ZŠ Havlovice - aktuality 2012

Aktuality     Základní informace     Plán činnosti     Rozvrh hodin
Fotogalerie     Prázdniny     ProjektyV předvánočním vystoupení ožily loutky

"Nejkrásnější dárek mám, světlo lásky míří k nám. Nocí září hvězda vánoční, nikdo nesmí zústat sám," to jsou slova poslední psničky našeho předvánočního vystoupení v kulturním domě. Školní skřítek Zvídálek prošel celou školou, až došel na půdu, kde objevil starodávné loutky, které ožily. Atmosféru představení můžete nasát ve videoreportáži. Snímky pak jsou zde.
Jaroslav Balcar, 19.12.2012

V Havlovicích bude letos pod stromečky velká nadílka

V pátek 14. 12. vypustily děti se svými rodiči v Havlovicích na hřišti 260 balónků naplněných heliem s přáníčky Ježíškovi. Naše škola a školka se tak zapojila do celostátní akce vypouštění balónků. Jestli Ježíšek všechna přání splní, bude mít letos opravdu hodně práce. Video najdete zde a fotky zde.
Jaroslav Balcar, 19.12.2012

Přáníčka Ježíškovi

Zveme všechny děti, rodiče i důchodce. Přijďte v pátek 14.12. ve 14:30 do sportovního areálu. Budeme se společně snažit o překonání rekordu ve vypouštění přáníček Ježíškovi. Celostátní vypouštění balónků s přáníčkem vypukne čtvrt hodiny po patnácté. Více je na plakátku. Balónky i přáníčka dostanete od nás na místě.
Jaroslav Balcar, 12.12.2012

Předvánoční představení se blíží

V neděli 16. prosince se od 16 hodin v našem kulturním domě uskuteční divadelní představení "Příhody školního skřítka aneb loutky ožívají". Připravily si ho děti z naší MŠ a ZŠ. Zveme všechny rodiče, příbuzné, ale i ty, které prostě dětská vystoupení baví. Součástí představení bude výstava loutek a loutkových divadel. Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 9.12.2012

Naši školu a školku navštívil Mikuláš

Ve středu 5. prosince nás navštívil opět po roce Mikuláš s andělem a dvěma čerty. Nejdříve se zastavili ve školce a potom ve škole. Všichni dostali balíček, ale ti zlobivější museli čertovi slíbit, že už budou hodní. Zde je několik fotografií.
Jaroslav Balcar, 9.12.2012

Na stránkách Mateřské školy Hastrmánek je spousta novinek

Na stránkách Mateřské školy Hastrmánek je spousta nových informací a obrázků. Přibližují nám například loučení s odcházejícími prvňáčky, dále Strašidlácký den, činnost keramického kroužku, výuku hry na flétnu nebo výlet dětí do Úpice, kde navštívily divadlo i výstavu hub, ovoce a zeleniny. Jednotlivé články najdete zde, prohlédněte si i fotogalerie.
Petr Záliš, 26.10.2012

Mateřská školka hlásí tři volná místa

Vzhledem k navýšení kapacity Mateřské školy v Havlovicích budeme mít od září tři místa pro děti z okolních obcí. Zájemci o přijetí dítěte se mohou přihlásit přímo v naší MŠ a ZŠ nebo na telefonu 777/005790.
Mgr. Jaroslav Balcar, ředitel školy, 31.5.2012

Pálení čarodějnic v Havlovicích

V pondělí 30. dubna jsme již popáté společně zapálili čarodějnici. V 18:30 se sbor čarodějnic sešel na svou výroční členskou schůzi na panelce u Burešových, aby společně došel až k vatře. Cestou malí čarodějníci a čarodějnice plnili několik úkolů: probíhali pod košťaty velkých zkušených čarodějnic, házeli čarodějným škrpálem, přeskakovali čarodějnická košťata a házeli do čarodějné huby. Ve 20 hodin hasiči zapálili hranici a pak se již bavil každý po svém. Reportáž najdete zde.
Jaroslav Balcar, 3.5.2011

Den Země v Havlovicích

V úterý dne 17. dubna jsme se vydali po svačině sbírat odpadky, které se během zimy nashromáždily podél cest v naší obci. Prvňáci a druháci se vydali na Popluž a podél řeky okolo Horákových a Maixnerových k Lávce a zpět do školy. Třeťáci a čtvrťáci absolvovali trasu k Mandlu a tam směrem na Picimberk a okolo Šiškovny zpět. Po obědě jsme ještě s družinou vyrazili na Králův kopec až pod Borovinu v Libňatově a zpět. Je až neskutečné, co naši spoluobčané, návštěvníci obce či jen kolemjedoucí jsou schopni do přírody odhodit. Na PET lahve jsme si snad již zvykli, ale že najdeme sedadlo od auta, rozbitý spojler, pneumatiky, skleněné lahve a plechovky od všeho možného, to asi není normální. Je nepochopitelné, že občané, kteří platí za odvoz popelnic paušální poplatek, jsou ještě nyní schopni odhazovat či spíše vyvážet odpad do přírody. Je smutné, že naše děti chodí sbírat odpadky po nás dospělých. Zkusme se na vteřinu zamyslet. Až půjdeme na procházku či výlet, vezměme s sebou igelitovou tašku a posbíreme odpadky, které uvidíme. Určitě se pak nestane, že po nás děti nasbírají příští rok v Úpici a okolí takřka 2 tuny odpadků.

Jaroslav Balcar, 22.4.2012

Předškoláci, žáci a žákyně v okresní soutěži Zimního pětiboje

V sobotu 10. března 2012 odjelo 17 sportovců a dvě cvičitelky (J. Kaizrová a Y. Friebelová) na okresní měření sil v Zimním pětiboji do úpické tělocvičny ZŠ Bří Čapků. Všichni se snažili, jak nejlépe uměli. Výsledky tomu také odpovídají. První místo ve svých kategoriích obsadili - Karolína Smékalová, Ondřej Vlček a Petr Čepelka, druhé místo - Štěpán Smékal a Matěj Kaizr a třetí místo - Martin Spielberger, Michal Vosáhlo a Ondřej Bekr. Na čtvrtém postupovém místě ještě skončili - Vít Bekr, Vít Vosáhlo a Petr Luštinec. Zde jsou obrázky. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci!

Yvona Friebelová, 19.3.2012

Masopust a karneval na ledě se blíží

Ve čtvrtek 16. února se v Havlovicích uskuteční tradiční masopustní průvod a karneval na ledě. Sejdeme se pod Královým kopcem v maskách a vyrazíme na pochod. Cestou si zazpíváme masopustní písničky. Dojdeme na kluziště, kde začne karnevalovový rej, tance, soutěže pro děti o ceny...atd. Bude hrát muzika, v provozu bude občerstvení u stánku. Zde je plakát. Srdečně zveme děti i dospělé!

Jaroslav Balcar, 14.2.2012

Měřeno od 5.2.2010