HAPO - archiv

HAPO

HAPO – Havlovický pohár
Jeden z největších turnajů v ČR
Vznik: 1977
Hřiště: 40 X 60 m
Počet hráčů : 6 + 1
Hrací doba : 2 x 10 minut
Skupina: 4 mužstva
Celkem mužstev: 50
Hlavní cena: putovní pohár 12, 5 kg těžký, věcné ceny
Maskot : Havlovický vodník


HAPO 2006

Roste v Havlovicích nový Rosický? - fotogalerie

  Je neděle 25. června 2006 a ve „Všesportovním areálu“ v Havlovicích vrcholí 2. kvalifikační den HAPO ( Havlovického poháru v kopané).
  Poslední zápas o postup do finálového dne v poločase přerušuje hlasatel a zve na travnaté hřiště malého Romana Čápa. Důvod? Dnes je to přesně 7 roků, kdy se Romča narodil. Bylo to také při HAPO a tehdy pořadatelé, kamarádi a hráči přáli tatínkovi Románka k narozenísyna hodně zdraví Romčovi a také zářnou fotbalovou budoucnost.
   A přání se pomalu vyplňují. Zprvu pouze levonohý malý fotbalista už zapojuje do hry častěji i pravou nohu, dělá kličky anebojí se už ani hlavičkovat.
   Uprostřed hřiště na oslavence čekal předseda TJ Sokol Havlovice Jarda Balcar a maskot HAPO „vodník“ Jarda Dufek. Roman převzal z jejich rukou nový fotbalový míč a gratulaci k narozeninám. Jarda Balcar chtěl dokonce obdarovat Romču vlastním „hafáckým“ trikem, ale Romča zatím odmítl s tím, že obléká dres Náchoda, kde získává první fotbalové zkušenosti při zápasech v tamní žákovské přípravce. Pobyt na hřišti po všech gratulacích zakončil Romča kopnutím penalty na branku do které se postavil před chvílí gratulující „vodník“.Pěkně kopnutou a umístěnou penaltou však Roman nedal „vodníkovi“ šanci a vymetl mu balonem pravou „šibenici“. Předvedl tak divákům i hráčům na hřišti svůj velký fotbalový talent. Všichni se můžeme těšit, že nám v Havlovicích vyrůstánový Rosický.

   Romčo, přejeme ti k tvému talentu hodně píle,vytrvalosti, skromnosti, zdraví a štěstí!!!

Úpické "Béčko" fotbalistů slavilo postup
Ve všesportovním zařízení TJ Sokol Havlovice slavili postup hráči Sparty Úpice „B“. Do vyšší soutěže je dovedl trenér Martin Strachota, společně s vedoucím mužstva Tondou Stokláskem. A jak jinak slavit postup nežli sportem. Využili všech sportovišť havlovického areálu a od rána se už hrál nejen fotbal, ale i tenis, nohejbal, plážový volejbal, minigolf i další hry. Nechybělo ani bohaté občerstvení s dobře upečeným prasátkem. Všichni si společně i s manželkami a přítelkyněmi užívali zasloužený postup do vyšší fotbalové soutěže. Popřejme jim i v nové, vyšší soutěži, ty nejlepší výsledky.

Pražská Trutnov vyhrála  SUPERHAPOSTAR  2006 - fotky

Už po páté se uskutečnil v Havlovicích turnaj v havlovické kopané, hráčů nad padesát let, pod názvem SUPERHAPOSTAR 2006. Sjíždějí se na něj hráči, kteří již před dvaceti i více lety hrávali hlavní fotbalový turnaj HAPO. Dnes přeci jen síly na mladší hráče trochu chybí, ale láska k fotbalu neopadá.

5. ročník fotbalového turnaje SUPERHAPOSTAR
V sobotu dne 9. září se koná již 5. ročník fotbalového turnaje SUPERHAPOSTAR. Opět se budeme těšit na fotbalová klání hráčů nad 50 let. Mezi 10 družstvy jsou tradičně domácí Hafani, ZaP Nové Město, Sonia Žacléř a Akademix Hradec Králové.
Rozlosování SUPERHAPOSTAR 2006
Při příležitosti konání 13. ročníku HAPOSTAR byl před finálovým bojem rozlosován i 3. ročník turnaje hráčů nad 50 let – SUPERHAPOSTAR 2006. Na tento fotbalový turnaj bylo pozváno 10 mužstev, která byla rozlosována do dvou skupin.
HAPOSTAR 2006 má svého vítěze - fotogalerie
Jako každoročně se začátkem srpna sjelo do Havlovic 10 vybraných mužstev na fotbalový turnaj hráčů nad 40 let nazvaný HAPOSTAR. Jednalo se už o 13. ročník. Hráčům nevadilo ani velmi nepříznivé počasí, se kterým se museli vypořádat nejen oni, ale i pořadatelé. Nakonec na velmi dobře připraveném hřišti se odehrála všechna rozepsaná utkání.
13. ročník HAPOSTAR
V sobotu 5. srpna se koná v Havlovickém sportovním areálu již 13. ročník fotbalového turnaje HAPOSTAR pro hráče nad 40 let. Vítězství z loňského roku přijede do Havlovic obhajovat tým ZaP Nové Město nad Metují . Tímto zveme všechny fotbalové fanoušky na tuto podívanou, kterou si můžete vylepšit jakýmkoliv jiným sportem, který Areál TJ Sokol v současné době nabízí. 
Omluva
Omlouváme se všem příznivcům turnaje HAPO, že není aktualizovaná stránka o HAPO 2006. Fotograf Jarda Kocián nám ještě nedal k dispozici fotografie z turnaje. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde .
Mezinárodníturnaj v havlovické kopané HAPO
Ve dnech 24. 25.6. 1. a 2. 7. se konal mezinárodní turnaj v havlovické kopané HAPO. Vítězem se tentokrát stal sympatický tým Miláno Jaroměř, který ve finále porazil místní tým HAFA Havlovice A 4:1. Na 3. místě skončil Švery Tým Trutnov po vítězství nad Beer Boys Praha. Po všechny čtyři hrací dny bylo krásné slunečné počasí. Hráči si pochvalovali vysokou kvalitu trávníku. Návštěvníci turnaje byli nadšeni z nového areálu. Bližší informace a výsledky, též fotografie budou doplněny v příštím týdnu.
Rozlosování HAPO

V neděli 14. května byl při příležitosti konání havlovické pouti slavnostně vylosován turnaj HAPO 2006. Jelikož je přebytek vzdálených družstev, bude se konat v druhém víkendu předkolo. V prvním víkendu tak zbyla ještě 2 místa. Pokud má některý fotbalový tým z Královéhradeckého kraje zájem o účast, je možné přihlásit se u organizátora M. Toholy na tel 737 141 504. Rozlosování turnaje HAPO 2006 je zde .


HAPO 2005

Superhapostar 2005
V sobotu 3. září se v havlovickém sportovním areálu uskutečnil 4. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 50 let SUPERHAPOSTAR. 

Fotografie naleznete zde .

18- 26.6 2005 Výsledky Hapo Guseppe cup 2005 (formát *.xls)


HAPO 2004

Výsledková listina HAPO 2004

Fotografie z minulých ročníků

Přihláška na HAPO 2005

Letošní termín: 18.-19. 6. a 25.-26.6.2005


HAPO 2003

vítěz 26. ročníku 2003 : HAFA HAVLOVICE A
nejlepší hráč:
Martin Kilevník
střelec:
Martin Kilevník
brankář:
Jaroslav Dvořák


Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Královéhradeckého kraje
Přepište dějiny - HAFA HAVLOVICE vítězem HAPO popáté!!!!

Vítězem 26. ročníku oblíbeného fotbalového turnaje Havlovický pohár se stalo domácí mužstvo. V silné konkurenci kvalitních soupeřů v nedělním finálovém dni to byl nečekaný úspěch, který se však zrodil zaslouženě. A také s kapkou štěstí při závěrečném penaltovém rozstřelu.

Havlovice - Sportovní zábavu pro dospělé i atrakce pro děti, vše bezplatně, nabídl další ročník Havlovického poháru (HAPO), který má ve fotbalovém dění zvláštní význam a prestiž. Třiapadesát celků ve čtyřech hracích dnech a kupa diváků potvrdily, že akce v malebném prostředí u řeky Úpy stále poutá mimořádný zájem. A může se pyšnit rovněž skvělou organizací.

Jedinečné vyvrcholení

Zaplněný havlovický areál, do něhož se v neděli napěchovalo 1200 diváků, byl dějištěm jedinečného vyvrcholení populárního turnaje. V hlediště hlava na hlavě, na hřišti neúprosný boj o každý míč. A nakonec penaltové rozuzlení finálové detektivky. Pohár patří domácím, HAFA Havlovice vyhrála po šesti letech, popáté v historii. Ve finále pokořila Starou gardu Náchod.

Do bitvy o první místo se dostaly týmy, od nichž se to nečekalo. Předpoklady by se naplnily, pokud by se obrátilo konečné pořadí.

Favorité zůstali vzadu

Osmý Švéry team Trutnov rozhodně není zvyklý na poslední místo ve finálovém dni. Více snad mohlo dokázat i sedmé Autodružstvo Praha, se dvěma syny Karola Dobiaše v týmu, stejně jako šestý Z&P Nové Město nad Metují. Obhájce prvenství z posledních dvou ročníků se představil v sehrané sestavě, včetně hokejisty NHL Pavla Brendla a fotbalové legendy Pavla Černého. Vítězný hattrick se jim nepodařilo zkompletovat, především kvůli nečekanému výprasku 0:4 v rozhodujícím utkání o postup do semifinále s polským překvapením turnaje PSP Kowary.

Polská výprava nadchla

Poláci byli ozdobou letošního ročníku. Kvůli fotbalovým výkonům i fanouškům. Vůbec poprvé mělo HAPO ve finálovém dni zahraničního účastníka a hned dokonce dva. Poláci vyslali do kvalifikací pět mužstev, Kwak Kowary a PSP Kowary postoupily mezi nejlepších osm. Oba celky byly ve hře o cennou trofej. Zatímco Kwaku těsně unikla účast v semifinále a skončil pátý, mužstvo PSP se do něj dostalo. Ani drtivá porážka 1:9 od Staré gardy Náchod nevzala polské družině chuť do juchání a radosti z konečného 4. místa. Výprava z Kowar se výborně ukázala i při závěrečném ceremoniálu, při němž bouřlivým aplausem vyprovodila každé mužstvo k předání cen.

Skácel nedorazil

Academix Hradec Králové měl oproti kvalifikaci ve finálovém dni hodně oslabený tým, v němž chyběl především slávista Rudolf Skácel mladší (ligové povinnosti). I bez mistra Evropy "21" z loňského roku se trojnásobný vítěz HAPO vyšplhal až na třetí příčku.

Stará garda Náchod dokázala pořádně zamotat finálový souboj s Havlovicemi. Ve druhém poločase vymazala při velikém náporu dvougólové manko, když se nejprve trefil Novák a v poslední minutě vyrovnal krásnou střelou Janovský. V penaltovém rozstřelu však nepřekonali Dvořáka Janovský a Goca a z trofeje se radoval jejich soupeř.

O trofej přišli na chvilku

HAFA Havlovice měla v sestavě dvorské posily Kilevníka a Beneše a v útoku ligového rychlíka Míla, jenž dvěma pěknými góly zajistil domácím slibný náskok ve finále. Třebaže o něj v posledních vteřinách přišli, nakonec se radovali. Při penaltovém rozstřelu se totiž vyznamenal další hráč Dvora Králové Jaroslav Dvořák. Sedmačtyřicetiletý brankář chytil dvě střely náchodských soupeřů a HAPO znalo vítěze. Trofej zvedli nad hlavu hráči HAFA Havlovice.


Aktuální stránka HAPO