ZŠ Havlovice - aktuality

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Fotogalerie
Školní vzdělávací program     Školní řád     Prázdniny     ProjektyPOHÁDKOVÝ ZÁPIS

Ve čtvrtek 11. 2. 2016 se v naší škole konal zápis do první třídy. Protože jsme očekávali 13 dětí, rozdělili jsme je na dvě party. První skupina přišla se svými rodiči v 16.30 a druhá v 18 hodin. Školkáčci se neměli čeho obávat, protože se šli na výuku do první a druhé třídy minulý týden podívat, pana ředitele i paní učitelku a paní vychovatelku potkávají denně v prostorách školy, takže se znají a navíc je v den zápisu doprovázely pohádkové postavy - víly, princezny, Pipi a anděl. Lukáš Vodička, David Suchánek, Barbora Kultová, Lucie Fialová, Marie Vlčková, Michael Kališ, Anna Hanlová, Vojtěch Sobolík, Jakub Balcar, Michaela Kaslová, Patricie Kociánová, Karolína Duchová a Lucie Jobová - ti všichni svědomitě plnili úkoly. Za každý správně splněný úkol dostali jeden dílek obrázku, který si nalepili na svůj pamětní list. Ten si pak celý dolepený ještě se sněhuláčkem odnesli na památku na tento den domů. Foto zde.

Hana Prokopová, 16.2.2016

ZDRAVOTNÍ KROUŽEK

Tak jako každý rok jsme v druhém pololetí zahájili činnost zdravotního kroužku. Osm žáků se schází pod odborným vedením paní Radky Kubečkové - zdravotní sestra na gynekologii a na kožním oddělení v Úpici a paní Petry Vlachové - zdavotní sestra v urgentní medicíně. Děti se ve zdravotních dovednostech zdokonalují každé pondělí odpoledne. Těší nás, že se do kroužku těší. Je to pro ně nejenom příprava na zdravotnické závody, ale i pro život. Foto zde.

Hana Prokopová, 16.2.2016

Masopustní veselí

Ve čtvrtek 4. února 2016 v 16:30 se na Králově kopci sešly nejrozmanitější masky, aby se mohly zúčastnit masopustního veselí. Děti si už ve škole i školce nacvičily jednoduché lidové tanečky a masopustní říkadla, které předvedly za doprovodu harmoniky na Králově kopci, v parku a před školou, kam rozrůstající se průvod dorazil. Tam na masky čekala odměna v podobě čaje a samozřejmě nemohla chybět masopustní kobliha. Děti nabraly sílu a s chutí se pustily do soutěží připravených na hřišti - jezdily na koloběžce, střílely na pohádkovou bránu, proběhly balónkový slalom s míčkem na lžíci, strefovaly se šášovi do pusy, procházely trasu se zavázanýma očima a skákaly na balónech. Na každém stanovišti získaly sladkou odměnu. Odpoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Foto zde a video zde.

Jaroslav Balcar, 9.2.2016

Masopust

Ve čtvrtek 4. února se koná tradiční masopustní pochod z Králova kopce. Sraz masek je v 16,30 na křižovatce pod smrkem. Cestou si zazpíváme a zatancujeme. Půjdeme ke hřišti, kde budeme mít pro děti připraveny soutěže a úkoly. Přijďte v masce, dostanete odměnu!!! Zde je pozvánka.

Jaroslav Balcar, 3.2.2016

Pohádkový zápis do školy 11. února

Pohádkový zápis do naší školy se koná ve čtvrtek 11. února od 16,30 a do 18 hodin. Zájemci o vzdělávání v naší škole, zavolejte a přihlašte se na tel. 777005790. S sebou je třeba vzít občanské průkazy, rodný list dítěte a kartičku pojišťovny. Zde je plakátek.

Jaroslav Balcar, 3.2.2016

BRUSLÍME

Celá škola od 1. do 4. třídy i školní družina využíváme mrazivé počasí a kluziště hned za školou a chodíme bruslit. Po počátečním rozbruslení se učíme zastavit, jezdit pozadu, cibulky a buřtíky, přešlapovat, dokonce zkoušíme i piruetu a zatočení dvojic. Kluci rádi jezdí s hokejkou a střílí na bránu. Je vidět, jak se postupně děti zlepšují. Určitě uspořádáme nějaké závody a uvidíme, kdo bude nejrychlejší a nejobratnější bruslař. Foto zde.

Hana Prokopová, 22.1.2016

Peníze do škol - výzva 56

Celé první pololetí pan ředitel Jaroslav Balcar a paní učitelka Hana Prokopová vytvářeli projekt Šablony na ZŠ Havlovice vyhlášený Ministerstvem školství České republiky. Co to obnášelo? Oba jsme napsali 20 čtenářských dílen pro 1., 2., 3. i 4. ročník. Rozpracovali jsme příběhy dětské literatury, které nejsou v čítankách po stránce metodické, motivační i jazykové, žánrové a literární, zhotovili jsme pracovní listy pro samostatnou práci dětí. Inspiraci jsme hledali také při týdenním pobytu na Slovensku, kde jsme prošli několik knihoven a byli na hospitaci při hodinách čtení ve třech školách. V rámci projektu navštěvovala p. Hana Prokopová anglický kurz na Maltě. Také jsme navázali spolupráci s učiteli českého jazyka z našeho regionu. Škola obdržela 260 tisíc Kč. Tyto peníze byly použity na nákup 250 dětských knížek do naší knihovny, nákup počítačů, nákup knihoven, nákup výukových programů, vzdělávacích pomůcek, materiálu a výše zmíněných kurzů.

Hana Prokopová, 16.1.2016

ZAHÁJENÍ PLAVECKÉHO VÝCVIKU

V pátek 8. 1. 2016 jsme poprvé jeli na plavecký výcvik do trutnovského bazénu. Ráno jsme si trochu přivstali, abychom alespoň jednu hodinu stihli odučit a po svačině hurá na plavání. Jezdíme speciálním autobusem i s naší mateřskou školkou, takže nemusíme nikde čekat a zmrzovat. Plaveme dvakrát 40 minut a mezitím je pětiminutová přestávka na ohřátí. Paní učitelky si nás rozdělily do skupin podle toho, jak jsme šikovní plavci a teď se budeme v deseti lekcích už jenom zlepšovat. Foto zde.

Hana Prokopová, 30.12.2015

Měřeno od 5.2.2010