní svoz odpadu

Firma Transport Trutnov Vám oznamuje, že v úterý 25. března 2014 skončil pravidelný týdenní odvoz domovního odpadu. Od tohoto termínu je zahájen čtrnáctidenní svoz, který bude ukončen počátkem října. V úterý 1. dubna 2014 popelnice vyvezeny nebudou.
Pavel Dvořáček, starosta, 27.3.2014

Stepaři na rybářském plese v Havlovicích

V sobotu 22. března 2014 se v kulturním domě v Havlovicích uskutečnil tradiční rybářský ples, který svým vystoupením obohatil stepařský soubor Fidgety Feet ze Základní umělecké školy Střezina. Soubor předvedl celkem tři vystoupení, v různých stepařských rytmech a hosté plesu každé vystoupení odměnili bouřlivým potleskem. Osobní záštitu nad celou sobotní akcí přebral sumec Pepa, který do kulinářských specialit přispěl 195 centimetry a téměř 40 kilogramy. Ples byl účastníky hodnocen jako velmi zdařilá akce na závěr sezóny a tak se již nyní těšíme na další ročník. Video ze zdařilé akce vám přiblíží reportáž televize JS. Fotografie jsou uloženy zde.
Za MO ČRS Havlovice – Martin Kult, 26.3.2014

Na hradě zahájíme brigádnické jaro

A je to tady, po zimě vás všechny opět zveme na náš hrad. V sobotu 29.3. a v neděli 30.3. zahájíme brigádní jaro. Přijďte v pracovním oblečení. V případě nejistého počasí si zavolejte na 777005790. V 9 hodin je sraz na hradě. Práce je dost: zhotovení nového schodiště, oprava na střeše, úklid kolem hradu, úklid na nádvoří, čištění prken atd. Od teď už budeme brigádničit každou sobotu a když budeme moci, tak i v neděli.
Jaroslav Balcar, 24.3.2014

Pozvánka na první letošní zastupitelstvo

Dovolujeme si Vás pozvat na první letošní zasedání Zastupitelstva obce Havlovice, které se uskuteční v úterý 25. března 2014 od 18 hodin v sále kulturního domu v Havlovicích. Projednávat se bude hospodaření obce a ZŠ v loňském roce. Dojde i na rozpočet obce a finanční plán na rok 2014. Pozvánku s kompletním programem najdete zde.
Petr Záliš, 20.3.2014

Česko - Moravský košt se opět vydařil

Také letošní Česko - Moravský košt domácích pálenek a likérů se v Havlovicích vydařil. Sedmý ročník oblíbené veselice hostil havlovický kulturní dům. Pořadatelem byl opět Spolek přátel českého a moravského folkloru. Letošního koštu se premiérově zúčastnili soutěžící ze Slovenska, jednomu z nich se hned podařilo vyhrát! Vítěz Ferdinand Hrušecký zabodoval se svou hruškovicí. Průběh zdařilé akce přibližuje reportáž Televize JS. Prohlédněte si i fotografie.
Petr Záliš, 18.3.2014

Historii a současnost TJ Sokol mapují almanachy a sborník

Ke 100. výročí od zahájení sportovní činnosti v Havlovicích byl vydán v pořadí již druhý almanach. Před 15 lety byl vydán první, který mapoval historii od roku 1914 do roku 1999. Současný almanach navazuje a představuje posledních 15 let od roku 1999 do současnosti. Oba můžete zakoupit u Jaroslava Balcara. V elektronické podobě nabízíme k nahlédnutí Almanach 1914 - 1999, Almanach 2000 - 2014 a také Sborník 1914 - 1948.
Jaroslav Balcar, 4.3.2014

Oslava 100. výročí je za námi

TJ Sokol Havlovice oslavil v sobotu 1. března v kulturním domě 100 let od zahájení sportovní činnosti. V programu byly představeny jednotlivé historické etapy vývoje organzace. Vznik jednoty a cvičení F. Kuldy připomnělo gymnastické cvičení mužů. Věhlasná plovárna za Mandlem byla připomenuta ve cvičení mladších žáků. Starší žáci zavzpomínali na K. Lelkovou a na skokanský můstek naproti dnešnímu mostu U Lávky. Turismus a Jestřebí boudu připomnělo cvičení předškoláků. Na spartakiády ze 70. let zavzpomínaly ženy s gymbally. Fotbalová 90. léta předvedly mladší ženy a nohejbalisté. Závěr byl ve znamení současných sportovních aktivit ve sportovním areálu. Video z nadmíru vydařené akce můžete shlédnout zde. Prohlédněte si také obrázky.
Jaroslav Balcar, 4.3.2014

Start Jarní Havlovické tenisové ligy se blíží!

Start Jarní Havlovické tenisové ligy je naplánován na 22.3.2014! Proto neváhejte a kontakujte pořadatele soutěže do středy 19.3.2014, kdy se přihlášky uzavřou. Tentokrát se startovné bude platit až po zveřejnění počtu přihlášených (vše je popsáno v pravidlech). Od letošní sezóny se stává hlavním pořadatelem Havlovické tenisové ligy Leoš Klaban, proto na jeho e-mail leontynk@centrum.cz posílejte přihlášky.
Jaroslav Balcar, Miloš Tohola, 3.3.2014

V Havlovicích se bude slavit 100 let organizované tělovýchovy

V sobotu 1. března 2014 od 16 hodin budou v kulturním domě v Havlovicích probíhat oslavy stého výročí zahájení organizované tělovýchovy v Havlovicích a 95 let od vzniku samostatné TJ Sokol. Veřejným cvičením žáků, žákyň a dospělých, výstavkou i novým almanachem bude připomenuta historie i současnost tělovýchovné jednoty. Datum akce není vybráno náhodně. Právě 1. března roku 1914 byl v hostinci paní Františky Nývltové v Havlovicích ustanoven prozatimní výbor, který začal pracovat jako pobočka odboru Sokola v Úpici. Více informací je v příloze.
Yvona Friebelová, 25.2.2014

Havlovické noviny do každé rodiny

V pátek 21. února 2014 vyšly další Havlovické noviny. Vycházejí jednou ročně vždy koncem února v nákladu 900 ks. Prostřednictvím České pošty budou zdarma doručeny do každé domácnosti v obci, obdrží je i všichni naši chataři a chalupáři. V případě, že někomu nebudou doručeny do konce února, může si je vyzvednout na obecním úřadě.
Pavel Dvořáček, starosta, 24.2.2014

Mírná zima přeje rekonstrukci budovy obecního úřadu

Letošní mírná zima uspíšila zahájení rekonstrukce budovy obecního úřadu. Již v lednu byly zahájeny práce na podsekávání obvodových zdí, které bylo nutné zajistit proti zemní vlhkosti. Další práce probíhají uvnitř budovy, kde v prostorách bývalé pošty vzniknou nové WC s malou kuchyňkou. Práce provádí firma DELTA Velké Poříčí, která vyhrála výběrové řízení. V případě, že se obci podaří získat dotaci na zateplení budovy, budou práce na celkové rekonstrukci budovy pokračovat i v létě. Přesto, že podmínky na práci jsou složité, není provoz obecního úřadu ani knihovny přerušen. Zde jsou obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 21.2.2014

Budoucí prvňáčci měli zápis

Ve středu 5. února se konal zápis do naší školy. Tentokrát se zápis jmenoval Pohádky od Večerníčka. Děti poznávaly pohádky, navlékaly korálky jako Jiřík, poznávaly rozdíly u kočičky a pejska atd. Domů si pak odnesly pamětní list, který si samy vyrobily. Se svými rodiči se zúčastnilo 14 dětí. Zde je několik fotografií.
Jaroslav Balcar, 17.2.2014

Valná hromada Sdružení pro Vízmburk

V sobotu 22. února se uskuteční valná hromada Sdružení pro Vízmburk, o.s. od 17 hodin v ZŠ Havlovice. Zájemci o členství se mohou přihlásit na j.bekur@tiscali.cz nebo na tel. 777/005790. Na programu je zpráva o činnosti v roce 2013, zpráva o hospodaření v roce 2013, plán činnosti v roce 2014 a diskuze. Po skončení bude neformální posezení. Zde je pozvánka.
Jaroslav Balcar, 7.2.2014

Pozvánka na výročku TJ Sokol Havlovice

V pondělí 24. února se uskuteční výroční členská schůze Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice. Srdečně zveme všechny členy tělovýchovy! Na programu bude bilancování roku 2013 a představení plánů na rok letošní. Zazní zde také zpráva revizní komise. Během výroční členské schůze bude podáváno tradiční občerstvení. Prohlédněte si pozvánku.
Jaroslav Balcar, 7.2.2014

Sběr vzorků na Česko - Moravský košt zahájen

Vážení přátelé, kamarádi. V sobotu 15.3.2014 proběhne v kulturním domě v Havlovicích již 7. ročník Česko - Moravského koštu domácích pálenek a likérů. Upozorňujeme, že jsme zahájili sběr vzorků. Zanechávejte je prosím na sběrném místě - OÚ Havlovice nebo kontaktujte určené osoby: Z. Mencla (tel.774854079) nebo J. Možiše (732191411). Odběr pak dohodneme individuálně. Na jeden vzorek postačí 0,33 litru pálenky či likéru. Sběr vzorků bude ukončen 6.3.2014. Degustace a hodnocení proběhne 8.3.2014 proškolenými degustátory z Čech i Moravy, vše samozřejmě absolutně anonymně. Zde je plakátek. Děkujeme za darované vzorky a těšíme se na setkání!
Spolek přátel českého a moravského folkloru, 1.2.2014

První lyžařský výcvik dětí z naší MŠ

Lyžařský výcvik má v naší školce premiéru. Při volbě jeho termínu jsme měli v současné rozmarné zimě velké štěstí. V pondělí 27. ledna 2014 ráno odjelo spolu s paní učitelkou Hájkovou do Jánských Lázní celkem jedenáct dětí. Dvouhodinové lekce s přestávkou na svačinu a krátký odpočinek probíhaly každý den dopoledne až do pátku 31. ledna. V samém závěru čekaly na děti závody a konečné hodnocení. Podívejte se na fotky z prvního dne výcviku.
Yvona Friebelová, 27.1.2014

Předplavecký výcvik a návštěvy solné jeskyně

Velké oblibě se u starších dětí těší předplavecký výcvik v trutnovském bazéně a také návštěvy solné jeskyně, které si zase užívají ti nejmladší. Celkem deset pátečních lekcí potrvá od ledna do konce března 2014. Zde je několik obrázků k nahlédnutí. Dalšími pravidelnými aktivitami naší školky jsou středeční návštěvy havlovické sauny, výuka hry na zobcovou flétnu pro předškoláky a keramický kroužek.
Yvona Friebelová, 27.1.2014

Také letošní rok přinese řadu zajímavých akcí

Na našich stránkách najdete plán akcí na letošní rok. Nejbližší událostí bude 15. února volejbalový turnaj v havlovickém kulturním domě. Následovat bude Masopustní pochod a karneval na ledě. Březen odstartuje oslava stého výročí založení TJ Sokol Havlovice. V polovině března přijde ke slovu jeden ze společensko - kulturních vrcholů roku, Česko - moravský košt slivovice. Určitě bude z čeho vybírat!
Petr Záliš, 27.1.2014

V Havlovicích se už bruslí!

Z Havlovic máme dobré zprávy pro milovníky zimních sportů! Správce všesportovního areálu Miloš Tohola využil mrazivého počasí a vyrobil led na kluzišti u školy. V Havlovicích se tak už bruslí, kluziště bude veřejnosti zdarma přístupné sedm dní v týdnu!
Petr Záliš, 25.1.2014

Přehled místních poplatků

Také v roce 2014 bude třeba hradit řádně a včas místní poplatky. Například paušální poplatek za odvoz a likvidaci domovního odpadu je pro letošní rok stanoven na 500,- Kč/osobu/rok. Poplatek za jednoho účastníka připojeného na rozvod kabelové televize pro rok 2014 byl stanoven na 1 500,- Kč. Kompletní přehled poplatků a další důležité informace jsou k nahlédnutí zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 8.1.2014

Jubilejní Silvestrovský běh s oslavou

Tradiční havlovický Silvestrovský běh oslavil úctyhodné jubileum. Poslední den loňského roku se konal již po čtyřicáté! U jeho zrodu stál v roce 1974 Karel Šklíba. Ten s úzkou partou svých kamarádů pořádal tento populární závod neúnavně po čtyři desetiletí. A to si zasloužilo patřičnou oslavu. Ta se i díky pěknému počasí a hlavně skvělé účasti běžců i diváků opravdu vydařila. Havlováci si navíc připravili pro hlavní pořadatele z TJ Maratonstav nečekané překvapení. Na start veřejného závodu Buď fit se postavila i kompletní čtyřicítka „dětí Silvestrovského běhu“. Za každý rok v rozmezí let 1974 – 2013 minimálně jeden běžec (nebo chodec …) narozený v daném roce. Navíc byl K. Šklíba korunován na „krále Karla I. – otce běhu“ a následně absolvoval korunovační jízdu na káře v čele svých poddaných. A kdo letos vyhrál? Přece všichni, kteří nelenili a přišli oslavit závěr loňského roku i kus sportovní havlovické historie. Prohlédněte si reportáž Televize JS. Připojujeme také obrázky. Tak ať Vám to běhá i šlape i v roce 2014!
Zdeněk Honzera, 7.1.2014

Tradiční Tříkrálový koncert již v sobotu!

Obec Havlovice uspořádá ve spolupráci s Městskou hudbou Úpice a ZŠ Úpice - Lány tradiční Tříkrálový koncert. V kulturním domě v Havlovicích vystoupí v sobotu 4. ledna od 18:30 Jiří Hofman, Ladislav Lysický, Hana Machačová nebo Jana Soukupová. Koncert bude řídit Zdeněk Möglich, průvodní slovo obstarají Martina Adamů a Romana Pacáková. Podívejte se na plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 1.1.2014