Havlovické sportovní noviny

Havlovická minigolfová tour začíná 10. dubna

10. ročník Havlovické minigolfové tour začíná již v neděli 10. dubna 2016 v 16 hodin. Zveme všechny přiznivce a hráče, kteří si chtějí zahrát minigolf v Havlovicích. Hraje se každou druhou neděli v měsíci od dubna do října. Začátek je vždy v 16 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Další termíny jsou: 8.5., 12.6., 10.7., 14.8., 11.9. a 9.10. 2016.
Stanislav Čáp, 2.4.2016

Přijímáme přihlášky do Jarní Havlovické tenisové ligy

Přijímáme přihlášky do Jarní Havlovické tenisové ligy 2016. Start ligy je naplánován na pátek 8. dubna 2016! Přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to do čtvrtka 7. dubna 2016.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 28.3.2016

Tělocvična se opravuje

V havlovické tělocvičně probíhá od 3. března oprava stropu. Vzhledem k tomu, že se v loňském roce uvolnila část stropu a zřítila se na novou podlahu, bylo nutné řešit celkovou situaci stability stropu. Firma Movis Hronov zpevňuje strop. Na traverzy byly navařeny kovové pásy, na které budou postupně uchyceny nové protipožární desky Kingspan o tloušťce 6 cm. Zároveň budou posunuty úchyty na tyč, kruhy a budou snížena světla. Strop, který je prohnutý místy až o 25 cm, bude opět rovný. Koncem příštího týdne (18. 3.) bude strop hotov. Zde jsou fotografie zachycující probíhající práce.
Jaroslav Balcar, 11.3.2016

První závody v roce 2016

Sobota 5. března 2016, Úpice, tělocvična ZŠ Bří Čapků, Zimní pětiboj, okresní kolo, dvanáct závodníků a čtyři cvičitelky z naší TJ, velké soustředění a snažení, pohoda po závodech, pět medailí, bronzový Adam Horák a Ondřej Rychtera, zlatý Martin Spielberger, Vít Bekr a Jakub Balcar, další výsledky viz. příloha. Telegrafickou formou napsaná zpráva a kupa fotografií k tomu. Mrkněte, jak jsme si to užili…
Yvona Friebelová, 7.3.2016

Výběrové řízení

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice vypisuje výběrové řízení na správce havlovického sportovního areálu s nástupem 1. června 2016. Bližší informace podá osobně Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol Havlovice.
TJ Sokol Havlovice, 3.3.2016

1. Winter Classic jednoznačně pro zelenožluté 7:2

Zcela zaplněný autobus s vlekem a několik sólistů s auty vyrazilo poslední únorovou neděli z Havlovic na hronovský zimák. S úderem dvanácté hodiny začal v hronovské Wikov areně dlouho avizovaný zápas hokejových legend. Před zraky televizních kamer a početné skupiny fanoušků a především fanynek si to rozdala mužstva zelenožlutých proti černým (myšleno dresy). Po odeznění české hymny se úvodního buly chopil havlovický vodník. Přečtěte si podrobnou reportáž. Fotografie Aleny Toholové jsou zde. Klikněte také na videoreportáž Televize JS.
Miloslav Tohola, 28.2.2016

Sokolové bilancovali

Ve čtvrtek 25. února se konala výroční členská schůze Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice. Členové TJ zde přednesli zprávy o činnosti jednotlivých sportů, zprávu o hospodaření, zprávu revizní komise, rozpočet a plán práce na rok 2016. Zde je fotoreportáž.
Jaroslav Balcar, 28.2.2016

Oprava stropu v tělocvičně

Od pátku 3. března se bude v havlovické tělocvičně pracovat. Firma Movis bude dělat vyrovnávací rošt a poté připevňovat krycí desky. Práce budou dokončeny v pátek 18. března. Během této výluky se bude cvičit ve škole.
Jaroslav Balcar, 28.2.2016

Úpění zachráněno!

Parta letitých pořadatelů recesistické akce Úpění dospěla k názoru, že pošlou tuto veselici na pár let k vodě... Následně jsem oslovil organizátora Andyho, jestli to neudělat jinak. Hlavními důvody přerušení a možná i zániku Úpění byly velký úbytek plavidel, nedostatek vody a tím i pomalá a dlouhá cesta až do Ratibořic. V posledních letech trvala plavba vždy až do večera a další den bylo ještě třeba odvézt většinou téměř zničená plavidla zpět. Vznikl proto nápad uspořádat méně náročnou akci se startem u havlovického sportovního areálu a cílem po dva a půl kilometru dlouhé plavbě u Šiškovenského mostu. "Nové" Úpění bude spojené se zábavou jako při letních běžkách u Andyho v hájovně. Plavení se díky tomu budou moci zúčastnit i rodiny s dětmi. Nebude to tak náročné a dlouhé, účastníci budou pořád v Havlovicích. Počítáme, že se pojede třeba jen na nafukovačkách nebo kajacích, ale už dnes víme, že se na start postaví minimálně šest recesistických plavidel. Leták je zde.
Miloslav Tohola, 14.2.2016

Zlatý Valentýn pro domácí!

Bylo nebylo, jednoho kupodivu teplého únorového dne, kterých je tento rok více, než těch mrazivých, se sešla čtveřice týmů, které neskolila ani lákavá nabídka z okresních měst našeho okolí a našla si cestu do naší vesničky k Valentýnskému turnaji ve volejbalu. I když počet domácích v týmu byl nejslabší, tedy v počtu minus jeden (kdo neví, klasický volejbal se hraje v půl tuctu lidí), dokázali porazit největší borce z Úpice, Suchovršic a výběru zbytku obcí. Respektive se tedy umístili na nejvyšším piedestalu oceněném zlatou medailí. Hořké byly slzy soupeřů, pozdě přišly nářky trenérů, toto už je zapsáno do análů volejbalových turnajů. Mistr je jen jeden, a to z Havlovic. Konečné pořadí: 1. Havlovice, 2. Crk crk, 3. Suchovršice, 4. SuHa. Obrázky Aleny Toholové jsou zde.
Milan Menšík, 9.2.2016

Výroční schůze tentokrát v kulturáku

Ve čtvrtek 25. února se koná výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Zveme všechny členy do kulturního domu. Žádáme všechny členy o uhrazení členských příspěvků co nejdříve cvičitelům nebo p. Čápové. Členské příspěvky jsou: dospělí 200 Kč, děti a důchodci 100 Kč ročně. Zde je pozvánka. Přijďte pobejt.
Jaroslav Balcar, 3.2.2016

Úpský pohár obhájilo mužstvo Tyrolit Úpice

V sobotu 30. ledna se konal v úpické tělocvičně ZŠ Bří Čapků již 19. ročník tradičního turnaje v malé kopané. Přihlášených 12 mužstev bylo nalosováno do dvou skupin a hrálo se systémem každý s každým. Z obou skupin postoupila první tři mužstva do šestičlenného finále. Tam byly započítány vzájemné zápasy z kvalifikačních skupin. Ve vyrovnané tabulce rozhodlo o vítězi turnaje až poslední utkání mezi mužstvy Tyrolit Úpice a 3 promile Malé Svatoňovice. V dramatickém duelu zvítězil Tyrolit a mohl se radovat nejen z dalšího triumfu, ale i velice hodnotných cen. Podrobnosti jsou v přiložené zprávě. Prohlédněte si také tabulku.
Jaroslav Kocián, 31.1.2016

V Havlovicích se hrál po delší době zase hokej

V nedělním mlhavém dopoledni se po delší době hrál v Havlovicích zase hokej. Nebyla nouze o dramatické situace a velké nasazení všech aktérů. Sousedské derby Černí - Zelení skončilo těsným vítězstvím Černých 8:7, na samostatné nájezdy pak vyhráli 1:0 Zelení. Fotoreportáž je zde. Havlovičtí hokejisté i jejich příznivci jsou zváni na zimák do Hronova, kde se 28. února od 11.45 uskuteční "Winter Classic" v hale!!! Bližší informace k tomuto megazápasu budou ještě upřesněny.
Miloslav Tohola, 24.1.2016

Úpský pohár už je rozlosován!

Havlovický svaz malé kopané uspořádá tradiční halový fotbalový turnaj Úpský pohár. Již 19. ročník turnaje bude v sobotu 30. ledna hostit Základní škola Bratří Čapků v Úpici. Hrát se bude podle pravidel malé kopané, případné výjimky budou upřesněny při nástupu mužstev. Bližší informace jsou v příloze, případně je možné kontaktovat organizátora turnaje Miloslava Toholu na telefonu 737/141504. Známe už také rozlosování týmů do skupin, podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, Miloslav Tohola, 4.1.2016

O stolní tenis byl v Havlovicích zájem

V pondělí 28. prosince 2015 se v Havlovicích konal již 4. ročník turnaje ve stolním tenise. Účast byla veliká, své umění zde předvedlo celkem 20 hráčů. Zvítězila paní Jebavá z Mladých Buků, druhé místo patřilo M. Semerákovi, třetí byl P. Hejna. Účastníky vánočního turnaje přibližuje naše fotogalerie.
Lída Wernerová, 3.1.2016


Zprávy 2016    Zprávy 2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší