Havlovický pohár

Havlovická fotbalová asociace má dlouholeté zkušenosti s pořádáním fotbalových turnajů. Slavný je především Havlovický pohár (HAPO), kterého se každoročně účastní borci ze všech koutů naší země i z ciziny. V roce 2012 se HAPO uskuteční 23., 24. a 20. června. Cennou trofej bude obhajovat SONIA Žacléř. Velké oblibě se těší rovněž HAPOSTAR, turnaj pro hráče nad 40 let a SUPERHAPOSTAR pro padesátníky a starší.


Havlovický pohár

Charakteristika HAPO: jeden z největších fotbalových turnajů v ČR
Pořádání turnaje: od roku 1977
Hřiště: 40 x 60 metrů
Počet hráčů: 6 + 1
Hrací doba: 2 x 10 minut
Skupina: 4 týmy
Celkový počet: 50 týmů
Ceny pro nejlepší: putovní pohár o váze 18,5 kg a další pozornosti
Maskot: živý havlovický vodník
Výsledky: Vítězové, Historické pořadí
HAPO 2012 Přihláška, SoupiskaProjekt 35. ročník HAPO 2012 byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

HAPO vyhrál Academix, Poláci poprvé ve finále

Letošního 37. ročníku Havlovického poháru (HAPO) se zúčastnilo celkem 29 týmů. Z vítězství se nakonec radoval hradecký Academix, který ve finále porazil těsně 1:0 polský celek Krycha Pub Jelenia Góra. Poláci hráli finále HAPO vůbec poprvé v historii. Bronzovou příčku obsadil Švery Team Trutnov, který v nervydrásajícím souboji o třetí místo porazil na penalty dalšího tradičního účastníka turnaje Soniu Žacléř. Podrobnější informace jsou zde. Prohlédněte si také fotoreportáž.
Jaroslav Balcar a Miloslav Tohola, 30.6.2014

HAPO 2014 rozlosováno!

Pořadatelé 37. ročníku Havlovického poháru rozlosovali účastníky do celkem osmi skupin. V jedné skupin na sebe narazí například KK Mozky Police a Academix Hradec Králové, legendární FC Sychrov změří síly s Poláky. Kompletní rozlosování je zde. Hrát se bude o víkendu 21. a 22. června, turnaj pak vyvrcholí o dalším víkendu 28. a 29. června. Nablýskanou trofej bude v Havlovicích obhajovat tradiční účastník turnaje SONIA Žacléř.
Miloš Tohola, 6.6.2014

HAPO vyhrála opět SONIA Žacléř

HAPO ovládla také letos SONIA Žacléř. Ve finále deklasovala 10:1 nadějný tým FC Sukíno Praha a pospíchala do Úpy, kde ji čekala tradiční koupel s Havlovickým vodníkem. Finálový den probíhal v parádní fotbalové atmosféře před zraky 800 diváků. Dalších bezmála 400 fandů si v průběhu dne přiblížilo dění v Havlovickém sportovním areálu z online webkamery. Podrobnější informace o tradičním turnaji najdete v přiložené tiskové zprávě nebo na stránkách www.havlovickypohar.webnode.cz. Prohlédněte si také fotogalerii.
Miloš Tohola, 2.7.2013

Ligový pohár Havlovické Tropical ligy vybojoval skalický Ležák

Ligový pohár Havlovické Tropical ligy pro ročník 2013 získalo družstvo FC Ležák Česká Skalice, které si zajistilo účast na Poháru vítězů pohárů městských lig v malé kopané. Tento prestižní podnik se uskuteční v roce 2014 v Havlovickém sportovním areálu. FC Ležák Česká Skalice zároveň postoupil do finálové osmičky HAPO, a protože ze sobotní kvalifikace měla nárok na postup dvě mužstva, měl postoupit i druhý finalista, Piškotky Doubravice. Ty se ale z důvodu oslav fotbalu v obci při finálovém dni turnaje HAPO účasti museli vzdát, proto se kvalifikoval FC Barchovan Libňatov ze 3. místa. Po oba dva hrací dny provázelo turnaj příjemné počasí s dobrou diváckou kulisou a všechny zápasy s přehledem odřídili rozhodčí Říha, Beránek a Ziegler. Podrobnosti jsou zde.
Miloš Tohola, 25.6.2013

HAPO 2013 je rozlosováno

Pořadatelé letošního 36. ročníku Havlovického poháru rozlosovali účastníky do celkem deseti skupin. Rozlosování je zde. Hrát se bude o víkendu 22. a 23. června, turnaj pak vyvrcholí o dalším víkendu 29. a 30. června. Pořádající Havlovická fotbalová asociace nám slibuje i bohatý doprovodný program. Cennou trofej bude v Havlovicích obhajovat tradiční účastník turnaje - SONIA Žacléř.
Miloš Tohola, 4.6.2013

Havlovický pohár vyhrála opět SONIA Žacléř

I přes vysoké teploty přinesl 35. ročník Havlovického poháru krásnou fotbalovou podívanou. Po dvou odehraných kvalifikačních víkendech proti sobě ve finálovém zápase nastoupily týmy SONIA Žacléř a KOKA Trutnov. Mužstvo SONIA obhájilo loňské prvenství, a to s výsledkem 2:0. Konečné pořadí: 1. Sonia Žacléř, 2. KOKA Trutnov, 3. Švery Trutnov, 4. TMK Loosers Hradec Králové, 5. Stará Garda Náchod, 6. FC Sychrov, 7. HAFA Havlovice, 8. Krycha Bus Jelenia Góra. Nejlepší hráč: Petr Makovský (KOKA Trutnov). Nejlepší střelec: Daniel Zinke (Sonia Žacléř). Nejlepší brankář: Jiří Mašek (TMK Loosers Hradec Králové). Podívejte se na reportáž východočeské televize Internetovka.
Libor Tohola, 2.7.2012

Havlovický pohár rozlosován

35. ročník Havlovického poháru je rozlosován. Úvodním hracím dnem bude sobota 23. června, v odpoledních skupinách se představí FC Sychrov, Blahováci Úpice nebo Academix Hradec Králové. Na havlovický pažit vyběhne také Straž požarna Jelenia Góra i další polské týmy. Finále HAPO se bude hrát v neděli 1. července. Prvenství obhajuje SONIA Žacléř. Prohlédněte si kompletní rozlosování turnaje.
Petr Záliš, 13.6.2011

Bonda Mědílek vystoupal na havlovický fotbalový Olymp

Finálový den 34. ročníku fotbalového turnaje HAPO se nesl v ubrečeném duchu, celý den střídavě pršelo a lilo. Ve finále turnaje se potkala družstva SONIA Žacléř a Švery Team z Trutnova. I po prodloužení byl stav utkání 2:2. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hráči SONII Žacléř. Boj o třetí místo vyhrál loňský vítěz KOKA Trutnov nad Jokr Clubem z Prahy. Pátou příčku obsadila HAFA Havlovice, 6. místo Stará Garda, 7. místo Beer Boys Praha a na 8. místě skončil Academix Hradec Králové. Zde jsou fotografie.
Jaroslav Balcar, 3.7.2011

HAPO již tento víkend

Již tento víkend 25. a 26. června se konají kvalifikační boje o pohár HAPO. Vždy od 12 hodin uvidíme zajímavá fotbalová klání. I letošní 34. ročník slibuje velkou fotbalovou podívanou. Obhájí titul KOKA Trutnov nebo se najde nový vítěz? To vše se dozvíte ve sportovním areálu.
Jaroslav Balcar, 23.6.2011

HAPO 2011 rozlosováno

Do Havlovic se zase chystají fotbalové týmy z celé České republiky i z ciziny. HAPO 2011 bude rozehráno poslední červnovou sobotu, kdy uvidíme v akci například Academix Hradec Králové nebo polské přátele hájící barvy týmu PUB Gol Jelenia Góra. Boje v kvalifikaci vyvrcholí v sobotu 2. července, kdy se divákům představí Švéry Team Trutnov či Stará Garda Náchod. Prohlédněte si rozlosování turnaje.
Petr Záliš, 17.5.2011

HAPO 2010 - ohlédnutí v obrázcích i ve výsledcích

Pozdě, ale přece! Rozsáhlou fotogalerií se vracíme k 33. ročníku Havlovického poháru v kopané. Zde je konečné pořadí účastníků oblíbeného turnaje. V 91 utkáních bylo vstřeleno 428 gólů, to je průměr 4,70 branek na zápas. Padlo hned 7 vlastních gólů. Uděleno bylo 31 žlutých a dvě červené karty. Letošního ročníku se aktivně zúčastnily dvě ženy.
Jaroslav Balcar, 14.7.2010

HAPO: Starou Gardu Náchod sesadil z trůnu KOKA tým

Vítězem Havlovického poháru se stal trutnovský KOKA tým, který ve finále porazil 3:0 Starou Gardu Náchod a partě kolem nestárnoucího Vejpravy tak překazil zisk čtvrtého titulu v řadě. Hradecký Academix s nejlepším hráčem 33. ročníku turnaje Rudolfem Skácelem získal bronz, když v utkání o 3. místo porazil Soniu Žacléř 2:0. Konečné pořadí HAPO 2010: 1. KOKA tým Trutnov, 2. Stará Garda Náchod, 3. Academix Hradec Králové, 4. Sonia Žacléř, 5. Švéry team Trutnov, 6. Miláno Jaroměř, 7. Beer Boys Praha, 8. HAFA Havlovice A. Nejlepším brankářem turnaje se stal Libor Vacho (Stará garda), ocenění pro nejlepšího střelce převzal Jindřich Václavek (Academix, 4). Cenu pro osobnost desetiletí HAPO získal Jarda Vejprava (Stará garda Náchod).
Alena Toholová, Petr Záliš, 28.6.2010

Do finále HAPO již postoupili Miláno Jaroměř, Academix HK a Sonia Žacléř

Máme za sebou 1. odehraný kvalifikační víkend HAPO. V kvalifikačních skupinách bojovalo o postup do finále celkem 21 mužstev. Podařilo se to týmům Miláno Jaroměř, Academix Hradec Králové a Sonia Žacléř. Miláno Jaroměř porazilo v postupovém zápase VOTODE Trutnov 2:0, Sonia Žacléř - 1. KK Mozky Police 4:2 a vítězem šestičlenné skupiny se stal Academix. Na hřišti se střetávali ryze amatérští fotbalisté, nejmladší Luštinec Petr 11 let za Team France Letců, za domácí HAFA B nastoupila zatím jediná žena tohoto ročníku Řezníčková Lucie, ale také fotbalisté zvučnějších jmen Skácel Rudolf (AE Larissa) za Academix Hradec Králové, Blažek Jan (AE Larissa) za Sonia Žacléř nebo Hable Jan (Ascoli) za Lumírkovy děti April Bar Úpice. Prohlédněte si kvalifikační obrázky. Další boje pokračují v sobotu 26.6. a vše vrcholí v neděli 27.6. finálovým dnem.
Alena Toholová, 23.6.2010

HAPO vyhrála potřetí v řadě Stará Garda Náchod

Zlatým gólem v prodloužení vyhráli fotbalisté Staré Gardy Náchod v neděli 28. července 32. ročník Havlovického poháru v malé kopané. Zařadili se tak mezi jeho "nesmrtelné" účastníky. Byl to již totiž třetí triumf Vejpravovy party v řadě! Stará Garda přitom ve finále proti Švéry teamu vyrovnávala na 1:1 až z poslední akce normální hrací doby. Tahoun vítězného celku Jaroslav Vejprava převzal cennou trofej z rukou havlovického starosty Pavla Dvořáčka. Prohlédněte si fotogalerii nejúspěšnějších týmů. Semifinále: HAFA Havlovice - Stará Garda Náchod 0:3, Švéry team Trutnov - Jokr Club Praha 2:1 v prodl. O 3. místo: HAFA Havlovice - Jokr Club Praha 2:1. Finále: Stará Garda Náchod - Švery team Trutnov 2:1 v prodl. Branky: J. Vejprava, Novotný - Kábrt. Konečné pořadí HAPO 2009: 1. Stará Garda Náchod, 2. Švéry team Trutnov, 3. Hafa Havlovice, 4. Jokr Club Praha, 5. Votode Trutnov, 6. Sonia Žacléř, 7. FC Sychrov, 8. 1. KK Mozky Police.
Petr Záliš, 29.6.2009

Havlovický pohár zase ovládla Stará Garda Náchod!

Slavný Havlovický pohár vyhráli fotbalisté Staré Gardy Náchod, kteří tak obhájili svůj loňský triumf. Tým dirigovaný zkušeným Vejpravou ve finále porazil polský celek Krycha Bus Jelenia Góra 4:2. "Určitě nám trochu pomohlo, že jsme nemuseli hrát kvalifikaci," přiznal Vejprava, který je ve "velkém" fotbale hrajícím trenérem Broumova. Krásnou bronzovou příčku vybojovala domácí HAFA Havlovice A. Pořadí na dalších místech: 4. Panorama Ostrava, 5. Southwork Lomnice u Tišnova, 6. Sokol Stárkov, 7. Lautern Club Červený Kostelec, 8. Miláno Jaroměř. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Lukasz Kowalski (Krycha Bus), nejlepším střelcem se stal Pavel Kuchta a cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Libor Vacho (oba Stará Garda). Nabízíme obrázky nebo videoreportáž Jirky Středy.
Petr Záliš, 1.7.2008

HAPO Krakonoš Cup 2007 vyhráli Náchodští

Stará garda Náchod Jubilejní třicátý ročník Havlovického poháru v kopané vyhrála Stará garda Náchod. Hodně omlazený tým dirigovaný zkušeným Vejpravou ve finále porazil domácí Havlovice 4:0, cennou trofej vybojoval vůbec poprvé. Bronzovou příčku obsadil celek ZaP Nové Město nad Metují, který v utkání o konečné třetí místo deklasoval 6:1 polické Mozky. Tisícovka diváků sledovala i vložený duel finalistů prvního ročníku turnaje, Havlovice hrály v repríze finále z roku 1978 s Hořičkami 1:1. "Skvělou atmosféru turnaje umocnila fantastická divácká kulisa, před kterou si hráči sáhli na dno svých sil. Velké poděkování patří desítkám věrných sponzorů a také všem členům Havlovické fotbalové asociace za zvládnutí mimořádně náročné organizace a především zajištění celého širokého sortimentu občerstvení. Jubilejní třicáté HAPO mohlo být díky tomu velkou fotbalovou a společenskou událostí celého regionu," hodnotí jeden z organizátorů podniku Miloš Tohola. Nejlepším střelcem turnaje se stal pětigólový kanonýr Havlovic Martin Merganc, trofej pro nejlepšího gólmana získal Martin Tomek z týmu ZaP Nové Město, nejlepším hráčem byl vyhlášen Marcel Janovský z vítězné Staré gardy Náchod. Prohlédněte si fotoreportáž z finálového dne nebo přehled účastníků letošního ročníku. Pro milovníky statistik máme výsledkovou listinu letošního ročníku a historické pořadí účastníků Havlovického poháru. V Havlovicích letos nechyběl ani známý kameraman Jiří Středa, jeho akční reportáž je na stránkách nového média Naše televize.

Historickou tabulku HAPO vedou fotbalisté z Trutnovska

Havlovice 1978 V Havlovicích se už potřicáté bojuje o prestižní trofej s dominantou ve tvaru písmene H. Jelikož se letos velmi daří týmům z Náchodska, jistě nebude od věci připomenout si, jak si v historii známého fotbalového turnaje vedly celky z jednotlivých regionů. Nejlépe je na tom Trutnovsko - týmy z tohoto okresu se z celkového prvenství radovaly hned šestnáctkrát. Fotbalisté z Náchodska zvedali nad hlavu slavný pohár šestkrát, hráči z Hradecka se radovali čtyřikrát. Hegemonii tří východočeských okresů narušily jen týmy z Prahy a Ostravy. Připravili jsme fotopřehled vítězů HAPO.

Havlovický pohár zatím ovládají týmy z Náchodska

Jirka Podolník (Academix HK) Jubilejní třicátý ročník Havlovického poháru v kopané se stává tak trochu přeborem Náchodska. Postup do finále si o prvním hracím víkendu zajistily týmy Mozky Police, ZaP Nové Město a Stará garda Náchod. Spolu s nimi postupuje tradiční účastník Academix Hradec Králové. Omlazený tým sehrál rozhodující zápas s KNK Úpice, jehož dres oblékli zkušení ligisté. Hradečtí se v tomto duelu museli obejít bez své největší hvězdy Rudy Skácela, přesto uspěli. Rozhodnutí zařídil Jirka Podolník (na snímku), který v závěru utkání zahrával trestný kop z poloviny hřiště a trefil se nádherně do šibenice. Výsledky finálových zápasů kvalifikace: 1. KK Mozky Police – Babylon Jaroměř 7:0, Stará Garda Náchod – Draci Odolov 6:0, ZaP Nové Město – Švéry Team 3:2, KNK Úpice – Academix Hradec Králové 1:3. "Hodně zajímavá a hlavně kvalitní bude tato sobota. Na postup do nedělního finále může reálně pomýšlet až deset družstev," tipuje duchovní otec kultovního turnaje Miloš Tohola. Postupující celky doplní pořádající HAFA Havlovice a obhájce trofeje Miláno Jaroměř. Pořadatelé chystají na neděli bohatou tombolu. Vyhrát budeme moci například leteckou dovolenou na Chalkidiki, kterou věnovala Cestovní kancelář OSNADO.

Havlovický pohár potřicáté!

HAPO Fotbaloví příznivci se konečně dočkali! V obci, která v těchto dnech získala prestižní titul Vesnice roku, bude v sobotu 23. června rozehrán jubilejní třicátý ročník turnaje o havlovický pohár - HAPO 2007. Kvalifikační boje pak budou probíhat ještě v neděli a také příští sobotu 30.6. Očekávané finále budeme v havlovickém sportovním areálu sledovat první červencovou neděli. Titul bude obhajovat technická partička Miláno Jaroměř. Prohlédněte si kompletní los turnaje. Pořadatelé z Havlovické fotbalové asociace nám slibují nejedno překvapení, během turnaje prý například uvidíme živého velblouda!

Havlovický pohár vyhrávají nejčastěji domácí borci

Hapostar Jen pár týdnů zbývá do startu jubilejního třicátého ročníku Havlovického poháru. Určitě tedy nebude od věci zavzpomínat a říci si, komu se na slavném turnaji nejvíce daří. Můžeme s potěšením konstatovat, že nejúspěšnějším týmem v historii jsou domácí Havlovice - vyhrály pětkrát! O jeden triumf méně má hradecký Academix. Tento tým je zase se souborem ZaP Nové Město nejúspěšnějším účastníkem Hapostar. Superhapostar svědčí nejvíce týmům Pražská Trutnov a Sonia Žacléř. Prostudujte přehledy vítězů Havlovického poháru , Hapostar a Superhapostar.

Havlovický pohár 2007 rozlosován

Losování HAPO 2007 V Havlovicích byl v neděli 13. května v 15 hodin vylosován jubilejní třicátý ročník turnaje o havlovický pohár - HAPO 2007. Organizátoři Miloš Tohola a Zdeněk Honzera za pomoci svých asistentů určili, které týmy se utkají v rámci celostátního turnaje ve dnech 23., 24. a 30.6. a 1. července 2007. Havlovické béčko se domácímu publiku předvede hned první hrací den, ve skupině má Yong boyes Jaroměř, Green Devils a KK Mozky Police. Těšit se můžeme opět také na zahraniční týmy. Například z Polska přijedou celky PSP Kowary, PUB GOL nebo Krycha Bus Jelenia Góra. Můžete si prohlédnout aktuální fotoreportáž z losování a kompletní los turnaje.


HAPO - archiv