Nohejbal 2009

Bocianům uniklo vítězství jen o vlásek

Letošní poslední nohejbalový turnaj trojic se v havlovickém Kulturním domě vydařil. V neděli 27. prosince vše fungovalo perfektně jak po stránce organizační, tak i co se týkalo předvedené hry. Parta amatérských nohejbalistů z Havlovic postavila na tento turnaj tři kompletní družstva. Vítězství v turnaji uniklo Bocianům jen o několik málo míčů, když ve finále nestačili na tým Božkova. Klikněte na kompletní zprávu nebo fotogalerii. Parta amatérských nohejbalistů přeje touto cestou všem obyvatelům Havlovic v roce 2010 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!
Jirka Pitaš, 28.12.2009

Vodníci hráli ve Vítězné, teď chystají Silvestrovský turnaj

Tradiční VÁNOČNÍ nohejbalový turnaj pořádala parta nohejbalistů z Vítězné pro své kamarády v sobotu 19. prosince 2009. Pozvaní byli i Vodníci z Havlovic. Na turnaji, kterého se zúčastnilo 12 družstev, se Vodníci v konečném pořadí umístili na 5. - 8. místě. Celkovým vítězem se stali hráči Bílé Třemešné B před Bílou Třemešnou A, Žraloky a Tygřími drápy. O 5.- 8. místo se podělili Rotující palička, Dvoráci, Vodníci a Carlos. Poslední letošní nohejbalový turnaj v hale (SILVESTROVSKÝ) budou pořádat Vodníci a Hastrmani v neděli 27. prosince 2009 v Kulturním domě v Havlovicích od 9 hodin za účasti 10 družstev.
Jirka Pitaš, 23.12.2009

Nohejbal se hrál o zvěřinových hodech

Pro havlovické nohejbalisty se stalo už tradicí, že při příležitosti zvěřinových hodů v pohostinství Amerika pořádají nohejbalový turnaj. Domácí hráči postavili do turnaje 4 družstva. Kromě Vodníků a Hastrmanů hráli z Havlovic i Bociani a Ringotour. Zbývajících 6 volných míst obsadila družstva trutnovského a rychnovského okresu. Jak to dopadlo? Přečtěte si to v přiložené zprávě. Můžete si prohlédnout i fotogalerii.
Jirka Pitaš, 30.11.2009

Vodníci vybojovali ve Rtyni páté místo

V krásném prostředí Orlovny ve Rtyni v Podkrkonoší byla zahájena nová halová sezona Vodníků a Hastrmanů z Havlovic. Na nohejbalový turnaj, který uspořádali rtyňští fotbalisté za velké podpory sportovní komise při Městském úřadu ve Rtyni v Podkrkonoší vycestovali v sobotu 7.11.2009 tentokrát jen Vodníci. Stalo se tak po té, co sami měli připravený svůj vlastní nohejbalový turnaj smíšených družstev v Bohuslavicích, ale špatné počasí jim hru pod širým nebem nedovolilo. Ve Rtyni v Pokrkonoší se sešlo 14 družstev a celý turnaj byl odehrán ve dvou skupinách. O první místo nakonec bojovali borci ZPA Trutnov a Pacoši z Vrchlabí. Bez větší námahy zvítězilo družstvo ZPA. Druhé místo obsadili Pacoši, třetí byli Barešáci ze Rtyně, čtvrté místo obsadil Beer Team Suchovršice a páté místo si odvezli Vodníci z Havlovic. Další pořadí: 6. JZD, 7. Potrkajs, 8. Peloma, 9. Rudník, 10. Pinec Rtyně, 11.Majstrštych, 12. IT Juniors, 13. Mlaďáci Rtyně a poslední 14. místo obsadilo družstvo s názvem Jelita. Akci přibližují naše snímky. Velká účast na turnaji potvrdila, že moderní víceúčelová hala ve Rtyni v Podkrkonoší dokáže přilákat hodně amatérských družstev ze širokého okolí a není problém v poměrně krátkém čase odehrát velké množství zápasů. Na sobotu 28.11.2009 mají už teď připravený nohejbalový turnaj Vodníci a Hastrmani v havlovickém Kulturním domě. Přijďte se podívat.
Jirka Pitaš, 10.11.2009

Vodníci vyhráli turnaj a šli na vinobraní

Po týdnu od "Bohuslavického nohakopu" se v Bohuslavicích konal další nohejbalový turnaj, tentokrát pořádaný tamní Jiskrou. Nechyběli na něm ani havlovičtí Vodníci. Po týdenním odpočinku byl tentokrát předvedený výkon celého tříčlenného družstva velice dobrý a v soupeření sedmi zúčastněných týmů nenašli Vodníci přemožitele a celý turnaj vyhráli. Na jejich dobrý výkon se přijel osobně podívat i hlavní sponzor havlovických nohejbalistů, Jarin Čech z Těšan. Přiložená zpráva obsahuje podrobnější informace. Obrázky jsou zde.
Jirka Pitaš, 6.10.2009

Havlovičtí budou vzpomínat na kamaráda Honzu Kleistnera

Ve čtvrtek 1. října 2009 budou nohejbalisté z Havlovic vzpomínat na Honzíka Kleistnera, spoluhráče v nohejbale i v kopané, který by se právě tento den dožil 61 let. Osud však rozhodl jinak a náš velký kamarád nás v květnu letošního roku navždy opustil. Honzík byl velice dobrým fotbalistou s bojovným srdíčkem, který na fotbalovém hřišti i na kurtu vždy bojoval do poslední chvíle a nepřipouštěl si, že by mohl se svým družstvem prohrát. Jako útočný hráč se pokaždé svým nenapodobitelným způsobem dovedl radovat z každého povedeného míče, z každé vstřelené branky. Jeho vůle po vítězstvích nakonec nestačila na nemoc, která byla silnější nežli on sám. Na Honzíka jsme vzpomínali v sobotu na nohejbalovém turnaji v Bohuslavicích i se všemi hráči zúčastněných družstev a připomeneme si jeho narozeniny i ve středu na tréninku. Jeho tvář si mohou všichni čtenáři havlovických stránek připomenout na fotografiích, které jsou přílohou této vzpomínky. Jeho poslední vstřelený gól si můžete prohlédnout v archivu televize–js.cz. Honza mířil do černého 10. září při SUPERHAPOSTAR 2008.
Jirka Pitaš, 29.9.2009

Havlovičtí nohejbalisté uspořádali Bohuslavickej nohakop

Už počtvrté uspořádali nohejbalisté z Havlovic nohejbalový turnaj trojic v Bohuslavicích nad Úpou. V prostředí skromného, soukromého sportoviště pana Oldřicha Křížka, bývalého fotbalisty, hráče Bohuslavic a Sparty Úpice, sehrálo deset družstev výborné zápasy a byly rozděleny hodnotné ceny. Celý turnaj probíhal za krásného počasí s perfektní obsluhou samotného majitele sportoviště a restauračky SPORT. S obsluhou pomáhala i jeho manželka Eva. Vítězem turnaje "Bohuslavickej nohakop 2009" se stalo družstvo KŘIŽÁCI z Teplic nad Metují. Na druhém místě se umístil tým BOŽKOV z Choustníkova Hradiště a třetí místo na bedně obsadili hráči BEER TEAM Suchovršice. Vodníci skončili pátí a Hastrmani devátí. Podnik přibližují naše obrázky. Příští týden se hraje v Bohuslavicích ještě jeden nohejbalový turnaj a jeho pořadatelem jsou tamní nohejbalisté. Bude to už poslední venkovní turnaj letošní letní sezony. Vodníci tam nebudou chybět.
Jirka Pitaš, 29.9.2009

Havlovičtí zase vyrazili do Popovic

Pro havlovické nohejbalisty se stalo již tradicí, že na poslední srpnový víkend odjíždějí i se svými manželkami a věrnými příznivci na nohejbalový turnaj trojic do Popovic. Popovice je typická moravská vesnička asi 15 km jižně pod Brnem, která letos pořádala nohejbalový turnaj už po dvanácté. Havlovické nohejbalisty na tento turnaj přivedl a poprvé přihlásil Jarin Čech – majitel autodopravy v Těšanech a pravidelný účastník HAPO. Ne jinak tomu bylo i letos, když se hráči Havlovic, hrající pod názvem Autodoprava Čech a Ringotour Těšany, zúčastnili popovického turnaje už třetí rok za sebou. Atmosféra na turnaji byla jako vždy vynikající a kromě jedenácti startujících družstev k dobrému průběhu přispěly i fanynky z Havlovic, posílené o další hlasité roztleskávačky z Těšan. Jak to všechno dopadlo prozradí přiložená zpráva. Popovický turnaj přibližuje i fotoreportáž.
Jirka Pitaš, 6.9.2009

Vodníci se představili ve Vítězné

Ve Vítězné se uskutečnil i mezinárodní nohejbalový turnaj trojic, na který bylo pozváno kromě místních týmů jediné vzdálenější družstvo - Vodníci z Havlovic. Na novém kurtu s umělým povrchem skončili Vodníci na pátém místě. První tři příčky obsadili hráči domácího NC Vítězná. Premiéru si na turnaji odbyli Poláci, kteří skončili poslední. Klání bylo součástí obecních oslav. V celodenním programu se návštěvníci mohli podívat na břišní tanečnice, výstavu místních spolků nebo třeba pozoruhodné vystoupení mažoretů. V příloze jsou podrobnější informace. Dění ve Vítězné přibližují naše obrázky.
Jirka Pitaš, 7.7.2009

Havlovičtí Vodníci skončili v Suchovršicích pátí

Další ze série letních nohejbalových turnajů proběhl 13. června 2009 v Suchovršicích. Turnaj se hrál na antukovém hřišti tamního Sokola za velmi příznivého počasí. Z původně přihlášených 12 družstev nakonec přijelo jen šest, ale nechybělo družstvo Vodníků z Havlovic. Operativně byl upraven i hrací systém tak, aby si všechna družstva zahrála co nejvíce zápasů. Prvenství, stejně jako před 14 dny v Havlovicích, získali Veteráni z Malých Svatoňovic. Na druhém místě skončili po výborném finálovém zápase hráči KPF Úpice. Třetí místo obsadili domácí hráči BEER TEAM Suchovršice. Havlovičtí Vodníci obsadili páté místo, když Vodník Jarda Dufek musel během turnaje stihnout ještě další dvě akce v Havlovicích, a to start ÚPĚNÍ a výstavu historických vozidel ve všesportovním areálu v Havlovicích, kterou organizovali havlovičtí hasiči. Poslední místo zbylo letos v Suchovršicích na tým Horňáků z Mladých Buků, kteří obhajovali prvenství z roku 2008. Fotoreportáž přibližuje turnaj v obrazech.
Jirka Pitaš, 20.6.2009

Legendy úpické kopané vzpomínaly, byli mezi nimi i Vodníci a Hastrmani

Páteční večer patřil oslavám 100 let fotbalu v Úpici a 90 let klubu SK Sparta Úpice. Na těchto oslavách nemohli v sále Juty chybět ani nohejbalisté Havlovic. Vždyť všichni prošli ve Spartě všemi fotbalovými kategoriemi od žáčků, přes dorost až do mužstev dospělých. A nehráli žádné podřadné soutěže. Téměř všichni hráli v dorosteneckém věku celostátní první dorosteneckou ligu a své fotbalové dovednosti předváděli i na hřištích našich předních ligových mužstev dospělých. Hráli mnohokrát na stadionech Sparty, Slavie, Dukly Praha i Bohemians. V družstvech dospělých se pak pohybovali v soutěžích krajského přeboru, divize a také druhé fotbalové ligy. Pořadatelé fotbalových oslav Sparty Úpice připravili Společenské setkání pro bývalé i současné hráče a přátele úpického fotbalu. V závodní jídelně Juty se sešlo téměř 150 lidí, mezi nimiž převažovali hráči Sparty Úpice. Vzácnými hosty byli ti nejstarší, mezi něž patřili i někteří havlovičtí nohejbalisté. Povídání s kamarády, kteří přijeli i ze vzdálených míst, bylo velkým zážitkem pro všechny. Krásných vzpomínek bylo víc nežli dost a všichni jsme si najednou připadali tak nějak mladší. Podívejte se na fotoreportáž a vy, kteří ještě pamatujete slavné časy úpické kopané, jistě poznáte tváře všech těch starších hráčů, kteří přinesli úpické kopané hodně slávy. Pro lepší orientaci uvádíme i jména těch, kteří jsou na přiložených fotografiích. Tak úpický fotbale, vrať se tam, kam jsi vždy patřil, aby další kulaté výročí naší Sparty bylo oslavováno ve vyšší soutěži, než tomu bylo letos! To ti přejí havlovičtí Vodníci a Hastrmani, bývalí fotbalisté Sparty Úpice. Hráli za Spartu Úpice a jsou na fotografiích: Pepa Provazník starší, Tonda Schroeder, Eda Kolbert, Honza Pánek, Mirek Plašil, Jindra Hanuš, Standa Čáp, Karel Štědrovský, Jarda Barták, Milan Ježek, Petr Kejzlar, Josef Středa, Mirek Udatný, Pepa Sedláček, Jirka Novotný, Honza Šilar, Milan Černík, Zdeněk Šulitka, Mirek Strnad, Ruda Diviš, Jirka Pitaš, Zbyněk Finger, Jaroslav Rameš starší, Joska Bubeníček, Láďa Bouz, Jirka Holubec, Jirka Kult, Pepa Paulus, Jirka Finger, Petr Hejna, Ríša Ducháč, Mirek Pytlík, Pepa Pechanec, Zdeněk Pospíšil, Honza Pacan, Vlasta Velc a Pepa Rumler.
Jirka Pitaš, 7.6.2009

O dušičky havlovického vodníka se válčilo v dešti

Poslední květnová sobota již pravidelně patří v havlovickém sportovním areálu nohejbalovému turnaji. Letos se hrál již 5. ročník klání "O dušičky havlovického vodníka", připomíná ho naše fotoreportáž. Celý turnaj i jeho atmosféra byla nepříznivě poznamenána mimořádně špatným počasím. Mnoho přihlášených družstev se zaleklo deštivého a chladného počasí a ještě v pátek se odhlásila. Z původně přihlášených 18 družstev nakonec přijelo jen osm statečných trojiček, které se zdárně popraly s počasím i se svými soupeři. Hrací systém byl operativně změněn k počtu hrajících družstev. Zahrál si každý s každým, a tak bylo na kurtech s umělým povrchem odehráno celkem 28 zápasů, a každý z hráčů si mohl uvědomit velkou výhodu umělého povrchu oproti klasickým antukovým kurtům, kde by hra v takovém počasí vůbec nebyla možná. Vítězem putovního poháru "O dušičky havlovického vodníka" se stalo družstvo Veteránů ze Svatoňovic. Další pořadí: 2. Rotující palička, 3. Sokol Opočno, 4. Beer Team B Suchovršice, 5. Božkov, 6. Beer Team A Suchovršice, 7. Hastrmani, 8. Vodníci. Po skončení turnaje bylo provedeno vyhodnocení celého turnaje. Pořadatelé poděkovali všem zúčastněným, kteří i v tak nepříznivém počasí celý turnaj odehráli. Všechna družstva byla odměněna a ceny společně s diplomy jim předala osobně mistryně světa v nohejbale žen pro rok 2008, naše dobrá kamarádka a skvělá nohejbalistka Jana Möglichová – Dvořáčková. Poděkování pořadatelů patří i všem rodinným příslušníkům a přátelům, kteří pomohli zajistit občerstvení po dobu celého turnaje a v neděli společně s havlovickými nohejbalisty pomáhali zajistit i občerstvení pro děti v rámci Dětského dne. Ten měl stejný osud jako nohejbalový turnaj co se týče počasí, jen s tím rozdílem, že Dětský den byl operativně přesunut i s občerstvením pod střechu Kulturního domu, kde probíhaly i oslavy 50 let trvání havlovické Mateřské školy.
Jirka Pitaš, 2.6.2009

Havlovičtí Vodníci excelovali v Opočně

TJ Sokol Opočno uspořádala v sobotu 23. května 2009 nohejbalový turnaj trojic pro starší pány nad 45 let. Na turnaji nechybělo ani družstvo Vodníků z Havlovic. Postup z šestičlenné kvalifikační skupiny si Vodníci zajistili třetím, posledním postupovým místem. V šestičlenné finálové skupině však přišla nečekaná vodnická forma a postupnými porážkami svých soupeřů nakonec Vodníci aspirovali na první místo v celém turnaji. Ve finálových bojích smetli ze hřiště Vodníci ambiciózní a posílený tým Tornáda Rudník 2:0 na sety a připravili tak Tornádo o jisté vítězství v celém turnaji. Přišla tak odveta za porážku Vodníků na posledním halovém turnaji v Havlovicích. Havlovičtí Vodníci nakonec skončili po prohře v posledním zápase se Semechnicemi na vynikajícím druhém místě, a to o pouhé tři míče ve prospěch Semechnic. Celý turnaj se hrál v krásném prostředí opočenského koupaliště a kempu BROUMAR na dvou perfektně připravených antukových hřištích. Konečné pořadí: 1. Semechnice, 2. VODNÍCI Havlovice, 3. Símanka Rychnov nad Kněžnou, 4. Tornádo Rudník, 5. Sokol Opočno A a 6. místo obsadil Vesec. Tady je fotoreportáž. Další nohejbalový turnaj absolvují Vodníci i Hastrmani na domácích kurtech s umělým povrchem v sobotu 30. května 2009 od 9 hodin při klání "O dušičky havlovického vodníka". Přijďte se podívat!
Jirka Pitaš, 26.5.2009

V Havlovicích se bude soupeřit o dušičky havlovického vodníka

Amatérští nohejbalisté z Havlovic připravili pro zájemce o tuto hru již 5. ročník nohejbalového turnaje trojic neregistrovaných "O dušičky havlovického vodníka". Stejně jako v loňském roce se celý turnaj hraje pod záštitou firmy ELMOS s.r.o. Trutnov. Termín konání turnaje je 30. května 2009 od 9 hodin a hraje se ve Všesportovním areálu TJ Sokol Havlovice na dvou kurtech s umělým povrchem. Počet přihlášených je limitovaný a pořadatelé přijímají přihlášky do 25. května 2009. Další informace jsou v příloze.
Jirka Pitaš, 28.4.2009

Havlovické loučení s halou smetlo Tornádo, Vodníci brali stříbro

Posledním nohejbalovým turnajem pod střechou byla v sobotu 18. dubna zakončena zimní halová sezona 2008 – 2009 v havlovickém kulturním domě. Na turnaj přijelo 8 družstev, která pravidelně zimní turnaje v Havlovicích absolvovala. Prvenství si odvezlo ambiciózní družstvo TORNÁDO z Rudníku. Druzí skončili havlovičtí VODNÍCI a třetí místo obsadili hráči Tygřích drápů z Vítězné. Další pořadí: 4. Beer Team Suchovršice, 5. Božkov z Choustníkova Hradiště, 6. Rotující palička z Vítězné, 7. Hastrmani z Havlovic a na 8. místě byli Junioři z Vlčkovic. Turnaj přibližuje naše fotoreportáž. Zimní sezona se v Havlovicích vydařila. V širokém okolí se nepodařilo nikomu uspořádat tolik turnajů v období zimních měsíců, jako partě Vodníků a Hastrmanů. Už dnes je v plném proudu příprava hlavního venkovního turnaje v roce 2009, který se bude hrát na dvou kurtech s umělým povrchem v Havlovicích. Očekává se účast 24 nohejbalových tříčlenných družstev. Turnaj pod názvem "O dušičky havlovického vodníka" se bude hrát v sobotu 30. května 2009 od 9 hodin.
Jirka Pitaš, 20.4.2009

Turnaj v Havlovicích vyhráli domácí Vodníci

První letošní nohejbalový turnaj trojic v Havlovicích uspořádali Vodníci a Hastrmani v Kulturním domě. Do Havlovic přijela družstva, která zde už hrála, ale také celky, které k nám dorazily poprvé. Nejvzdálenějším účastníkem byli hráči ze Solnice a Opočna. Novinkou byla účast družstev Juniorů Vlčkovic, Tornáda Rudník, Kopec Olešnice a Hroudy z Bohuslavic. Tradičními účastníky byla družstva Choustníkova Hradiště a Beer Tem Suchovršice, která byla i nejvážnějšími aspiranty na vítězství. Desítku startujících doplnili domácí Vodníci a Hastrmani. Organizačně perfektně připravený turnaj, který byl dopředu nalosovaný a pořadí všech zápasů bylo hned po příjezdu všem přítomným známé, začal přesně podle propozic o deváté hodině. Přispělo k tomu i to, že včas dorazila i všechna pozvaná družstva. Z celého turnaje vyšel vítězně tým havlovických Vodníků v sestavě Dufek, Pitaš, Stach. Další pořadí: 2. Sokol Opočno, 3. Beer Team, Tornádo, 5. Kopec, 6. Hradiště, 7. Hastrmani, 8. Hroudy, 9. Junioři Vlčkovice, 10. Solnice. Účastníky havlovického turnaje představuje naše fotoreportáž. Na turnaj byly pozvány i manželky a rodinní příslušníci všech družstev. Důvodem byly "Zvěřinové hody" v hostinci Amerika, v rámci kterých se i celý turnaj konal. A kdo z pozvaných přijel, nelitoval. Zvěřinové speciality Petra Čepelky a vzorná obsluha Honzy s celým kolektivem budou pro všechny ještě dlouho nezapomenutelným zážitkem na návštěvu Havlovic, i když třeba s výsledky a umístěním na turnaji nebyli zrovna spokojeni.
Jirka Pitaš, 24.2.2009

Nohejbalový Amos Cup vyhrála Bílá Třemešná

Stalo se už tradicí, že první sobota v novém roce patří otevřenému nohejbalovému turnaji trojic v nohejbale. Amos Cup se hrál ve dvou tělocvičnách ZŠ V Domcích v Trutnově. Pořadatelem je bývalý vynikající nohejbalista Roman Pytela se svými kamarády. Letos se hrálo v pěti skupinách po pěti družstvech. Jako v předcházejících letech odjeli do Trutnova soutěžit i Vodníci a Hastrmani – nohejbalisté Havlovic. Pro obě družstva nedopadl první turnaj tohoto roku dobře a ani jednomu celku se nepodařilo postoupit ze základní skupiny. Amos Cup, konečné pořadí: 1. Bílá Třemešná, 2. Mladé Buky "B", 3. ŽRALOCI, 4. Dolní Dvůr, 5.-8. KANTÝNA, NEJDE TO, VALDA TEAM a VETERÁNI. Ani tento neúspěch Havlovické neodradí od účasti na dalších turnajích. Tím nejbližším bude asi turnaj v Kulturním domě v Havlovicích u příležitosti "Zvěřinových hodů", které se budou konat 21. února 2009 v naší zlaté Americe.
Jirka Pitaš, 7.1.2009