Aktuality 2015

Silvestrovský běh

Ve čtvrtek 31. prosince 2015 se v Havlovicích uskuteční tradiční Silvestrovský běh. Jde již o 41.ročník tohoto oblíbeného sportovního podniku. Zde jsou starty - 10:00 předškoláci, 10:15 žactvo, 10:30 BUĎ FIT – 1 okruh, 11:00 hlavní závod dlouhý 11 kilometrů, dorostenci, junioři a juniorky společný start – 2 okruhy. V cíli bude připraveno silvestrovské občerstvení.
Jaroslav Balcar, 30.12.2015

VÁNOČNÍ ZVONĚNÍ

13. 12. 2015 jsme potěšili naše rodiče, babičky, dědečky, sourozence a známé celoškolním divadlem letos nazvaným Vánoční zvonění. Představili jsme se také už i ve čtvrtek a v pátek asi 300 dětem z okolních základních a mateřských škol, které se přijely na nás v období adventu podívat. Už na podzim jsme se dohodli, o čem by mělo naše vystoupení být a pak jsme všichni do jednoho začali hledat básničky, písničky, vymýšlet scénář a tanečky, vyrábět rekvizity, malovat kulisy, připravovat kostýmy a různé zvonečky. Děti se nejprve seznamovaly s textem, pak se ho učily a nejtěžší bylo zvládnout slovo, zpěv i pohyb dohromady. Ve škole i školce máme samé šikulky, kteří to zvládli výborně a zaslouží velikou POCHVALU! Odměnou pro pedagogy i pro děti byl veliký potlesk a pochvala z úst rodičů. Děti potěšil i zvoneček, který si odnesly domů. A jak to řekli v naší besídce andílci - přejeme Vám pohodové Vánoce, hodně štěstí, zdraví, klidu, lásky, najděte si čas na koledu, na povídání, na procházku, ať je Vám s Vašimi dětmi dobře! FOTO zde. Reportáž Televize JS je zde.
Hana Prokopová, 15.12.2015

Akce chodníky - dokončeno

Chodníky, které od července letošního roku v obci budovala firma REPARE, s.r.o. Trutnov už slouží široké veřejnosti. Poslední akcí ,kterou bylo v souvislosti s touto stavbou nutné provést, bylo zpevnění spojovací uličky mezi oběma chodníky a její nasvícení novým veřejným osvětlením. Pokud občané tuto možnost využijí, úplně se vyhnou frekventované silnici, která prochází celo obcí. Věříme, že tato rozsáhlá stavba zvýší bezpečnost nejen chodců, ale také projíždějících motoristů. Obrázky jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 9.12.2015

Plán práce a místní program obnovy vesnice

Zastupitelstvo obce Havlovice bude na svém veřejném zasedání v úterý 15. prosince mimo jiné schvalovat také plán práce na příští rok (bližší informace jsou ZDE) a místní program obnovy vesnice (podrobnosti ZDE). Návrhy obou dokumentů předkládáme občanům k nahlédnutí a k případnému připomínkování.
Pavel Dvořáček, starosta, 4.12.2015

Pozvánka na 4. veřejné zasedání Zastupitelstva obce

V sále Kulturního domu v Havlovicích se v úterý 15. prosince od 18 hodin uskuteční letošní 4. veřejné zasedání Zastupitelstva obce. Jednat se bude například o směrnici pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu nebo o soutěži Vesnice roku 2016. Dojde i na plán práce a rozpočet obce na příští rok. Pozvánka s kompletním programem je zde.
Petr Záliš, 2.12.2015

Poctivá čokoláda z Havlovic

V tomto krásném adventním čase pro vás máme zajímavý tip. Můžete svým blízkým i známým pořídit kvalitní čokoládu. Udělejte radost svým přátelům a darujte jim poctivou sedmdesátiprocentní hořkou čokoládu z Havlovic. Na obalu čokolády jsou havlovické motivy. Cena je pouhých 30 korun. Čokoláda je k mání u Miloše Toholy, telefonní číslo 737 141 504. Leták je zde.
Petr Záliš, 2.12.2015

Rozsvěcení vánočního stromku

V neděli 29. 11. 2015 se konalo první slavnostní rozsvěcení nového vánočního stromku v našem parku. Na úvod doprovodil žesťový kvintet pod vedením pana Hofmana Evu Dvořáčkovou, která zpívala známé koledy. Potom zazpívali žáci naší školky a školy koledy Jak jsi krásné neviňátko, Veselé vánoční hody a Pásli ovce Valaši a zarecitovali vánoční básničku. Pan starosta zmáčkl "kouzelný knoflík" a stromeček se rozzářil modro - bílými světýlky a ze všech dětských pusinek se ozvalo "jéééééé". Jenom škoda, že místo deště nepadaly sněhové vločky. Na každého čekal pro zahřátí kelímek horkého čaje nebo teplé medoviny. FOTO zde. Reportáž z akce má být na Televizi JS ve čtvrtek 3. prosince.
Jaroslav Balcar, 1.12.2015

Nová pracovní pozice: 2. kolo

Obec Havlovice vyhlašuje podle § 6 zák. č. 312/2002 Sb., o úřednících 2. kolo veřejné výzvy na pracovní pozici referent státní správy a samosprávy na OÚ v Havlovicích. Veřejná výzva je zde. Pro zájemce o nové pracovní místo přikládáme vzor Přihlášky a Souhlas s evidováním osobních údajů.
Pavel Dvořáček, starosta, 23.11.2015

Havlovičtí poprvé společně rozsvítí vánoční strom

Obec Havlovice a Základní škola Havlovice zvou naše spoluobčany na historicky první společné rozsvícení vánočního stromu. Uskuteční se v neděli 29. listopadu 2015 od 16:30 v parku T. G. Masaryka. Připravený bude doprovodný kulturní program i malé občerstvení. Zde je plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 19.11.2015

Letošní čtvrté vítání občánků v Havlovicích

V neděli 15. listopadu proběhlo ve slavnostní síni havlovického kulturního domu letošní již čtvrté vítání občánků. Zástupci občanské komise tentokrát přivítali tyto nové občánky naší obce: Viktorku Mráčkovou, Ellu Horákovou, Annu Elizabet Grécovou a Daniela Hudýho. Malou slavnost přibližují následující fotky.
Pavel Dvořáček, starosta, 18.11.2015

Havlovice budou hostit velký sportovní galavečer

Kulturní dům v Havlovicích bude v sobotu 21. listopadu od 19:30 hostit slavnostní vyhlášení Havlovické Tropical ligy. Pořadatelé slibují živou hudbu, bohatou tombolu, pestrý doprovodný program i občerstvení připravené restaurací Tropical. Pozvánka platí pro všechny havlovické sportovce! Zde je plakát.
Petr Záliš, 9.11.2015

Tylův palouček hostil setkání havlovických spolků

Myslivecká klubovna na Tylově paloučku hostila v pátek 6. listopadu třetí setkání zástupců havlovických spolků. Úvodní slovo obstaral starosta Havlovic Pavel Dvořáček, který byl i moderátorem příjemného setkání. Celkem 14 organizací zde představilo svou dosavadní činnost i plány do budoucna. Zástupci spolků nezapomněli poděkovat obci za podporu. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také obrázky.
Petr Záliš, 6.11.2015

VZP podporuje sportování

VZP podporuje v rámci podpory pohybových aktivit klientů v letošním roce též permanentky do našeho sportovního areálu ve výši 500 Kč. Cena permanentky je 800 Kč. Permanentka platí i v roce 2016. Uplatnit ji lze ale jen do 30. 11. 2015 na VZP v Trutnově. Permanentku vám prodá Miloš Tohola (telefon 737/141504). Hodně sportování vám přeje Mgr. Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol Havlovice, o.s.
Jaroslav Balcar, 5.11.2015

Nová pracovní pozice

Obec Havlovice vyhlašuje podle § 6 zák. č. 312/2002 Sb., o úřednících veřejnou výzvu na pracovní pozici referent státní správy a samosprávy na OÚ v Havlovicích. Veřejná výzva je zde. Pro zájemce o nové pracovní místo přikládáme vzor Přihlášky a Souhlas s evidováním osobních údajů.
Pavel Dvořáček, starosta, 2.11.2015

Informace o existenci nadzemních nebo podzemních sítí zdarma

Stavíte, nebo rekonstruujete dům? Kopete na zahradě bazén, nebo studnu? Budete provádět terénní úpravy na svém pozemku? Plánujete výkopové nebo zemní práce? Chystáte se na hlubokou orbu na zemědělských pozemcích? Pak si vyžádejte ZDARMA vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí. Více informací je v příloze.
Pavel Dvořáček, starosta, 2.11.2015

Letošní opravy jsou dokončeny

V sobotu 24. října jsme ukončili stavební práce na hradě. Během letošní pracovní sezóny pokračovaly práce na vyčištění severního parkánu před věží, oprava věže směrem z nádvoří a oprava jižní hradby. Zde najdete fotky stavu před započetím prací a po dokončení.
Jaroslav Balcar, 24.10.2015

Do Havlovic dorazí divadelní Mr. Bean

S přicházejícím podzimem se v havlovickém kulturním domě každoročně představují divadelní ochotníci z okolních obcí a měst. Tentokrát si v Havlovicích poprvé zahraje mladý Divadelní soubor Medvěd ze Stárkova. Na jejich vystoupení vás zveme v sobotu 14. listopadu 2015 od 19 hodin. Vstupné činí 50 Kč. Zde je plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 23.10.2015

V Havlovicích proběhlo třetí vítání občánků

V neděli 4. října proběhlo ve slavnostní síni kulturního domu v Havlovicích letošní již třetí vítání občánků. Tentokrát občanská komise připravila malou slavnost pro dvě holčičky - Lucinku Zelinkovou a Emičku Prouzovou. Slavnostní okamžiky přibližují naše obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 19.10.2015

Kotlíková dotace

V pondělí 2. listopadu 2015 se v budově Městského úřadu Trutnov, Slovanské náměstí 165, uskuteční od 16 hodin pro veřejnost seminář na téma „Dotace na výměnu zastaralých zdrojů vytápění („kotlíkové dotace“) financované z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020“. Bližší info ke Kotlíkové dotaci naleznete zde.
Petr Záliš, 8.10.2015

Havlovická sauna zahájí provoz 4. listopadu

V kulturním domě v Havlovicích bude zase fungovat sauna. Zahájení provozu sauny je plánováno na středu 4. listopadu 2015. Otevřeno zde potom bude každou středu od 15:00 do 20:30. U dětí do 10 let činí vstupné 10 korun, u dětí do 15 let 25 korun, dospělí zaplatí 70 a permanentka (10 vstupů) vyjde na 600 Kč. Sauna je společná.
Petr Záliš, 5.10.2015

V obci proběhne sběr velkoobjemového odpadu

V Havlovicích se poprvé uskuteční sběr velkoobjemového odpadu. Proběhne od pátku 9.10. do neděle 11.10.2015. Před kulturním domem budou od pátku přistaveny celkem čtyři kontejnery, kam mohou občané zdarma odkládat nábytek, koberce, WC mísy, umyvadla, matrace...
Petr Záliš, 5.10.2015

Pozvánka na 3. veřejné zasedání Zastupitelstva obce

V sále Kulturního domu v Havlovicích se v úterý 22. září od 19 hodin uskuteční letošní 3. veřejné zasedání Zastupitelstva obce. Zazní zde například aktuální informace o budování chodníků v obci. Přítomní se seznámí také se změnou koeficientu u daně z nemovitosti. Pozvánka s kompletním programem je zde.
Petr Záliš, 21.9.2015

Vízmburské slavnosti

V neděli 6. září se konaly již 8. Vízmburské slavnosti. Za Tasem z Vízmburka přijela v průvodu tentokrát jeho choť se svou družinou. Během odpoledne zde vystoupili členové SHŠ Servus Bellum, Metropolis a polské družiny Prapor vévodství Zembice. Odpoledne program zpestřila středověká kapela Miritis. I přes nepřízeň počasí dorazilo 100 návštěvníků, kteří byli zvědaví na pokračující stavební práce na hradě. Zde je hradní video Petra Doležala, prohlédněte si také reportáž Televize JS.
Jaroslav Balcar, 17.9.2015

V Havlovicích budou hasiči z celého kraje

Sbor dobrovolných hasičů Havlovice si Vás dovoluje pozvat na soutěž v požárním útoku v seriálu soutěží Východočeské hasičské ligy "Havlovický pohár". Akce se uskuteční v sobotu 5. září 2015 od 11 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Zde je plakát. Přijďte podpořit soutěžící z celého Královéhradeckého kraje! Bohaté občerstvení zajištěno, těšíme se na Vás!
Martin Dvořáček, 1.9.2015

8. Vízmburské slavnosti

V neděli 6. září se konají již 8. novodobé Vízmburské slavnosti. Začínají tradičně dobovým průvodem od Devíti křížů. Během odpoledne zazní středověká hudba, výstřely z palných zbraní, břinkot mečů i zpěv dravých ptáků. Přijďte se podívat na výsledky naší práce na nádvoří hradu. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 28.8.2015

Hradecký kraj zrušil období mimořádných klimatických podmínek

Královéhradecký kraj zrušil takzvané období mimořádných klimatických podmínek, které kvůli suchému a horkému počasí vyhlásil 3. srpna. Po dobu nařízení například platil zákaz kouření nebo rozdělávání ohně v lese. Podle kraje s příchodem dešťů pominulo bezprostřední nebezpečí vzniku požárů. Podrobnější informace najdete v příloze.
Petr Záliš, 19.8.2015

Chodník od zastávky k mostu se už buduje

Firma REPARE TRUTNOV s.r.o. již zahájila stavební práce na vybudování chodníku, který povede od autobusové zastávky u obecního úřadu až k betonovému mostu. Stavební práce s sebou ponesou určitá dopravní omezení (přibližují je přílohy 1 a 2) a v případě chodníku u bytovek i semafory. Termín dokončení je 23.10.2015. Prohlédněte si obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.8.2015

Na havlovickém dětském hřišti jsou nové herní prvky

Přestřižením pásky předal havlovický vodník v neděli 9. srpna dětem do užívání dva nové herní prvky, který byly nainstalovány na dětském hřišti. Jednalo se o pirátskou loď a minikolotoč, které nahradily původní již dosloužilé herní prvky. Celkové náklady na tuto akci byly 600.000,- Kč. Z toho 400.000,- Kč přispělo prostřednictvím dotace Ministerstvo pro místní rozvoj, 150.000,- Kč přidala TJ Sokol Havlovice a zbytek obec Havlovice. Obrázky jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.8.2015

Havlovické noviny trochu jinak č.3

V těchto dnech se do některých našich domácností dostaly Havlovické noviny trochu jinak č.3, které vydalo sdružení Rovnováha. Vzhledem k tomu, že pod jednotlivými články není nikdo podepsán, lze se domnívat, že je to názor všech 15 členů. Nechci hodnotit obsah těchto novin, ale nemohu s ním ani souhlasit. Pokud by někdo z občanů chtěl k jednotlivým článkům podat vysvětlení, po předchozí domluvě se s vámi rád sejdu a uvedu informace na pravou míru.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.8.2015

Hejtman vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek

Od pondělí 3. srpna 2015 platí v Královéhradeckém kraji podmínky požární bezpečnosti v období mimořádných klimatických podmínek (příloha č. 1). Stav vyhlášený hejtmanem kraje platí až do odvolání. Více informací ohledně podmínek požární bezpečnosti naleznete v příloze č. 2.
Martin Kult, místostarosta, 3.8.2015

Slavnostní otevření dětského hřiště

Zveme všechny děti a rodiče na zpřístupnění nových hracích prvků na dětském hřišti ve sportovním areálu v Havlovicích. V neděli 9. srpna 2015 ve 14 hodin bude hřiště otevřeno a od 15 hodin se na něm uskuteční doprovodný program. Podrobnější informace najdete v příloze.
Jaroslav Balcar, 3.8.2015

Hasiči v Havlovicích již 130 let

Oslavy 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Havlovicích se budou konat 22. srpna 2015 od 14 hodin před hasičskou zbrojnicí za kulturním domem. Celé odpoledne si budete moci prohlédnout současnou i historickou techniku, poslechnout hudbu a bohatě se občerstvit. Dále budete moci shlédnout ukázky z činnosti hasičů a kynologů. Od 18 hodin bude taneční zábava.
Martin Dvořáček, 3.8.2015

Havlovický akvapark na Úpě

U Všesportovního stadionu v Havlovicích mají další atrakci. Hlavně v horkých letních dnech se zde těší velké oblibě Havlovický akvapark na Úpě. Osvěžení ve vlnách řeky si často užívá mládež, areál vodních radovánek ale nedávno otestovali například také účastníci Hapostar. Prohlédněte si obrázky.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 4.8.2015

Letní běh na běžkách

V Havlovicích se v sobotu 8. srpna 2015 od 14 hodin uskuteční 5. ročník oblíbené akce "Letní běh na běžkách". Účastníci urazí dvě kolečka kolem Hájovny v délce jednoho kilometru. Závodník s nejlepším převlekem dostane soudek piva, pro nejmenší bude připravený skákací hrad. Akce se koná pod záštitou obce Havlovice, její výtěžek podpoří činnost psího útulku. Podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, 31.7.2015

Koloběžky zdarma!

Ve sportovním areálu v Havlovicích bude nadcházející sobotu 25. července probíhat akce nazvaná "Koloběžky zdarma". Mezi devátou a osmnáctou hodinou si zde budeme moci vyzkoušet 20 různých koloběžek. Za jejich otestování se platit nebude. Případné dotazy zodpoví na telefonním čísle 737 141 504. Zde je plakát.
Petr Záliš, 22.7.2015

Olympiáda pro starší a dříve narozené

Rádi bychom Vás opět po roce pozvali na připravovanou akci. Jedná se o OLYMPIÁDU PRO STARŠÍ A DŘÍVE NAROZENÉ. Olympiáda je určena hlavně pro starší a dříve narozené z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Mohou se však zúčastnit i zájemci z širšího okolí, tak jak to bylo v minulých letech. Letošní ročník Olympiády je již sedmým v řadě. Akce se koná vždy na začátku září v havlovickém Všesportovním areálu. Pro tento rok bylo zvoleno datum 3. září a začátek akce je stanoven na 13 hodin. Olympiády se mohou účastnit senioři s rokem narození 1950 a starší. Více na pozvánce nebo na plakátu.
Kateřina Valdová, 22.7.2015

Výstavba chodníků

V úterý 21. července 2015 zahájí firma REPARE TRUTNOV s.r.o. výstavbu chodníků v obci. Bude se jednat o dva úseky (u obecního úřadu a u bytovek) v celkové délce 285 metrů. Náklady na tuto stavbu činí 3.342.000,- Kč, z toho 2.061.000,- Kč bylo získáno z dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce s sebou ponesou určitá dopravní omezení (přibližují je přílohy 1 a 2) a v případě chodníku u bytovek i semafory. Občany žádáme o pochopení a trpělivost. Termín dokončení je 23.10.2015.
Pavel Dvořáček, starosta, 20.7.2015

Noc na Karlštejně zakončily ovace ve stoje

V neděli 5 7. se na Vízmburku konalo historicky první divadelní představení. Červenokostelečtí ochotníci zde zahráli divadelní hru Noc na Karlštejně. Na hrad se trousili již od 17. hodiny davy lidí. Bohužel, omezená kapacita nedovolila vstoupit minimálně 50 návštěvníkům. V 19:45 bylo již plno k prasknutí. Všichni příchozí byli nadšení. Závěrečné standing ovation mluví za vše. Věříme, že se tato hra na Vízmburku nehrála naposled. Zde jsou fotografie.
Jaroslav Balcar, 8.7.2015

HAPO 2015 vyhrál tým KOKA Trutnov

Havlovický pohár 2015 vyhráli fotbalisté týmu KOKA Trutnov. Ve finále porazili jasně 5:1 královéhradecký Academix, za který nastoupil náš bývalý reprezentant Ruda Skácel. Bronz vybojoval trutnovský Švery Team. HAPO nabídlo i zajímavý doprovodný program, například vystoupení mažoretek nebo představení simulátoru dopravní nehody. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také kompletní výsledkovou listinu nebo fotografie. Velká fotogalerie je zde.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 30.6.2015

V Havlovicích se uskutečnilo další vítání občánků

V neděli 28. června proběhlo v slavnostní síni kulturního domu letošní druhé vítání občánků. Tentokrát občanská komise připravila malou slavnost pro dvě holčičky Adélku Dvořáčkovou a Zuzanku Dvořáčkovou. Slavnostní okamžiky přibližují naše obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 29.6.2015

HAPO rozehráno

Boje o Havlovický pohár 2015 byly rozehrány. Sobotní kvalifikaci, která se hrála zároveň jako Ligový pohár Havlovické Tropical ligy, ovládl českoskalický Ležák. Nedělní kvalifikaci zvládlo nejlépe mužstvo KOKA Trutnov. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také kompletní výsledkový servis z kvalifikačních skupin K1 a K2 nebo výsledky Ligového poháru Havlovické Tropical ligy. Další dvě kvalifikační skupiny HAPO se odehrají příští sobotu 27. června.
Petr Záliš, 21.6.2015

Noc na Karlštejně

V neděli 5. 7. se od 20,30 hodin uskuteční na hradě divadelní představení souboru NA TAHU z Červeného Kostelce Noc na Karlštejně. Jelikož je kapacita hlediště jen 200 osob, přijďte včas, třeba již okolo 18. hodiny. Můžete se zatím občerstvit a prohlédnout nádvoří hradu. Vstupné je 100 Kč. Zde je plakátek. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. V případě nepřízně počasí se představení ruší. V takovém případě volejte 777005790, kde vám poskytneme bližší informace.
Jaroslav Balcar, 21.6.2015

Pozvánka na 2. veřejné zasedání Zastupitelstva obce

V sále Kulturního domu v Havlovicích se ve čtvrtek 25. června od 19 hodin uskuteční letošní 2. veřejné zasedání Zastupitelstva obce. Zazní zde například zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce za rok 2014. Přítomní se seznámí také se závěrečným účtem obce za loňský rok. Dojít by mělo i ke zrušení stavební komise. Pozvánka s kompletním programem je zde.
Petr Záliš, 17.6.2015

Hořičky budou patřit mezinárodnímu folklóru

Sportovní areál u Zemědělského družstva Hořičky bude 19. a 20. června 2015 hostit Mezinárodní folklórní festiválek a staročeské trhy. Ve dvou dnech zde proběhne 30 vystoupení, ve kterých se předvede více než 300 účinkujících. Pořadatel Zdeněk Mencl doporučuje už páteční program, kdy chlapi z Bukovan (Kyjovsko) postaví 25 metrů vysokou májku - pěkně poctivě jen pomocí svojí síly a dřevěných hrázek. Vše budou písní doprovázet švarná moravská děvčata. A od půl osmé bude slovenský gala program. Soubor Barvínek z Jakubovan je špičkový folklorní soubor z oblasti Šariše. To bude mazec!!! Podrobnosti jsou zde. Podívejte se také na plakát.
Petr Záliš, 16.6.2015

Dětský den na hradě

Super počasí a teplo na nedělní odpoledne neodradilo 103 dětí, které dorazily na hrad v doprovodu rodičů a prarodičů. Splnily osm úkolů a dostaly za to odměnu. Deset autorů nejlepších namalovaných obrázků v soutěži "Namaluj náš hrad" bylo také odměněno. Dvě loutková představení exloutkoherce z divadla DRAK Jana Bílka z Hradce Králové zaujalo i dospělé diváky. Dětský den na hradě Vízmburk se opravdu povedl. Prohlédněte si fotografie. Mrkněte i na reportáž Televize JS nebo na reportáž Petra Doležala.
Jaroslav Balcar, 9.6.2015

Rozlosování HAPO 2015

Rozlosování Havlovického poháru v kopané už je známo. Účastníci HAPO 2015 byli rozděleni do šesti skupin, jejich složení je zde. Kvalifikační boje budou probíhat o víkendu 20. a 21. června a také v sobotu 27. června. Poslední červnovou neděli pak bude na programu finále. Loňské prvenství bude na havlovickém pažitu obhajovat Academix Hradec Králové.
Petr Záliš, 9.6.2015

Dotazníky již byly vyhodnoceny

Z dotazníkového šetření, týkajícího se četnosti odvozu popelnic a doby svícení veřejného osvětlení vyplynulo, že velká část občanů je spokojena se současným stavem (výsledky jsou zde). Stínem šetření byl pokus o jeho zmanipulování. Všech 139 neplatných lístků bylo ale vyřazeno. Touto cestou děkujeme všem, kteří odevzdali platné dotazníky.
Pavel Dvořáček, starosta, 4.6.2015

Zemědělské a řemeslné muzeum v Radči

Občanské sdružení Chalupění srdečně zve širokou veřejnost na savnostní otevření historických expozic v Radči, které se uskuteční v sobotu 13. června 2015. V rámci projektu Muzea venkova spolek Chalupění se svým polským partnerem vybudoval v srpnu loňského roku polsko - českou expozici v polském skanzenu Stroužné a 13. června 2015 otevře česko - polskou expozici v Zemědělském a řemeslném muzeu v Radči u Úpice. Více než 2 500 ks exponátů bylo darováno našimi spoluobčany, díky tomu muzeum vzniklo. Pozvánku naleznete v příloze.
Pavel Melichar, Petr Záliš, 4.6.2015

Dětský den ve sportovním areálu se povedl

V neděli 31.5.2015 uspořádal obecní úřad ve spolupráci s místními spolky ve sportovním areálu tradiční dětský den. Počasí přálo, a tak dorazilo na hřiště rekordních 190 spokojených dětí. Svoji premiéru zde měly úžasné domácí langoše. Veškerý zisk z jejich prodeje putoval na konto našeho hradu. Mrkněte na obrázky nebo na reportáž Televize JS.
Pavel Dvořáček, starosta, 2.6.2015

Dotazník - doplňující informace

Na základě dotazů některých z vás uvádíme, že ručně dopsané číslo v pravém horním rohu dotazníku je číslo pořadové (nikoliv číslo domu). Dotazníků bylo vydáno 400 ks. Pokud obdržíme dotazník bez tohoto čísla, nebude zahrnut do vyhodnocení. Jde nám o objektivní nezkreslený názor občanů.
Pavel Dvořáček, starosta, 15.5.2015

V Havlovicích proběhlo letošní první vítání občánků

V neděli 10. května se konalo v slavnostní síni našeho kulturního domu letošní první vítaní občánků. Tentokrát byli občanskou komisí přivítáni dvě slečny: Andrejka Zelinková a Nela Zavadilová. Vítání občánků přibližují naše obrázky. Přejeme našim miminkům hodně štěstí a zdraví!
Pavel Dvořáček, starosta, 15.5.2015

Devatero řemesel na hradě Vízmburk

Sobotní odpoledne 2. května byla na Vízmburku zahájena hradní sezona. Pro návštěvníky tu byl připraven již třetí starodávný jarmark pod názvem „Devatero řemesel“. Na malé občerstvení se na hradě také zastavili účastníci dálkového pochodu Václavice – Havlovice. O jarmareční náladu se staral flašinetář – veterán Martin Štěpánek se svým pojízdným flašinetem. Na podiu se zabydlel alchymista Vojtěch Jakub Veit. Do období Třicetileté války vtáhla přihlížející diváky skupina historického šermu Metropolis. Po celý den byly prohlídky hradu s průvodci. Tradičně se střílelo z luků a kuší na hradní střelnici. Celou akci zaznamenala naše hradní kamera.
Jakub Doležal, 13.5.2015

Dětské hřiště se dočká vylepšení

Dětské hřiště čeká proměna. Během července a srpna budou dožilé herní prvky na dětském hřišti ve sportovním areálu odstraněny a nahrazeny novými. Děti se tak po nové oblíbené trampolíně dočkají dalšího překvapení. Na celou akci přispělo z dotace Ministerstvo pro místní rozvoj částkou 400.000,- Kč.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.5.2015

Občané Havlovic dostali do svých schránek dotazník

V těchto dnech dostávají občané naší obce prostřednictvím České pošty do svých schránek dotazník. Jeho cílem je získání odpovědí na četnost odvozu popelnic a na dobu svícení veřejného osvětlení. Věříme, že se nám jich vrátí dostatečné množství, abychom tak mohli objektivně posoudit potřeby našich občanů.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.5.2015

Čarodějnice v Havlovicích

30. 4. jsme ve škole vyráběli čarodějnice, v družině si připravili čarodějnický lektvar, aby se jim lépe létalo a v 18 hodin jsme se všichni slétli u Háječku. Každá čarodějnice, či čaroděj potvrdili svou účast namalováním obrázku na novou cestu a za odměnu dostali voňavý škapulíř. Poté hlavní čaroděj zapálil oheň. Aby oheň vzplál, museli jsme zarecitovat kouzelné zaříkávadlo. Všichni jsme se potom vydali za hlavním čarodějem, který vezl kolečko s ohněm a cestou jsme plnili úkoly. Tak třeba jsme házeli škrpálem na cíl, mezi čarodějnicemi jsme běželi slalom, trefovali jsme se do papírové čarodějnice a přenášeli jsme zlaťáky. Za splněné úkoly jsme dostali sladkosti a konečně mohli hasiči s naším ohněm zapálit velikánskou hranici na hřišti. Zbytek večera si užíval každý podle svých představ spolu s rodiči. FOTO zde a reportáž Televize JS zde.
Hana Prokopová, 11.5.2015

Oficiální otevření muzea

V sobotu 25. dubna bylo v havlovické škole oficiálně otevřeno minimuzeum věnované hradu Vízmburk a obci Havlovice. Návštěvníci mohli shlédnout archeologické exponáty a přečíst si informační cedule o dávné i nedávné historii naší obce. Více uvidíte v reportáži Televize JS.
Jaroslav Balcar, 9.5.2015

Daň z nemovitých věcí 2015

Pokud se zajímáte o to, jakým způsobem se má hradit daň z nemovitých věcí, máme pro vás důležité informace. Tato daň se stanovuje rozhodnutím, jímž je platební výměr, dodatečný platební výměr nebo předpisný seznam. Podrobnější informace jdou zde. Další informace k tématu obsauje přiložený leták.
Petr Záliš, 5.5.2015

V Havlovicích se budou zase pálit čarodějnice

Sbor dobrovolných hasičů Havlovice a ZŠ a MŠ Havlovice uspořádají ve čtvrtek 30. dubna Pálení čarodějnic. Čarodějnický průvod půjde od urnového háje, cestou se budou plnit čarodějnické úkoly. Na hřišti pak bude vatra zapálena v 19:30. Podrobnosti v přiloženém letáku.
Martin Dvořáček, 22.4.2015

Havlovice hostily Večer s Josefem Vikem

V sobotu 18. dubna 2015 se uskutečnil v kulturním domě Večer s Josefem Vikem. Téměř 140 lidí si přišlo poslechnout poutavé vyprávění Josefa Vika. Přítomní si také prohlédli ukázky z jeho tvorby, byli svědky křtu umělcova nového dětského pexesa a nakonec shlédli dvacetiminutový dokumentární film Jiřího Středy o Josefu Vikovi. Povedený večer moderovala Michaela Dědková. Prohlédněte si fotoreportáž.
Pavel Dvořáček, starosta, 22.4.2015

V Havlovicích budou nové chodníky

Více jak tříletá snaha o získání stavebního povolení a následně i dotace na stavbu dvou chodníků v obci se vyplatila. Tento týden schválil Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury příspěvek na jejich stavbu ve výši téměř 2,5 mil. korun. Chodníky u bytovek a u obecního úřadu v celkové délce 284 m do konce roku vybuduje firma REPARE TRUTNOV s.r.o.
Pavel Dvořáček, starosta, 17.4.2015

Pozvánka pro majitele psů na pravidelnou vakcinaci

Zveme všechny majitele psů k vakcinaci proti vzteklině. Dostavit by se měli zejména ti, kteří mají v očkovacím průkazu platnost vakcinace do dubna až června 2015 (ti, kteří využili kombinovanou vakcínu vloni nebo základní vakcínu proti vzteklině před třemi roky). Očkování se uskuteční u kulturního domu v Havlovicích v sobotu 2. května 2015 v době od 16:00 do 16:40. Bližší informace jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 8.4.2015

Komunikace U Zvoničky je hotová

Již v průběhu března byla realizována letošní zatím největší investiční akce. Na komunikaci U Zvoničky byl položen asfaltový povrch včetně obrub a odvodnění. Navazující komunikace k urnovému háji byla rozšířena a v celé šíři vyasfaltována. Celkové náklady dosáhly téměř dvou milionů korun, dodavatelem stavby byla firma Colas, a.s. Prohlédněte si obrázky.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.4.2015

Změny ve svozu odpadu

Firma Transport Trutnov oznamuje, že týdenní svoz komunálního odpadu proběhne naposledy v úterý 7.4.2015. První čtrnáctidenní svoz se uskuteční 21.4.2015. V sobotu 9. května v době od 8.00 do 12.00 proběhne svoz nebezpečného odpadu (televize, autobaterie, plechovky od barev, zářivky, monočlánky, léky, ale také i pneumatiky) a zároveň i elektrozařízení (ledničky, pračky, elektrické sporáky, mikrovlnné trouby, vysavače, žehličky, fény, vrtačky, brusky a další podobná elektrozařízení). Svoz tohoto odpadu provede firma Transport Trutnov. V uvedené době budou před kulturní dům přistaveny kontejnery, kam budou zaměstnanci firmy odpad ukládat.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.4.2015

Večer v kulturním domě bude věnován malíři Josefu Vikovi

Večer 18. dubna 2015 bude věnován známému regionálnímu malíři Josefu Vikovi. Od 19 hodin v havlovickém kulturním domě uvidíte ukázky z jeho tvorby, představí se nové dětské pexeso a nakonec bude premiéra filmu Jiřího Středy o Josefu Vikovi.
Pavel Dvořáček, starosta, 5.4.2015

VYNÁŠENÍ SMRŤAČKY

Děti ze třetí a čtvrté třídy v rámci pracovního vyučování vyrobily smrťačku. V neděli 22. března jsme se všichni z celé školy sešli u dřevěné lávky. Odtud jsme se vydali do parku před domem p. Picha. Zde nejprve zatancovaly a zazpívaly děti z první a druhé třídy, potom se představila školka s pásmem o jarních zvycích a krátké jarní vystoupení ukončila básničkami a písničkami o březnu třetí a čtvrtá třída. Dále jsme pokračovali s celým průvodem k mostu. Cestou jsme prozpěvovali jarní říkadla. U mostu jsme smrťačku předali hasičům. Martin Dvořáček ji odborně zapálil a my jsme ji na cestu ještě zazpívali a kousek ji vyprovodili. Děti ze školky za hořící smrťačkou poslaly po proudu řeky Úpy svoje lodičky. Tím jsme si připomněli, že 22.3. se slaví Den vody. Nedělní odpoledne se vydařilo a budeme doufat, že jsme tu zimu dobře vynesli. Zde jsou obrázky a zde reportáž Televize JS.
Hana Prokopová, 25.3.2015

Zastupitelé budou schvalovat letošní rozpočet obce

V sále kulturního domu v Havlovicích se ve čtvrtek 26. března uskuteční veřejné zasedání Zastupitelstva obce Havlovice. Zazní zde informace o hospodaření obce a Základní školy Havlovice v roce 2014. Schvalovat se bude také rozpočet obce na rok 2015. Kompletní program zasedání zastupitelů je zde.
Petr Záliš, 17.3.2015

V Havlovicích se bude přednášet o konci války na Úpicku

Konec 2. světové války na Úpicku. Tak se jmenuje přednáška, která se uskuteční v pondělí 23. března od 18 hodin v nové klubovně hasičů za kulturním domem v Havlovicích. Konat se bude v rámci připomenutí 70. výročí ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. Přednášející Josef Cabadaj bude také promítat dobové fotografie. Podívejte se na plakát.
Petr Záliš, 11.3.2015

Přijímáme přihlášky do Jarní Havlovické tenisové ligy 2015

Start Jarní Havlovické tenisové ligy je naplánován na pátek 27.3.2015. Přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to do středy 25.3.2015! Žádáme všechny tenisty, aby si pozorně přečetli a seznámili se se všemi body v našich Havlovických tenisových pravidlech pro rok 2015! V Havlovickém kalendáři akcí na rok 2015 také najdete 2 termíny turnajů, které plánujeme uskutečnit (turnaj starých raket a turnaj čtyřher). Také na tyto turnaje se již nyní můžete přihlásit.
Za TJ Sokol Havlovice Leoš Klaban a Jarda Balcar, 10.3.2015

Mateřská škola Hastrmánek nabízí pro příští školní rok volná místa pro děti

„Bylo, nebylo, věřte tomu, havlovická školka je plná dětí a někdy se jim nechce domů. To je ale přeci prima: pohodové školní klima, pohádky a povídání, vyrábění, malování, procházky a hodně hraní, dobré jídlo, sladké spaní, kamarádi, výlety… Nevěříš? Tak přijď i ty!“ Zápis dětí místních i přespolních se koná 6. a 7. května 2015 v MŠ, vždy od 14,00 do 16,00 hodin. S sebou přineste občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte. Těšíme se na Vás.
Yvona Friebelová, 8.3.2015

POHÁDKOVÝ ZÁPIS

Ve středu 11. února se konal zápis do naší školy. Dětí bylo hodně, proto jsme je rozdělili na dvě skupiny. A to ještě jeden chlapec z Kanady se nedostavil. První parta sedmi dětí přišla se svými rodiči v 16 hodin, druhá parta šesti dětí v 17.30 hodin. Při plnění sedmi úkolů dětem pomáhaly pohádkové postavičky z řad třeťáků a čtvrťáků. Budoucí prvňáčci se představili, zazpívali písničku, poznávali barvy, tvary, určovali pořadí, vpravo, vlevo, dole, mezi, navlékali korálky, poznávali pohádky, hledali rozdíly a ukázali svoji šikovnost v tělocvičně. Za vypracované úkoly děti dostávaly dílky skládanky a po splnění posledního úkolu jim vznikl pěkný pamětní list s obrázkem Křemílka a Vochomůrky. Velkou radost dětem udělal dárek - KLAUN - plný bonbónů. Důležité je, že děti odcházely s úsměvem a do školy se těší. Zápis přibližují naše obrázky.
Jaroslav Balcar, 3.3.2015

HAVLOVICKÝ MASOPUST

Ve čtvrtek 5. února škola a školka uspořádaly masopustní průvod. Už dopoledne jsme si školu vyzdobili masopustními draky a menší děti si vyrobily veselé brýle a zvířecí masky. V 16 hodin jsme se sešli na Králově kopci, kde jsme za doprovodu harmoniky zatancovali masopustní tanečky. Jako odměnu jsme dostali sladké koláčky od selky. Průvod pokračoval na most, kde jsme již tradičně zatancovali Na havlovským mostě. Pak jsme došli ke škole, kde jsme zpívali a tancovali na lidové písničky a zopakovali i ty masopustní. Pochutnali jsme si na koblize a potom při veselých písničkách jsme na hřišti závodili v 5 rozmanitých disciplínách. Vyšlo nám to akorát do setmění. Se sladkostmi v kapse jsme se rozešli domů.
Hana Prokopová, 3.3.2015

Příprava Česko polského projektu je v plném proudu

Již od loňského jara připravuje Sdružení pro Vízmburk společně s představiteli měst Zabkowice Slaskie (Polsko) a Červeného Kostelce společný projekt na rekonstrukci hradu v Zabkowicích a v Havlovicích. Součástí projektu je i parkoviště U Devíti křížů, naučná stezka, společná publikace a společná setkávání nadšenců historie. V pátek 27. 2. se opět setkali zainteresované osoby, tentokráte v Zabkowicích. Fotoreportáž přibližující toto setkání je zde. Společný projekt budeme podávat v rámci evropského programu Česko - polské spolupráce prostřednictvím Euroregionu Glacensis na jaře roku 2016.
Jaroslav Balcar, 1.3.2015

Česko - moravský košt slivovice už tuto sobotu!

V Havlovicích se v sobotu 28. února uskuteční 8. Česko - moravský košt slivovice. Kulturní dům v Havlovicích bude oblíbenou akci hostit od 13 hodin. Těšit se můžeme na skvělé zvěřinové hody, bohatou tombolu, kvalitní muziku a třeba také na vyhlášené mažoretky z Dobrušky. Více informací je zde.
Petr Záliš, 27.2.2015

Ahoj pochodníci, cyklisté, přátelé,

26. ročník pochodu Václavice Havlovice se uskuteční už v sobotu 2. května 2015. Začínáme tak druhé čtvrtstoletí naší turistické akce a chystáme řadu inovací. Kromě tradiční trasy z Václavic do Havlovic bude možno odstartovat pochod či cyklotrasu také ze Slatiny nad Úpou a Havlovic. Cíl bude též ve Slatině nebo Havlovicích. To nám umožní nejen tvorbu nových tras v místech, kde se ještě nejezdilo a nechodilo, ale i možnost startu a cíle na jednom místě, takže budou i trasy okružní. V areálu na Slatině bude samozřejmě občerstvení, bude hrát živá kapela a budou připraveny atrakce pro děti. Další podrobnosti včetně popisu jednotlivých tras budeme zveřejňovat postupně během jara, důležité je teď datum naší akce, které si můžete zaznamenat do svých plánů.
Jaroslav Balcar, 21.2.2015

V Havlovicích vzniká kroužek mladých hasičů

Sbor dobrovolných hasičů Havlovice hledá šikovné děti ve věku od šesti do patnácti let, které by se chtěly zapojit do práce v právě zakládaném kroužku mladých hasičů. Přijďte se podívat na první schůzku, která se uskuteční v sobotu 21. března. Bližší informace najdete v přiložené pozvánce.
Pavel Dvořáček, starosta, 25.2.2015

Do Havlovic přijedou libňatovští ochotníci

Po loňské úspěšné domácí premiéře divadelní komedie „Na letním bytě“ od Josefa Štolby přijíždějí libňatovští ochotníci do Havlovic. Na jejich vystoupení vás zveme v sobotu 14. března od 18 hodin do kulturního domu. Vstupné činí 50 Kč. Zde je plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 19.2.2015

V Markoušovicích otevřou Mravenčí školku

Mraveniště Markoušovice otevírá v pondělí 2. března 2015 Mravenčí školku v Markoušovicích. Určená bude pro děti od 3 do 7 let. V provozu bude od pondělí do středy. Informace k zahájení provozu školky zazní 23. února v bývalé markoušovické knihovně. Podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, 17.2.2015

Divadelní představení Nebe na zemi mělo velký úspěch

Do havlovického kulturního domu opět zavítal divadelní soubor Na tahu z Červeného Kostelce. Tentokrát se představil v sobotu 10. ledna 2015 s mytologickou komédií o slabostech lidských od Voskovce & Wericha nazvanou Nebe na zemi. Představení, které zhlédlo téměř 150 diváků, mělo velký úspěch. Zde je fotogalerie, podívejte se také na reportáž TV JS.
Pavel Dvořáček, starosta, 15.1.2015

O Tříkrálový koncert byl mimořádný zájem!

V sobotu 3.ledna 2015 se uskutečnil v kulturním domě tradiční Tříkrálový koncert. Uspořádala ho Městská hudba Úpice ve spolupráci s obcí Havlovice. O koncert byl mimořádný zájem. Nakonec se počet platících diváků zastavil na 254. Prohlédněte si naše obrázky nebo video TV JS. Z koncertu byl zpracován záznam na DVD. Kdo by o něj měl zájem, může si ho objednat na obecním úřadě. Cena za kus je 50,- Kč.
Pavel Dvořáček, starosta, 15.1.2015

Knihovna v Havlovicích opět v provozu

Oznamujeme Vám, že obecní knihovna umístěná v budově obecního úřadu v Havlovicích je od středy 7. ledna 2015 po delší době opět otevřena. Provozní doba zůstává stejná, knihovna tedy bude přístupná veřejnosti každou středu od 16 do 18 hodin. Kontakt na knihovnici najdete v sekci Služby v obci.
Petr Záliš, 7.1.2015

Úhrada místních poplatků v roce 2015

Místní poplatky stanovené v Havlovicích pro rok 2015 se prakticky nemění. Například poplatky za psa nebo za kabelovou televizi jsou splatné k 31. březnu. Poplatek za odvoz a likvidaci domovního odpadu bude třeba uhradit už do konce února. Platit je možné hotově na Obecním úřadu v Havlovicích nebo převodem z účtu. Podrobnější informace jsou zde.
Petr Záliš, 7.1.2015

V Havlovicích bude Nebe na zemi

Po krátké době opět zavítá do havlovického kulturního domu divadelní soubor Na tahu z Červeného Kostelce. Tentokrát se nám představí v sobotu 10. ledna 2015 od 19 hodin s mytologickou komédií o slabostech lidských od Voskovce & Wericha nazvanou Nebe na zemi. Prohlédněte si plakát.
Pavel Dvořáček, starosta, 4.1.2015

Česko - moravský košt slivovice a likérů se blíží

Kulturní dům v Havlovicích se v sobotu 28. února 2015 stane dějištěm v pořadí již osmého Česko - moravského koštu slivovice a likérů. Vzorky je možné na Obecním úřadě v Havlovicích a na dalších určených místech odevzdávat do 19. února. Odborná degustace proběhne o dva dny později. Také letošní "košt" doprovodí vystoupení folklórních souborů nebo zvěřinové hody. Bližší informace jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 4.1.2015