Nohejbal 2007 a starší

Vánoční nohejbalový turnaj vyhráli v Havlovicích Veteráni

Stalo se už tradicí, že po vánočních svátcích pořádá "Parta amatérských nohejbalistů" z Havlovic nohejbalový turnaj. Nejinak tomu bylo i letos. Do Kulturního domu, kde se turnaj konal, přijelo 7 družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí a startovala i tři družstva hráčů Havlovic. Po bojích v základních skupinách se až do finálové dvojice probojovali Veteráni z Malých Svatoňovic a Žraloci z Choustníkova Hradiště. Zde zvítězila zkušenost nad dravým mládím a Veteráni se tak stali zaslouženě vítězem celého "Vánočního nohejbalového turnaje". O třetí místo bojovali družstva Vodníků a Bocianů z Havlovic. Zvítězili Vodníci a obsadili tak třetí místo. Bociani, za které hrál i nejmladší účastník turnaje Romča Čáp, byli čtvrtí. Více informací a obrázky najdete zde.
Jirka Pitaš, 30.12.2007

Vítězství ve Vítězné slavili TŘI VETERÁNI

Nohejbalové družstvo Rotující palička z Vítězné uspořádalo v sobotu 15. prosince 2007, v místní tělocvičně, velký nohejbalový turnaj "O pohár obce Vítězná". Setkalo se zde 12 velmi vyrovnaných týmů a o umístění rozhodovalo, kromě sportovních výkonů, i trochu štěstíčko. Na turnaji nechyběli ani Vodníci z Havlovic. Do závěrečných bojů o pohár se ale neprobojovali a celkově skončili až na 9. místě. Ve finále si to mezi sebou rozdali VETERÁNI z Malých Svatoňovic se TŘEMI VETERÁNY z Vlčkovic. Lepšími nakonec byli TŘI VETERÁNI z Vlčkovic a odvezli si z Vítězné pohár za 1. místo. Další pořadí bylo následující: 2. Veteráni, 3. Bílá Třemešná, 4. Žraloci, 5. Tygří drápy, 6. Hradiště I., 7. Rotující Palička, 8. Hradiště II. Dění ve Vítězné přibližují naše fotografie. Turnaje se zúčastnili i Junioři Vlčkovic ve věku okolo dvanácti let, pod vedením trenéra Petra Mertlíka, kteří sice skončili na posledním 12. místě, ale jejich čas jistě brzy přijde a budou ozdobou všech nohejbalových turnajů v širokém okolí.
Jirka Pitaš

Havlovičtí nohejbalisté zahájili halovou sezonu

Hala Kulturního domu v Havlovicích se stala v sobotu 1.12.2007 dějištěm prvního nohejbalového turnaje trojic – neregistrovaných v nové zimní sezoně. Na turnaj přijelo deset pozvaných družstev. Při vyhlašování vítězů se na nejvyšší stupeň postavili hráči družstva Rotující palička z Vítězné. Stříbrné medaile vybojovali Muži zlých žen z Červeného Kostelce a na pomyslnou třetí příčku vystoupili domácí Hastrmani. Druhé družstvo Havlovic – Vodníci obsadili sedmé místo. Prohlédněte si naši fotoreportáž. Podařený turnaj byl zakončen v restauraci AMERIKA na „Zvěřinových hodech“ s výbornou kuchyní Petra a vzornou obsluhou Honzy a Lenky Čepelkových. Série halových turnajů v nohejbale pokračuje 15.12.2007 ve Vítězné, 27.12.2007 opět v Havlovicích a 5.ledna 2008 bude velký nohejbalový turnaj v Trutnově v tělocvičnách ZŠ „V domcích“. Všech těchto turnajů se zúčastní i Vodníci a Hastrmani z Havlovic.
Jiří Pitaš

Bohuslavickej nohakop ovládli Křižáci

Bohuslavickej nohakop V Bohuslavicích nad Úpou uspořádala „Parta amatérských nohejbalistů“ z Havlovic poslední letošní nohejbalový turnaj na otevřeném kurtu. Sezona byla zakončena 2. ročníkem nazvaným „BOHUSLAVICKEJ NOHAKOP“. Pěkné prostředí sportovního stánku volejbalistů a nohejbalistů Bohuslavic, s výborným občerstvením Oldy Křížka a jeho paní v restauračním zařízení „SPORT“, přivítalo devět pozvaných tříčlenných nohejbalových družstev. Od devíti hodin dopoledne až do čtvrté hodiny odpolední bylo odehráno celkem 24 zápasů ve dvou skupinách. Až do finále se probojovali Křižáci a Rotující palička. První místo za vítězství ve finále si odvezli Křižáci, kteří obdrželi od pořadatelů, kromě věcných cen, i pečenou kachnu s houskovým knedlíkem a červeným zelím, protože v Bohuslavicích bylo zrovna posvícení. Za druhou Rotující paličkou z Vítězné skončili hráči STS Chvojkovice Brod z Červeného Kostelce a na čtvrté místě se umístilo Choustníkovo Hradiště. Vodníci z Havlovic byli, jako letos už po několikáté pátí, a Hastrmani vybojovali sedmé místo. Letní sezona skončila a všichni se už těší do haly. První halový turnaj bude 1. prosince 2007 v Kulturním domě v Havlovicích. Mrkněte na obrázky.

Vodníci vybojovali v Bohuslavicích stříbro

Nohejbal v Bohuslavicích Třetí ročník nohejbalového turnaje se hrál v sobotu dvaadvacátého září v Bohuslavicích nad Úpou. V konkurenci šesti tříčlenných družstev si nejlépe vedl BEER TEAM ze Suchovršic. Druhé místo a tím i stříbrné medaile si odvezli VODNÍCI do Havlovic! Na třetím místě skončili hráči BOSEČU z Českého Meziříčí.Celý turnaj byl velice dobře zajištěn organizačně i výborným občerstvením ze strany pohostinství Oldy Křížka. Prohlédněte si obrázky.

Vodníci otestovali první nohejbalový turnaj v Suchovršicích

Nohec v Suchovršicích Parta kamarádů kolem Vládi Lorence se v Suchovršicích dala dohromady a zorganizovala "1. Suchovršický nohejbalový turnaj" tříčlenných družstev, neregistrovaných. Pozvání přijala družstva od Červeného Kostelce až po Mladé Buky. Na turnaji startovali i Vodníci z Havlovic. Na nejvyšší příčku celého turnaje dosáhlo zkušené družstvo Horňáků, za které hrál na smeči Roman Pytela. Druhé místo obsadili Veteráni ze Svatoňovic, třetí byli hráči Mladých Buků. Bramborová medaile zbyla na Muže zlých žen z Červeného Kostelce, pátí skončili Vodníci z Havlovic. Prohlédněte si momentky ze Suchovršic.

Havlovický vodník přepisoval moravské kroniky

Joska Paulus Byl pátek odpoledne a nohejbalisté Havlovic se společně s manželkami přesouvají linkovým autobusem do Malých Svatoňovic na vlak. Cestují zahrát si nohejbal do jižní části Brna - Popovic. Každý z účastníků už nejel vlakem dobrých dvacet let a tak všichni chtěli poznat, jak to na dráze teď chodí. A nebyli zklamaní. Vlaky jely až do Brna na čas a doba jízdy nebyla o moc delší nežli cesta automobilem. V Brně na nás čekali kamarádi z Těšan, kteří nás odvezli autobusem na večeři do jejich bydliště a po večeři do typické moravské vesnice Šitbořice na ubytování. Ale nejen nohejbal byl cílem cesty. Chcete vědět, jak to dopadlo a co zachytili pohotoví fotoreportéři? Potom klikněte sem.

Havlovičtí nohejbalisté hráli na jižní Moravě

Vodník na Moravě Na otevřený nohejbalový turnaj byli pozváni nohejbalisté z Havlovic. Turnaj se hrál v Popovicích na jižní Moravě. Své tradiční názvy družstev Vodníci a Hastrmani tentokrát Havlovičtí změnili na Autodružstvo Čech a Ringo Tour Těšany. Reprezentovali tak přepravní firmu jejich kamaráda a podnikatele, pana Jaroslava Čecha z Těšan. Na turnaji se tak potkali s dalšími deseti družstvy z okolí Brna, o kterých vůbec nic nevěděli. A protože Popovice sousedí s Modřicemi, kde se hraje nejlepší mužský nohejbal v republice, a kde se letos hrál i Pohár mistrů, byl předpoklad, že i na tomto turnaji se představí místní družstva na vysoké úrovni. Klikněte na reportáž a obrázky.

Havlovičtí Vodníci byli v Bačetíně čtvrtí

Vodníci v Bačetíně Bačetín, vesnička pod Orlickými horami s velice pěkným výhledem do kraje, především na Opočno a Dobrušku, byla pořadatelem 9. ročníku nohejbalového turnaje "O pohár starosty obce". Na turnaj přijalo pozvání, od starosty pana Josefa Hejzlara, deset družstev, mezi nimi i mužstvo Vodníků z Havlovic. VODNÍCI přijeli obhajovat loňské prvenství, ale letos se museli smířit se čtvrtým místem. Na prvním místě se umístili hráči KOUNOVA, sousedící obce Bačetína. Druhé místo obsadil tým JOHNY ze Solnice a na třetím místě skončila SÍMANKA z Rychnova nad Kněžnou. Pátý byl Sokol Opočno a domácímu Bačetínu patřilo šesté místo. Prohlédněte si bačetínské momentky. Všichni účastníci turnaje si pochvalovali nejen jeho úroveň, ale velice ocenili i starost obce o zázemí pěkného sportoviště, především vybudování sociálního zařízení, které ještě v minulém roce všem tolik chybělo.

Havlovičtí nohejbalisté skončili ve Vlčkovicích šestí

Jirka Pitaš ve Vlčkovicích Do Vlčkovic v Podkrkonoší se sjelo 18 nohejbalových družstev, aby se zúčastnila klání O pohár Sokola Vlčkovice. Ve třech skupinách se bojovalo o postup do šestičlenné finálové skupiny. Do závěrečné fáze postoupil i team Vodníků z Havlovic, který obsadil celkové šesté místo. Vyhráli Žraloci z Choustníkova Hradiště před Pantery ze Dvora Králové. Třetí skončilo družstvo JAT z Prahy, čtvrtí pořádající Veteráni z Vlčkovic a páté místo si odvezla Rotující palička z Vítězné. Mezi dospělými se neztratila ani dvě družstva mladíků z Vlčkovic ve věku od devíti do dvanácti let. Poděkování za pěkný turnaj patří všem pořadatelům i jejich manželkám a známým, kteří zajišťovali občerstvení účastníků turnaje. Mrkněte na obrázky z Vlčkovic.

Nohejbalfest vyhráli Vodníci

Nohejbalfest 2007 Třetí ročník nohejbalového turnaje v Markoušovicích uspořádala skupina přátel, která vznikla v průběhu gymnaziálních let, a to už před dosti dávným časem. Během roku absolvují vždy několik sportovně - kulturních akcí, mezi nimiž má dominantní postavení tchunder (čti čundr). ´Tchunderboys´ je i název těchto přátel. A protože je už nebavilo soupeřit mezi sebou, uspořádali v roce 2005 nohejbalový turnaj i pro své známé a kamarády. A NOHEJBALFEST byl na světě. My pro vás máme referát, výsledky i obrázky z letošního festu.

Putovní pohár si z Havlovic odvezli nohejbalisté Bílé Třemešné

Havlovický vodník Do Havlovic se první červnovou sobotu sjelo 19 nohejbalových týmů. Zúčastnily se zde třetího ročníku turnaje "O DUŠIČKU OD HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Z celodenních bojů vzešel celkový vítěz, kterým se stali hráči Bílé Třemešné. Ve finále se stejně jako loni utkali s družstvem Šimáků z České Skalice, které porazili 2:1, když poslední a rozhodující bod padl za stavu 9:9 pokaženým servisem Šimáků. Na třetím místě se umístili hráči Nového Plesu u Jaroměře. Čtvrtí skončili hráči z Úpice pod názvem Římani. Na Vodníky z Havlovic letos zbylo šesté místo a Hastrmani obsadili příčku dvanáctou. Dva havlovičtí hráči hráli za družstvo KOVO-DŘEVO z Hradce Králové, které skončilo čtrnácté. Z největší dálky přijelo do Havlovic mužstvo pod názvem Čufty z Prahy. Hráči KOVO-DŘEVO zase přivezli nejvzdálenější fanynku, která byla až z Chile. Havlovický turnaj navštívila i loňská nohejbalová mistryně světa Jana Möglichová. Prohlédněte si obrázky z turnaje. Konečné pořadíturnaje bylo následující: 1. Bílá Třemešná, 2. Šimáci, 3. Nový Ples, 4. Římani, 5. Veteráni, 6. Vodníci, 7. NO Jizbice, 8. Kamenec, 9. Hradiště, 10. Inkognito, 11. STS Chvojkovice Brod, 12. Hastrmani, 13. Tropical, 14. Kovo-Dřevo, 15. BEER Team, 16. Čufty, 17. Kopačky, 18. Hurikáni, 19. Muži zlých žen. Celý turnaj proběhl ve velmi přátelském prostředí všesportovního areálu v Havlovicích s kompletním zabezpečením občerstvení zajištěného manželkami a přáteli havlovických nohejbalistů. Pořadatelé děkují všem účastníkům, divákům i obslužnému personálu za jejich účast a pomoc!

V Havlovicích se děkovalo Petru Řezníčkovi

Děkování Petru Řezníčkovi Při vyhlašování výsledků nohejbalového turnaje v Havlovicích došlo i k jedné slavnostní události. Předseda Sokola Havlovice Mgr. Jaroslav Balcar společně s předsedou HAFA Milošem Toholou předali malý dárek panu Petrovi Řezníčkovi za velký kus odvedené práce na modernizaci prodejních stánků ve všesportovním areálu "Za školou". Bylo to i vyjádření poděkování za trpělivost, kterou Petr měl s měnícími se zadáními v průběhu celé doby přestavby prodejních míst. Vše se ale povedlo a bylo dokončeno k termínu nohejbalového turnaje a oslav Dětského dne. Kdo měl již možnost nahlédnout do opravdu kulturního prostředí prodejních míst, musí uznale pokývat hlavou. A ten, kdo tu ještě nebyl, by rozhodně neměl váhat. Bude velice mile překvapen, co se zase v Havlovicích povedlo.

Dvě šestá místa nohejbalistů, na programu jsou teď Havlovice!

Nohec Nohejbalové družstvo havlovických Hastrmanů obsadilo šesté místo na třetím ročníku veteránů v Opočně, kde se hrálo O putovní pohár starostky opočenského Sokola. Na turnaji soupeřilo 11 týmů s hráči staršími 45 let. Byly mezi nimi i opravdové kapacity bývalého československého nohejbalu, kteří dříve reprezentovali a bojovali také o tituly na mistrovství republiky. Šesté místo havlovických hráčů lze hodnotit jako velký úspěch. Neztratili se mezi celky Radechové, Žamberka, Kostelce nad Orlicí ani Rychnova nad Kněžnou. První místo obsadili a putovní pohár si odvezli hráči Žamberka, druhé místo brali hráči Kostelce nad Orlicí a třetí skončilo družstvo Semechnic. Celý turnaj proběhl v areálu krásného koupaliště a kempinku Broumar, s kompletním vybavením pro všechny návštěvníky. Vodníci se vydali na turnaj do nedalekých Bohuslavic. Zde jsou bližší informace a fotografie. A co čeká havlovické hráče nyní? Bude to velký nohejbalový turnajv Havlovicích, který se uskuteční v sobotu 2. června 2007. Představí se na něm Vodníci i Hastrmani a dalších 18 již přihlášených a zaregistrovaných mužstev. Přijďte se podívat na sport, který se dá provozovat v jakémkoliv věku!

Havlovičtí nohejbalisté sehráli první venkovní turnaj

Nohejbal Choustníkovo Hradiště bylo prvním letošním turnajem, kterého se havlovičtí nohejbalisté zúčastnili na antukovém povrchu. Krásný sportovní areál Sokola Choustníkovo Hradiště hostil 22 družstev, kde kralovali a vítězem se stali ŘÍMANI. Družstvo Havlovic tentokrát postoupilo ze základní skupiny z třetího místa, ale v dalším kole již nestačilo na TŘI VETERÁNY a jeho cesta turnajem skončila. Celkově se tak umístilo až v druhé polovině startovního pole. Klikněte na obrázky z turnaje. Další sobotu se Vodníci a Hastrmani zúčastní dvou turnajů. Vodníci budou bojovat v Bohuslavicích a Hastrmani pojedou do Opočna na turnaj hráčů nad 45 let.

Velký nohejbalový turnaj v Havlovicích

Na začátku června, konkrétně 2.6.2007, proběhne na kurtech s umělým povrchem ve všesportovním areálu "Za školou" v Havlovicích třetí ročník nohejbalového turnaje trojic neregistrovaných "O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Prvenství z loňského roku budou obhajovat hráči Bílé Třemešné. Turnaj je omezen limitovaným počtem družstev a proto pokud máte zájem, ozvěte se včas! Máme pro vás pozvánku i přihlášku na turnaj.

Josefovský turnaj ovládli nohejbalisté z Úpice

Kulturní dům v Havlovicích byl v sobotu 24.3.2007 místem konání "Josefovského" nohejbalového turnaje trojic. Z deseti pozvaných družstev se nejvíce dařílo "Dědkům" z Úpice. V sestavě Pytela, Polášek, Falta nenalezli v průběhu celého turnaje přemožitele a zaslouženě obsadili konečnou první příčku. Druhé místo vybojovala "Rotující palička" z Vítězné, třetí byli "Vodníci" z Havlovic, čtvrté místo patřilo ˇ"Žralokům" z Choustníkova Hradiště. Další pořadí: 5. místo STS Chvojkovice Brod, 6. "Tygří drápy" z Vítězné, 7. "Hradiště", 8. "Hastrmani" z Havlovic, 9. Bear Team ze Suchovršic, 10. "Juventus" z Trutnova. Pořadatelem celého turnaje byla parta amatérských nohejbalistů z Havlovic. Byl to třetí a poslední halový turnaj konaný v letošní zimní sezoně v Havlovicích. Už nyní je připraven velký nohejbalový turnaj trojic - neregistrovaných, který se uskuteční 2.června 2007 na dvou kurtech s umělým povrchem ve všesportovním areálu v Havlovicích "Za školou". Sledujte webové stránky Havlovic www.havlovice.cz! Bude zde v brzké době prezentována pozvánka a přihláška na tento turnaj, o který je už nyní velký zájem. Prohlédněte si také obrázky z Josefovského turnaje.

Kulturní dům bude patřit nohejbalu

V Kulturním domě v Havlovicích se v sobotu 24.března uskuteční "Josefovský nohejbalový turnaj" trojic. Pozváno je deset družstev, turnaj bude zahájen v devět hodin. Pozvání přijaly týmy z Choustníkova Hradiště, Vítězné, Trutnova, Červeného Kostelce a Suchovršic. Havlovice budou reprezentovat dvě družstva, a to Vodníků a Hastrmanů, když Hastrmani budou obhajovat vítězství z únorového "Valentinského" nohejbalového turnaje. Zveme zájemce o tento pěkný a nenáročný sport do KD Havlovice. Předpokládaný čas finále celého turnaje je mezi patnáctou a šestnáctou hodinou.

Havlovičtí nohejbalisté mají za sebou úspěšný rok

Rok 2006 byl pro amatérské nohejbalisty Havlovic zatím nejbohatším na akce od doby, kdy se tato parta začala nohejbalu věnovat. Už v roce 2005 si havlovičtí nohejbalisté vyzkoušeli, jaké je to hrát nejen v rámci tréninku pouze v Havlovicích v tělocvičně nebo na venkovních kurtech. Vyzkoušeli si také atmosféru celoročního nohejbalového turnaje ve Velké Jesenici. A protože výsledky nebyly až tak špatné, padlo rozhodnutí pro rok 2007: Velká Jesenice bude jen doplňkový program ve volných termínech. Hlavní náplní nohejbalových družstev Havlovic bude obsazování turnajů v blízkém i vzdálenějším okolí, kam jsme byli postupně pořadateli zváni. Další informace najdete zde.

Do Havlovic dorazila mistryně světa!

Jana Möglichová a Roman Čáp Do kulturního domu v Havlovicích se v sobotu 17. února 2007 sjelo deset nohejbalových družstev. Parta amatérských nohejbalistů z Havlovic zde pořádala další nohejbalový turnaj trojic nazvaný "Valentinský". Vítězem celého turnaje se stalo družstvo Hastrmanů z Havlovic ve sestavě Čáp Roman, Čáp Stanislav a Žluva Jaroslav. Druhé místo, po prohraném finálovém zápase, obsadili hráči družstva STS Chvojkovice Brod z Červeného Kostelce. Celek z Choustníkova Hradiště pak v souboji o bronz zdolal havlovické Vodníky. Na dalších místech skončili Hurikáni ze Dvora Králové nad Labem, Těšany a Inkognito z Červeného Kostelce. Z Vítězné přijela dvě družstva, a to Rotující palička a Tygří drápy. Patřilo jim osmé, resp. deváté místo. Na posledním desátém místě skončili hráči trutnovského Juventusu. Vyvrcholením celého turnaje byla účast mistryně světa v nohejbale pro rok 2006. Pozvání pořadatelů přijala Jana Möglichová, která získala titul světové mistryně v závěru loňského roku v Opavě, a je i jedenáctinásobnou mistryní republiky. Společně s ní přijal pozvání i vynikající nohejbalista Jirka Dvořáček. Oba pak sehráli postupně tři sety s družstvy STS Chvojkovice Brod, Hurikáni a Rotující palička. Přítomné přesvědčili o svých kvalitách, neprohráli ani set! Právě z rukou světové šampionky Möglichové pak převzali všichni účastníci havlovického turnaje diplomy a věcné ceny. Celou atmosféru turnaje příjemně doplnilo i perfektní občerstvení v hostinci Amerika, kde si hráči i diváci mohli pochutnat na právě probíhajících zvěřinových hodech. Prohlédněte si obrázky z turnaje.


Starší nohejbalové zprávy
Nohejbal 2010    Nohejbal 2009    Nohejbal 2008    Starší