ZŠ Havlovice - aktuality 2011

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Rozvrh hodin
Fotogalerie     Prázdniny     ProjektyKulturní dům v Havlovicích patřil pohádkovým dětem

Pohádky před spaním trochu jinak. Tak se jmenovalo divadelní představení, které si tentokrát připravili učitelé a děti z naší MŠ a ZŠ. Své vystoupení předvedli ve čtvrtek a v pátek dětem z okolních škol a školek a v neděli 11.12. svým známým, rodičům a příbuzným. Návštěvníci se zasmáli vlkovi, který se změnil na hodného pejska, liškám, které Budulínek vyučoval skautským dovednostem, dědečkovi, který ve veliké řepě našel všechny druhy cukru, a zpívajícím kozám, které vlk nenapálil svým hlasem. Další pohádky byly o ročních obdobích. Videoreportáž z akce si prohlédněte zde.

Jaroslav Balcar, 14.12.2011

Pohádky před spaním trochu jinak

V neděli 11. prosince se uskuteční od 16 hodin v kulturním domě v Havlovicích divadelní představení dětí z naší ZŠ a MŠ s názvem Pohádky před spaním trochu jinak. Zveme všechny občany Havlovic, přijďte se podívat. Vstupné je dobrovolné. Zde je plakátek.

Jaroslav Balcar, 6.12.2011

MŠ Havlovice má nové dětské hřiště

Během léta se u naší školy pracovalo. Staré, již nevyhovující, dětské hřiště bylo zlikvidováno a na stejném místě vyrostlo hřiště nové. Pracovníci firmy Tomek a Bonita vybudovali hřiště, které splňuje všechny bezpečnostní předpisy. Obec na tuto akci získala z Programu obnovy venkova z Ministerstva pro místní rozvoj 364700 Kč, celkové náklady činily 572000 Kč. Od jara již budou moci využívat hřiště děti z naší mateřské i základní školy. "Za toto hřiště moc děkujeme," mají radost děti ze školky. Fotografie výchozího stavu a současnosti jsou zde.

Jaroslav Balcar, 19.10.2011

Zahajujeme 1. září

Ve čtvrtek 1. září se opět otevřou dveře naší školy pro školáky. Prvňáčci příjdou nejprve do mateřské školy, kde se rozloučí se svými mladšími kamarády a potom vyrazí společně se svými rodiči do 1. patra, do základní školy. Zde si budeme společně necelou hodinku povídat a potom mohou rodiče odejít za svými povinnostmi. A my, již žáci 1. třídy, se pustíme se staršími kamarády do seznamování se školními radostmi i strastmi. Zde je společná fotografie z června 2011.

Jaroslav Balcar, 30.8.2011

Den s našimi hasiči

V pondělí 16. května žáci naší školy uskutečnili preventivně vzdělávací projekt. Od rána jsme absolvovali branný závod, kde jsme se cvičili ve zdravotnických, vědomostních a branných dovednostech. Cíl naší soutěže byl na plovárně. Po příchodu posledního družstva se nad plovárnou rozezněly sirény našich hasičských aut. Havlovičtí hasiči pánové Jansa, Kosinka, Paulus a Astr nám přijeli předvést techniku nejen ke koukání, ale též k vyzkoušení. A tak děti stříkaly z proudnic, vyzkoušely si sezení v cisterně a dokonce vyšplhaly na střechu cisterny, kde si osahaly vodní dělo. V neposlední řadě přivezli hasiči dětem ocenění a diplomy z místního kola požární soutěže: "Požární ochrana očima dětí". Již dnes víme, jak jsme dopadli v okresním kole, ale to vám zatím neprozradíme. Na závěr jsme opekli vuřty a pohodové dopoledne ukončili cestou ke škole. Prohlédněte si obrázky. Děkujeme našim hasičům za vydařenou akci!

Jaroslav Balcar, 20.5.2011

Filipojakubskou noc okořenil i průvod

Jako každý rok, ani letos základní a mateřská škola Havlovice na Filipojakubskou noc nezahálela. Pro děti tak byl připraven příjemný večer. Nebylo to však jen o upalování zlé bytosti. Jak už je v Havlovicích zvykem, patřil i k této oslavě průvod. Tentokrát se vycházelo od zvoničky a cestou plnou úkolů došly osoby v maskách až na hřiště, kde čekala hasiči připravená hranice. Reportáž z akce najdete zde.

Jaroslav Balcar, 5.5.2011

Havlovičtí zdravotníci se v silné konkurenci neztratili

Dvaadvacet hlídek mladých zdravotníků z jedenácti škol Podjestřebí se vydalo ve středu 27. dubna 2011 na čtyřkilometrovou trasu mezi areály lánské a havlovické školy. Soutěžící zde dokazovali zdravotnické dovednosti, umění transportovat raněného, rychlé překonání překážkové dráhy, dopravní znalosti, rozpoznání léčivých bylin, ale i vědomosti z historie Červeného kříže. Kategorii mladšího žactva premiérově opanovaly děti z Batňovic, neztratili se ani Havlovičtí. Jedenáctý ročník Zdravotnického víceboje ruku v ruce tradičně uspořádali nadšenci z Místní skupiny ČČK Úpice, ZŠ a MŠ Havlovice a ZŠ Úpice-Lány. Podrobnosti jsou zde.

Jaroslav Balcar, 28.4.2011

Čarodějnice se blíží

V sobotu 30. dubna se uskuteční tradiční pálení čarodějnic na louce za sportovním areálem. V 18 hodin vychází průvod čarodějnic od zvoničky na skále nad mostem. Cestou k hranici budeme plnit různé čarodějnické úkoly. Z plakátku se dozvíte více.

Jaroslav Balcar, 26.4.2011

Havlovičtí vynášeli smrťačku ze vsi

V neděli 10. dubna se v Havlovicích vynášela smrt ze vsi. Tradiční průvod vyrazil od dřevěné lávky v 15 hodin směrem ke škole. V parku U Pichů předvedly děti z naší MŠ a ZŠ jarní pohádku, tanečky a básničky. Poté jsme pokračovali za hudebního doprovodu HF Bandu kolem školy k betonovému mostu, kde smrťačku zapálil a vhodil do řeky Martin Dvořáček. "Letos nám vyšlo počasí a účast dětí i dospělých byla parádní," pochvaloval si starosta Pavel Dvořáček. Na stránkách obce www.havlovice.cz je fotogalerie. Mrkněte i na reportáž Michaely Dědkové a Libora Toholy na Televizi - JS.

Jaroslav Balcar, 10.4.2011

Zápis do školy

Ve středu 9. února se uskutečnil netradiční zápis do naší školy. Celkem 12 budoucích prvňáčků se přišlo podívat se svými rodiči do naší školy. Plnili postupně úkoly, s kterými jim pomáhaly pohádkové bytosti. Všem se povedlo sestavit barevného šášu, což je známkou, že do školy patří. Ať se všem v naší škole líbí. Zde jsou obrázky.

Jaroslav Balcar, 10.2.2011

Masopust a karneval na ledě

Ve čtvrtek 3. února se v Havlovicích uskutečnil tradiční masopustní pochod spojený s karnevalem na ledě. Tuto akci uspořádala ZŠ a MŠ ve spolupráci s obcí Havlovice a místní TJ Sokol. Od soboty TJ Sokol připravovala led na kluzišti, obec financovala odměny pro děti a pedagogové ze školy a školky celou akci zorganizovali a zakjistili. Počasí se vydařilo, akce se povedla, děti odcházely spokojené - a to je nejdůležitější. Pár obrázků můžete vidět zde, prohlédněte si také video.

Jaroslav Balcar, 8.2.2011

Zápis do základní školy

Ve středu 9. února odpoledne se uskuteční zápis dětí do naší školy. Děti budou soutěžit o oblečení kašpárka. Přihlášky k zápisu u havlovických dětí zprostředkovává naše . Zájemci z okolí se mohou nahlásit na tel. 777005790 u ředitele školy.

Jaroslav Balcar, 14.1.2011

Měřeno od 5.2.2010