HAPOSTAR

Havlovická fotbalová asociace pořádá každoročně hned několik oblíbených fotbalových turnajů. Slavný je především Havlovický pohár (HAPO), velké oblibě se ovšem těší rovněž HAPOSTAR, turnaj pro hráče nad 40 let. V roce 2012 se uskuteční 28. července, cennou trofej bude obhajovat SONIA Žacléř.


HAPOSTAR

Charakteristika HAPOSTAR: fotbalový turnaj pro hráče nad 40 let
Pořádání turnaje: od roku 1994
Hřiště: 40 x 60 metrů
Počet hráčů: 6 + 1
Hrací doba: 2 x 10 minut
Ceny pro nejlepší: putovní pohár a další pozornosti
Maskot: živý havlovický vodník
Vítězové HAPOSTAR: přehled v tabulce

Hapostar 2014 vyhrál Weber team Jilemnice

21. ročníku HAPO STAR (turnaje v havlovické kopané pro hráče nad 40 let) se letos zúčastnilo 9 mužstev. Po ranním rozlosování do dvou skupin (4 a 5 týmů) se po odehraných zápasech do semifinále probojovala vždy dvě nejlepší mužstva. Z vítězství se nakonec radoval Weber team Jilemnice. Podrobnosti jsou v příloze. Prohlédněte si také fotogalerii.
Miloslav Tohola, 4.8.2014

Hapostar ovládla Sonia Žacléř

Vítěz HAPOSTAR 2013 Jubilejní tropické HAPOSTAR pro partu Bondi Mědílka! Zkušený a velice kvalitní tým SONIA Žacléř si po zásluze došel pro cennou trofej, další odměnou mu bylo zchlazení s Vodníkem ve vodách Úpy. Dvacátého ročníku fotbalového turnaje hráčů nad 40 let se zúčastnilo celkem 9 týmů. Po rozlosování se ve dvou skupinách /4 a 5 mužstev/ hrálo systémem každý s každým. Nejlepší dvě družstva z každé skupiny postoupila do semifinále, kde Old Boys Teplice porazili 3:0 Union Beroun, zatímco SONIA Žacléř přehrála 5:2 ostravské Trosky. O bronz se v tropickém počasí nehrálo, rozhodly jen pokutové kopy - Ostrava v nich pokořila 3:1 Beroun. Finále pak bylo jednoznačné, SONIA přejela 3:0 Teplice (branky Vejprava J., Zajíček a Pěnička). Nejlepší střelec: Majkut Vladimír - Ostrava (6 branek). Nejlepší brankář: Vojnar Jan - Žacléř. Nejlepší hráč: Hosnedl Milan - Beroun. Konečné pořadí: SONIA ŽACLÉŘ (Vojnar - Šnajdr, Pfohl, Horák, Zajíček, Pěnička, Vejprava J., Vejprava M., Novotný, Mert, Souček, Hašek, Mědílek), OLD BOYS TEPLICE n Met., TROSKY OSTRAVA, UNION BEROUN, KOPÁČI Č. KOSTELEC, HAFA HAVLOVICE, SLAVOJ SKŘIVANY, HALDY ŽETONŮ Hradec Králové, PRAŽSKÁ TRUTNOV. Zde je fotogalerie. Pusťte si i reportáž Televize JS. Proslýchá se, že manažer a mecenáš týmu SONIA Žacléř Bonďa Mědílek chce po triumfu na letošních turnajích HAPO a HAPOSTAR uspět i na posledním podniku pro hráče nad 50 let - SUPERHAPOSTAR, které se bude konat 31. srpna. Žacléřští by tak byli první, komu by se podařilo završit "zlatý hattrick" v jediném roce!
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 29.7.2013

Hapostar ovládla Sonia Žacléř

HAPOSTAR 2011 Všesportovní areál v Havlovicích hostil poslední červencovou sobotu v tropickém počasí jubilejní 20. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 40 let Hapostar. Na pomyslný trůn se tak po roční pauze vrátila Sonia Žacléř, která si ve finále poradila s loňským vítězem turnale Old Boys Teplice nad Metují. Třetí příčku obsadil další sympatický tým Trosky Ostrava. Prohlédněte si přehled vítězů Hapostar. Připravujeme i fotoreportáž a video z turnaje.
Petr Záliš, 28.7.2013

Nevídané penaltové drama pro Old Boys Teplice nad Metují!

Ve sportovním areálu v Havlovicích se uskutečnil již 19. ročník turnaje v menší kopané pro hráče nad 40 let. Ve dvou skupinách bojovalo po celý den 10 mužstev. Do semifinále Hapostar se probojovali loňský vítěz Sonia Źacléř, Pražská Trutnov, Old Boys Teplice nad Metují a Haldy Žetonů. Premiérový titul vybojovali "staří chlapci" z Teplic. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také obrázky vítězného celku. Připojujeme i přehled vítězů Hapostar.
Miloš Tohola, 30.7.2012

HAPOSTAR vyhráli bojovníci z Teplic

Tradiční turnaj fotbalistů nad 40 let HAPOSTAR vyhrály v Havlovicích Teplice nad Metují, které v dramatickém finále porazily favorizovaného obhájce trofeje, tým Sonia Žacléř. Bronzovou příčku vybojovala Pražská Trutnov, čtvrté místo obsadilo překvapení turnaje, mužstvo Haldy Žetonů. Hrálo se na hlavním i vedejším hřišti, turnaje se celkem zúčastnilo deset týmů. O zábavu přítomných se opět postaral i havlovický vodník (na snímku), který zájemce povozil na svém speciálně upraveném bicyklu.
Petr Záliš, 28.7.2012

18. ročník HAPOSTAR pro Soniu Žacléř

HAPOSTAR 2011 V sobotu 30.7.2011 se do havlovického sportovního areálu sjelo 10 mužstev, aby bojovala prvenství v dalším, již 18. ročníku fotbalového turnaje nad 40 let HAPOSTAR. Družstva byla nalosována do dvou skupin, z nichž si účast v semifinále vybojovala mužstva Sonia Žacléř, Pražská Trutnov, Trosky Ostrava a domácí HAFA Havlovice. Cestu do finále si zajistila Sonia Žacléř vítězstvím nad HAFA Havlovice 3:0 a Pražská Trutnov porazila Trosky Ostrava 4:1. V boji o 3. místo podlehly domácí Havlovice ostravským Troskám 0:6. Stejným výsledkem skončilo i finále mezi Pražskou Trutnov a Soniou Žacléř. Sonia Žacléř se tak pokouší o hattrick. Vyhrála HAPO, HAPOSTAR a 3. září bude bojovat o vítězství na SUPERHAPOSTAR. Konečné pořadí HAPOSTAR 2011: 1. SONIA Žacléř, 2. Pražská Trutnov, 3. Trosky Ostrava, 4. HAFA Havlovice, 5. Old Boys Teplice, 6. Kopáči Červený Kostelec, 7. FC Sharp Pardubice, 8. Pub Gol Jelenia Gora, 9. SK Černošice, 10. DEPRAG Lázně Bělohrad. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pěnička Pavel ze Sonii, brankářem Vojnar Jan ze Sonii a střelcem Stařičný Vlastimil z Trosek s 8 brankami. Zveme tímto na SUPERHAPOSTAR, který se koná v sobotu 3.9. a začínáme už v 7,30 hodin. Prohlédněte si obrázky.
Alena Toholová, 31.7.2011

HAPOSTAR je za dveřmi

Pražská Trutnov Již tuto sobotu 30. 7. se koná již 18. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 40 let HAPOSTAR. V letošním roce by se mělo spolu utkat 12 družstev. Loňský ročník vyhrál tým Pražská Trutnov - fotografie je zde. Druhá příčka patřila před rokem trojnásobnému vítězi turnaje z let 2007 - 2009, týmu SONIA Žacléř. Přijďte se podívat.
Jaroslav Balcar, 26.7.2011

Pohár HAPOSTAR kořistí Pražské Trutnov

HAPOSTAR V sobotu 31. července se konal v Havlovicích již 17. ročník fotbalového turnaje Hapostar. Z celkového počtu 11 družstev se na 3. místě umístili hráči týmu Umbaba Ostrava, kteří excelovali na turnaji HAPO před 15 lety. Ve finále zvítězil tým Pražská Trutnov složený z bývalých hráčů Trutnova. Loňskému vítězi, týmu SONIA Žacléř, složenému z bývalých hráčů Náchoda, posílenému o hráče z Jablonce, připadl pohár za 2. místo. Fotogalerii najdete zde.
Jarda Balcar, 9.8.2010

HAPOSTAR opět kořistí týmu Sonia Žacléř

V sobotu 1. srpna se uskutečnil již 16. ročník tradičního turnaje fotbalistů nad 40 let HAPOSTAR. Rozhodovalo se mezi devíti týmy na obou hřištích ve sportovním areálu v Havlovicích. Na pátém místě se umístili domácí borci. Čtvrtou příčku obsadil tým Obludy Ostrava. Pohár za třetí místo putoval k hráčům SHARP Pardubice. Celkové druhé místo patří družstvu Pražská Trutnov. Pohár si opět odváží do Žacléře SONIA v čele s Bonďou Mědílkem. Zde si můžete prohlédnout fotografie.
Jarda Balcar, 9.8.2009

HAPOSTAR zase vyhrála Sonia Žacléř

Patriot žacléřského fotbalu Boďa Mědílek přivedl do Havlovic na 15. ročník HAPOSTAR 2008 opět neporazitelné mužstvo hráčů nad 40 let a odvezl si, společně s celým mužstvem, krásný putovní pohár, stejně tak jako v minulém roce. Havlovická HAFA brala páté místo. Letošní HAPOSTAR přinesl velice napínavé a zajímavé zápasy ve dvou skupinách. Všechny důležité informace jsou v přiložené zprávě, máme pro vás také obrázky. Všichni přítomní hráči vzpomněli minutou ticha i na tragicky zesnulého fotbalistu, kamaráda a mnohonásobného účastníka HAPO, HAPOSTAR i SUPERHAPOSTAR - Vráťu Lokvence – Šoulu, hrajícího především v dresu Kanárků Bohuslavice nad Metují a Sonii Žacléř, kde vždy předváděl inteligentní fotbal na vysoké technické úrovni bez jakýchkoliv zákeřných zákroků. Pro nás všechny to byl "PAN FOTBALISTA". Čest jeho památce!
Jirka Pitaš, 11.8.2008

HAPOSTAR 2008 se blíží

Není to tak dlouho, co jsme se všichni mohli těšit z pěkné podívané na zápasy 31. ročníku HAPO a už se kvapem blíží termín konání fotbalového turnaje HAPOSTAR 2008. Jedná se o klání hráčů nad 40 let. Letos to bude už jeho 15. ročník a bude se hrát 9. srpna 2008 od 8,00 hodin na hřišti „Za školou“ v Havlovicích. Pozváno bylo 10 vybraných družstev, které vylosovali pořadatelé do dvou skupin. Rozlosování je následující, skupina A: RH Hradec Králové, HAFA Havlovice, SK Černošice, ZaP Nové Město nad Metují, SHARP Pardubice. Skupina B: AFK Nymburk, PRAŽSKÁ Trutnov, KOPÁČI Červený Kostelec, SONIA Žacléř, ACADEMIX Hradec Králové. Přijďte se podívat, určitě se bude hrát pěkný fotbal.
Jirka Pitaš, 11.7.2008

HAPOSTAR ovládla Sonia Žacléř

HAPOSTAR 2007 Havlovický sportovní areál hostil v sobotu 11.8.2007 populární fotbalový turnaj HAPOSTAR. O putovní pohár bojovalo deset mužstev hráčů starších 40 let. Zápasy ve dvou skupinách byly zajímavé až do posledních utkání, protože stále nebylo rozhodnuto o postupujících. Nakonec rozhodovala ve skupině A jediná branka, která poslala do boje o třetí místo domácí HAFA Havlovice. Tam hráči Havlovic přehráli již poměrně unavené družstvo AFK Nymburk 3:0 dvěma góly Mirka Soukupa a jednou trefou Zaňky. Vyvrcholením celého turnaje bylo finále mezi mužstvy SONIA Žacléř a PRAŽSKÁ Trutnov. V normálním čase skončilo dramatické utkání 1:1, když za Soniu skóroval M. Vejprava a za Pražskou Teichman. Na řadě byl penaltový rozstřel, ve kterém se vyznamenal brankář Žacléře - chytil dvě penalty hráčů Pražské. Putovní pohár nakonec zvedla nad hlavu Sonia Žacléř. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Masopust ze Sonii Žacléř. Z mužstva Kopáčů Červený Kostelec byl vybrán nejlepší brankář podniku Viktor Fiala. Nejlepšího střelce Martina Starého měli ve svém mužstvu hráči AFK Nymburk. Nejstarším hráčem turnaje se stal šedesátiletý Franta Beránek z RH Hradec Králové. Klikněte na podrobnou fotoreportáž.
Jirka Pitaš

Los HAPOSTAR: Havlovice narazí na ZaP Nové Město!

Hapostar Havlovický pohár 2007 skončil a už se blíží termín fotbalového turnaje hráčů nad 40 let HAPOSTAR 2007. Uskuteční se už počtrnácté ve sportovním areálu TJ Sokol Havlovice v sobotu 11. srpna 2007. Při finálovém dni HAPO bylo 10 mužstev rozlosováno do dvou skupin. Los rozdělil přihlášená mužstva následovně - skupina A: ZaP Nové Město nad Metují, KOPÁČI Červený Kostelec, HAFA Havlovice, SONIA Žacléř, SK Černošice. Skupina B: FK Nymburk, ACADEMIX Hradec Králové, RH Hradec Králové, PRAŽSKÁ Trutnov, SHARP Pardubice. Začátek turnaje je v 8 hodin, loňské prvenství budou obhajovat hráči RH Hradec Králové.