Nohejbal 2010

Vánoční turnaj ovládli v Havlovicích nohejbalisté ze Suchovršic

Poklidný, sváteční, vánoční čas se nesl na Štěpána Havlovicemi, ale ke Kulturnímu domu se už před devátou hodinou začala sjíždět osobní auta s účastníky tradičního nohejbalového turnaje trojic. V příjemně vyhřátém KD už byla připravena nohejbalová úprava sálu, a tak přesně v devět hodin mohl být vánoční nohejbalový turnaj zahájen. Osm družstev systémem každý s každým odehrálo za sedm hodin 28 zápasů, ze kterých vzešel celkový vítěz, kterým se stal BEER TEAM ze Suchovršic. Druhé místo na pomyslných stupních vítězů obsadilo družstvo BOŽKOV z Choustníkova Hradiště a třetí místo vybojovali PACHOLCI z Bílé Třemešné. Další pořadí: 4. Bociani Havlovice, 5. Tornádo Rudník, 6. Vodníci, 7. Hastrmani, 8. Rychlé spermie z Choustníkova Hradiště. Klikněte na obrázky. Turnaj měl velmi dobrou úroveň, ke které již tradičně přispělo i vzorně fungující občerstvení restauračního zařízení AMERIKA.
Jirka Pitaš, 27.12.2010

Havlovickým Vodníkům uniklo finále "o prsa asijské ženy"

Každý rok před Vánocemi pořádají nohejbalisté z Vítězné nohejbalový turnaj trojic "O pohár starosty obce Vítězná". Nejinak tomu bylo i letos. Turnaj zahájili i ukončili společně bývalý a současný starosta obce, panové Zdeněk Mühl a Petr Hrubý. Na turnaji soutěžilo 8 družstev z okolí Dvora Králové a dvě vzdálenější, z toho jedno z Havlovic a druhé od Pardubic ze Starých Ždánic. Ze dvou skupin postupovalo dále 8 družstev a havlovičtí Vodníci se dostali až mezi poslední čtyři. K postupu do finále potom chyběly Vodníkům dva míče, a tak nakonec hráli s domácí Rotující paličkou o třetí místo. Konečné pořadí: 1. Veteráni Vlčkovice, 2. Tygří drápy Vítězná, 3. Vodníci Havlovice, 4. Rotující palička, 5. – 8. Pacienti D. Králové, Cirkus Ždánice, Sportcentrum Vítězná, Zdráhalovci, 9. místo Stavhaus a 10. místo Rychlé spermie z Choustníkova Hradiště. Prohlédněte si fotogalerii. Poslední letošní nohejbalový turnaj pořádají v Kulturním domě v Havlovicích Vodníci a Hastrmani 26. prosince 2010 od 9 hodin. Vodníci a Hastrmani přejí svým kamarádům z nohejbalu i všem obyvatelům Havlovic krásné vánoční svátky, v novém roce pevné zdraví, no prostě jen vše nej, nej nej.
Jirka Pitaš, 20.12.2010

Nohejbalový turnaj v Havlovicích

Počasí začíná být zimní, a tak se většina letních sportů stěhuje do krytých hal a tělocvičen. Nejinak tomu je i s Vodníky a Hastrmany z Havlovic, kteří uspořádali 27. listopadu 2010 nohejbalový turnaj trojic v Kulturním domě v Havlovicích. Přestože ve stejném termínu probíhal velký nohejbalový turnaj v moderní sportovní hale v Hostinném, do Havlovic si přijelo zahrát celkem 8 družstev. Účastníci nebyli zklamaní úrovní turnaje ani vyhlášenou akcí v pohostinství Amerika – Zvěřinovými hody. Vítězem turnaje se stali Veteráni ze Svatoňovic, druzí byli Bociani z Havlovic a třetí místo obsadili Vodníci. Další pořadí: 4. Tygří drápy Vítězná, 5. Pacienti D. Králové n.L., 6. Kopačky Vlčkovice, 7. Rotující palička Vítězná, 8. Hastrmani. Zde jsou obrázky. Další nohejbalovou akcí bude 26. prosince v havlovickém KD Vánoční turnaj, začíná se v 9 hodin.
Jirka Pitaš, 28.11.2010

Vodníci ovládli poslední venkovní nohejbalový turnaj

Ráno přízemní mrazík a přes den krásné, slunečné podzimní počasí provázelo nohejbalový turnaj v Bohuslavicích nad Úpou. Pořadatelům přijelo na turnaj sedm družstev, mezi nimi i Vodníci z Havlovic. Systémem každý s každým prošli bez ztráty jediného setu Vodníci z Havlovic a stali se tak zaslouženě celkovým vítězem letošního posledního venkovního nohejbalového turnaje. Celkové pořadí: 1. Vodníci, 2. Turisti, 3. Žaludi, 4. Porige, 5. Hroudy, 6. Vidláci, 7. Serbousci. Prohlédněte si obrázky z turnaje.
Jirka Pitaš, 4.10.2010

Vodníci a Hastrmani v Popovicích

Popovice u Rajhradu byly dalším zastavením Vodníků a Hastrmanů na letní šňůře nohejbalovými turnaji. Právě zde se konal již 18. ročník, pořádaný panem Václavem Kubíkem a jeho přáteli. Vodníci a Hastrmani se tohoto turnaje zúčastnili již počtvrté. Letošní umístění Vodníků a Hastrmanů bylo obdobné jako v předcházejících letech a skončili na pátém až osmém místě. Vítězství z Popovic si odvezli potřetí za sebou hráči družstva MOKRÁ. Navštívili jsme také sirný, léčivý pramen "ŠTENGAR" v Šitbořicích. Jeho patronem se v loňském roce stal havlovický VODNÍK, což dokazuje i snímek v naší fotogalerii. Podrobnější informace obsahuje přiložená zpráva.
Jirka Pitaš, 2.9.2010

Havlovičtí Vodníci opět na bedně

Křižovatka u Dobrušky zavedla Vodníky z Havlovic do Bačetína, malebné to vesničky pod Orlickými horami. Zdejší starosta pan Josef Hejzlar zde pořádal pod hlavičkou Obecního úřadu již 12. ročník nohejbalového turnaje "O pohár starosty obce". Krásné počasí a stále se vylepšující sportovní stánek obce přilákaly na zdejší turnaj 7 nohejbalových družstev. Systémem každý s každým absolvovalo každé družstvo šest zápasů. Celkovým vítězem se stali nohejbalisté Kounova z rychnovského okresu před Žamberkem. Na pomyslné třetí místo na bedně letos dosáhli Vodníci z Havlovic. Havlovičtí hráči při předávání cen poděkovali starostovi Bačetína za jeho dlouholetou podporu nohejbalu v Bačetíně, a protože se rozhodl v podzimních volbách už nekandidovat do obecního zastupitelstva, popřáli mu Vodníci hodně zdraví do dalších roků a příjemně prožitá důchodová léta. Zde je fotogalerie.
Jirka Pitaš, 23.8.2010

Nohejbalový turnaj v Kuksu

Velice navštěvované a oblíbené místo východních Čech Kuks je známé nejen svým barokním zámkem, ale i pořádáním dvou velkých nohejbalových turnajů neregistrovaných hráčů. Tamní Sokol Kuks pozval na své tři kurty 13 družstev, která hrála o pohár starosty obce. Letos už podruhé vyrazili na tento turnaj i Vodníci z Havlovic. Na jarním turnaji skončili na druhém místě a nyní, v sobotu 14. srpna 2010, obsadili 4. místo. V konečném pořadí vyhráli PACHOLCI ze Dvora Králové před Božkovem z Choustníkova Hradiště a Vitebáky z Vlčkovic. Prohlédněte si obrázky.
Jirka Pitaš, 23.8.2010

Nohejbal s průtrží mračen

Nejen se soupeři, ale i s počasím, muselo bojovat třináct nohejbalových družstev na turnaji ve Vlčkovicích. Dva asfaltové kurty zmizely po prvním odehraném kole pod deseti centimetry vody po dvouhodinovém, opravdu vydatném dešti. Díky pořadatelům a ručnímu nářadí, jako byly hrabáky a košťata, byla voda z kurtů vytlačena a vymetena. Po vynucené přestávce turnaj pokračoval až do podvečerních závěrečných bojů, kde si to o první místo rozdala družstva Bílé Třemešné a Panteři. Vítězstvím 2:1 na sety se stali celkovým vítězem hráči Bílé Třemešné. Druzí byli Panteři, třetí místo obsadili hráči MIX Božkov a čtvrté místo si odvezli Pacholci. Vodníci z Havlovic obsadili pěkné páté místo, když hráli v sestavě Dufek, Pitaš a Káliš. Na turnaji se představilo i pět mladých, velice talentovaných trojic z okolí Dvora Králové nad Labem, kde je nohejbal hodně populární. Zde nemusí mít strach, že se tam ten ryze český sport přestane někdy hrát. Prohlédněte si obrázky.
Jirka Pitaš, 9.8.2010

Vodnický turnaj se vydařil

Krásné počasí, pohoda mezi hráči i pořadateli a celodenní boje osmnácti tříčlenných družstev - to byl 6. ročník nohejbalového turnaje "O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA" na dvou kurtech s umělým povrchem ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Turnaj byl letos poprvé hrán i na uctění památky Honzy Kleistnera, výborného kamaráda, sportovce a našeho spoluhráče, který nás opustil právě před rokem. Ve čtyřech skupinách si postup do dalších bojů vybojovalo 16 družstev, která pak vyřazovacím systémem K.O. postupovala až do finálového zápasu. Po finále bylo vyhodnoceno 8 nejlepších týmů v následujícím pořadí: 1. Bílá Třemešná, 2. Veteráni z Malých Svatoňovic, 3. Johny Team z Podorlicka, 4. Símanka z Rychnova nad Kněžnou, 5. PPF Úpice, 6. Tygří drápy z Vítězné, 7. Beer Team ze Suchovršice, 8. Sokol Opočno. Havlovická družstva se umístila na neodměňovaných místech společně s dalšími deseti týmy. Prohlédněte si prezentaci fotografií Míši Bönische.
Jirka Pitaš, 8.6.2010

Vodníkům se v Suchovršicích nedařilo

Poslední místo z devíti zúčastněných družstev na nohejbalovém turnaji v Suchovršicích bylo zatím nejhorším umístěním Vodníků v letošním roce. Výborně připravený turnaj a krásné počasí přálo opravdu těm nejlepším. Zaslouženě zvítězili PACOŠI z Vrchlabí. Konečné pořadí turnaje: 1. Pacoši Vrchlabí, 2. INTOP Trutnov, 3. Beer Team Suchovršice A, 4. KPF Úpice, 5. Vrchlabí, 6. Veteráni Malé Svatoňovice, 7. Beer Team Suchovršice B, 8. Vetim Rtyně v Podkrkonoší, 9. Vodníci Havlovice. Podívejte se na fotografie Miloše Šálka.
Jirka Pitaš, 8.6.2010

Vodníci se představili v Opočně

Sokol Opočno připravil na sobotu 22. května 2010 turnaj nohejbalových veteránů nad 45 let. V krásném prostředí koupaliště u rybníku Broumar v Opočně, kde byl odehrán celý turnaj na dvou antukových hřištích, se sjelo celkem 12 družstev. Byli mezi nimi i hráči Havlovic. V konečném pořadí se Vodníci umístili na devátém místě. Tady máte obrázky. Pořadí na turnaji v Opočně: 1. Kostelec nad Orlicí, 2. Žamberk, 3. Trutnov - Horní Staré Město, 4. Opočno B, 5. Opočno A, 6. Mnětice, 7. Símanka Rychnov nad Kněžnou, 8. Vestec A, 9. Vodníci, 10. Hájovna, 11. Vestec B, 12. Semechnice. Další turnaj sehrají Vodníci 29. května v Suchovršicích.
Jirka Pitaš, 16.5.2010

Další druhé místo havlovických nohejbalistů

Tentokrát si zajeli zahrát nohejbalisté Havlovic do Kuksu. Na třech kurtech, hned vedle parkoviště místního slavného zámku s Braunovými sochami, uspořádal místní Sokol Kuks nohejbalový turnaj trojic. Přes velkou nepřízeň počasí v průběhu celého týdne s bohatými dešťovými srážkami byly pořadateli vzorně připraveny všechny kurty, na kterých se hrálo. Deset zúčastněných družstev se utkalo systémem každý s každým. Nakonec jsme získali cenné stříbro! Přikládáme referát a také pěknou fotoprezentaci.
Jirka Pitaš, 16.5.2010

Venkovní nohejbalová sezóna zahájena

V sobotu 8. května 2010 byla zahájena nová letošní sezóna venkovních turnajů v nohejbale. První venkovní turnájek pod názvem „JARNÍ BOHUSLAVICE“ uspořádala parta Vodníků a Hastrmanů na kurtu kamaráda Oldy Křížka v Bohuslavicích nad Úpou. Všem bylo poskytnuto i neopakovatelné pohostinské zařízení Oldy Křížka s nezapomenutelnou domácí kuchyní. Za příznivého počasí a za účasti 6 družstev bylo odehráno 19 zápasů, kdy se v závěrečném finále utkali havlovičtí Vodníci s Tygřími drápy z Vítězné. Vítězstvím 2:1 si první místo z Bohuslavic odvezli hráči družstva Tygřích drápů. Druzí skončili Vodníci a třetí místo obsadili Pacholci z Bílé Třemešné. Další pořadí: 4. TATAMAMA z Rokytníku, 5. Porige z Poříčí u Trutnova, 6. ORINORIKROUP z Bohuslavic a Adamova. Zde je fotogalerie. Další nohejbalové turnaje v květnu se budou Vodníků týkat jejich účastí v Kuksu, Opočně a v Suchovršicích. V Havlovicích budou Vodníci i Hastrmani k vidění na turnaji „O dušičku od havlovického vodníka“ v sobotu 5. června 2010. Tento turnaj bude hrán i jako „Memoriál Honzy Kleistnera“.
Jirka Pitaš, 9.5.2010

Červnový nohejbalový turnaj v Havlovicích

V sobotu 5. června 2010 se uskuteční 6. ročník nohejbalového turnaje "O DUŠICKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Turnaj pořádá již tradičně parta amatérských nohejbalistů z Havlovic. Všichni pořádající budou rovněž hráči na turnaji v družstvech Vodníků a Hastrmanů. Začátek turnaje je v 9,00 hodin a bude se hrát na dvou kurtech s umělým povrchem ve Všesportovním areálu "Za školou" v Havlovicích. Pořadatelé předpokládají účast max. 20 družstev. Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků turnaje bude mezi čtvrtou a pátou hodinou. Podívejte se i na přiložený zvací letáček. Do Havlovic na nohejbal Vás srdečně zvou Vodníci a Hastrmani!
Jirka Pitaš, 26.4.2010

Havlovičtí nohejbalisté usilovali o Solný krystal

Už třetím rokem po sobě se snaží havlovičtí nohejbalisté uspět na turnaji o "SOLNÝ KRYSTAL". Do letošního ročníku chtěli zasáhnout do boje o krásnou trofej pořadatelů hráči Vodníků i Hastrmanů. Velký počet přihlášených družstev však umožnil pořádajícím pozvat do Solnice pouze jedno havlovické družstvo, a tak nakonec odcestovali jen Vodníci. V příloze jsou podrobnější informace.
Jirka Pitaš, 14.3.2010

Vodníci a Hastrmani hodnotí vydařený rok 2009

Stejně tak jako v předcházejících letech působila parta amatérských nohejbalistů Vodníků a Hastrmanů z Havlovic v roce 2009 nenápadným vystupováním při všech jejich aktivitách, a to ať už přímo v Havlovicích, tak i svojí účastí na různých turnajích v rámci trutnovského, brněnského a rychnovského okresu. Celkem se jednalo o 15 turnajů s naší účastí. Přiložená hodnotící zpráva obsahuje podrobnější informace i přání do roku 2010.
Jirka Pitaš, 2.3.2010