Pochod Václavice - Havlovice

14. května 2016 se bude konat 27. ročník pochodu


Václavice–Havlovice jsou závod i pochod pro celou rodinu. Zúčastnit se můžete pěšky nebo na kole, cestu Vám budou zpříjemňovat kontrolní stanoviště se zajímavými hrami a úkoly především pro ty nejmenší. Občerstvit se můžete na stanovišti ve Slatině nad Úpou, kde k tanci a poslechu hraje živá hudba. Spolupořadatelem akce je Modrá střelka Náchod.


26. ročníku pochodu Václavice - Havlovice přálo počasí

Pořadatelé z oddílu Modrá Střelka Náchod a Sokolu Havlovice děkují všem pochodníkům a cyklistům za účast. Letos jsme měli po třech nepříznivých letech konečně štěstí na počasí a tomu také odpovídala účast. Ze čtyř míst odstartovalo cca 700 účastníků – pěšáků, cyklistů i rodin s kočárky. Největší skupina odstartovala tradičně z václavického nádraží, ale 150 lidí využilo možnosti absolvovat okružní trasy ze Slatiny a Havlovic. Dalších 150 si projelo dětskou trasu z Červeného Kostelce přes Vízmburk do Havlovic. Podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, květen 2015

Start pochodu Václavice Havlovice nově v Havlovicích a ve Slatině

Pořadatelé 26. ročníku pochodu Václavice - Havlovice připravili pro letošní rok řadu novinek. Již nebude vypravován autobus do Václavic. Na start dojdete v sobotu 2. května pěšky do havlovického sportovního areálu. Více najdete zde. Opět bude dětská trasa z Červeného Kostelce. Součástí letošního ročníku bude také otevírání hradu Vízmburk. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 8.4.2015

Ahoj pochodníci, cyklisté, přátelé,

26. ročník pochodu Václavice Havlovice se uskuteční už v sobotu 2. května 2015. Začínáme druhé čtvrtstoletí naší turistické akce a letos chystáme řadu inovací. Kromě tradiční trasy z Václavic do Havlovic bude možno odstartovat pochod či cyklotrasu také ze Slatiny nad Úpou a Havlovic. Cíl bude též ve Slatině nebo Havlovicích. To nám umožní nejen tvorbu nových tras v místech, kde se ještě nejezdilo a nechodilo, ale i možnost startu a cíle na jednom místě, takže budou i trasy okružní. V areálu na Slatině bude samozřejmě občerstvení, bude hrát živá kapela a budou připraveny atrakce pro děti. Další podrobnosti včetně popisu jednotlivých tras budeme zveřejňovat postupně během jara, důležité je teď datum naší akce, které si můžete zaznamenat do svých plánů.
Jaroslav Balcar, 21.2.2015

Václavice – Havlovice po pětadvacáté

V sobotu 17. května se uskutečnil jubilejní 25. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Letošního ročníku se zúčastnilo přibližně 200 pochodníků. Na vině je především nejisté počasí, na které již v týdnu upozorňovala předpověď. Vytrvalý déšť, který se protáhl do odpoledních hodin, odradil velké množství návštěvníků a šli jen ti nejvěrnější. Do cíle tak dojelo, či došlo jen 150 turistů. Opět nám nezbývá po roce doufat, že příští rok bude z pohledu počasí lepší. Zde je několik obrázků z pohádkové říše v cíli pochodu. Především prevence proti klíšťové encefalitidě byla na programu letošního ročníku a ti, kteří dorazili po strastiplné cestě do cíle, měli možnost se proti této zákeřné nemoci na chvíli ubránit.
Martin Kult, 27.5.2014

Pochod Václavice - Havlovice se půjde 17. května

V loňském roce poprvé vyrazili pochodníci legendárního pochodu Václavice - Havlovice nejen z Václavic, ale i z Červeného Kostelce. Trať pro nejmenší turisty je i letos připravena z vlakového nádraží kolem Devíti křížů směrem k Vízmburku. Tam je pro děti připravena postřehovka s razítky. Na Vízmburku budou ti, kteří objevili po cestě všechna razítka se zvířátky odměněni. Také si zde budou moci vyzkoušet některé zábavné hry. Do Havlovic na pouť už to bude potom jen kousek. Věříme, že se vám trať bude líbit. Tradiční autobus do Václavic vyráží z úpického autobusového nádraží opět v 7 hodin směrem na Havlovice, Libňatov atd. Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 17.4.2013

Do Václavic počtyřiadvacáté

V sobotu 11. května se uskuteční již 24. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Pořadatelé z obou oddílů pro Vás opět připravili tradiční pěší i cyklistické trasy. V cíli vás čeká diplom, možnost občerstvení, pouť a odpočinek na travnatém hřišti. Letos připravujeme novinku – dětskou trasu z Červeného Kostelce přes hrad Vízmburk do Havlovic dlouhou cca 5 km, vhodnou pro pěší, cyklisty i kočárky. Start pochodu je mezi 7. a 11. hodinou z Václavic, kontrola na Slatině do 16 hodin a cíl v Havlovicích do 17 hodin. Start dětské trasy mezi 9. a 11. hodinou z nádraží ČD v Červeném Kostelci. Každý účastník obdrží na startu itinerář s popisem trasy, na kontrole horalku a v cíli pamětní list. Startovné je pro dospělého 25 Kč, pro děti do 15 let 20 Kč, dětská trasa z Č. Kostelce 15 Kč. Pro pochodníky z Havlovic je opět připraven autobus. Bližší informace jsou zde a plakátek je zde.
Jaroslav Balcar, 16.4.2013

Pochod Václavice – Havlovice je za dveřmi

V sobotu 12. května se půjde oblíbený pochod Václavice - Havlovice již potřiadvacáté. Autobus pojede tradičně v 7 hodin z Úpice z autobusového nádraží přes Havlovice, Libňatov a Hořičky do Václavic. Dopravu si rezervujte na adrese j.bekur@tiscali.cz. Pokud nebudete objednaní, může se stát, že se do autobusu nevejdete. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 15.4.2011

23. ročník pochodu Václavice - Havlovice se uskuteční 12. května

V sobotu 12. května 2012 opět ožijí trasy mezi Václavicemi a Havlovicemi. Letos už po třiadvacáté uspořádá náchodský oddíl Modrá Střelka společně se Sokolem Havlovice akci, která se, hlavně díky Vám, za dvě desítky let stala pojmem. Připravujeme pro Vás opět šest tras, dvě pěší a čtyři cyklistické. Popsány budou v itineráři, který každý obdrží na startu u nádraží ČD ve Václavicích. Trasy budou v terénu označeny kartonem s tradičním srdíčkem a odlišeny barvou pro každou trasu. Podrobnější informace k vyhlášenému pochodu Václavice - Havlovice jsou na stránkách Modré střelky Náchod.
Petr Záliš, 27.12.2011

Pochod Václavice - Havlovice neměl chybu

Skvělé počasí, zajímavé trasy, příjemná kamarádská atmosféra, živá hudba na startu ve Václavicích i na kontrole ve Slatině, poučná postřehovka, nevšední péče o znavené účastníky pochodu v cíli v podání sestřiček a doktorů ordinace Úžovka, pouťové atrakce na hřišti v Havlovicích, chutné občerstvení, řízný Primátor i Krakonoš pro žíznivé a hlavně tisícovka spokojených účastníků letošního ročníku tohoto populárního pochodu. To vše v režii pořadatelů z Modré střelky Náchod a TJ Havlovice. Atmosféru dokumentují následující fotografie.
Zdeněk Honzera, 15.5.2011

14. května 2011 se koná 22. ročník pochodu Václavice - Havlovice

V sobotu 14. května opět ožijí trasy mezi Václavicemi a Havlovicemi. Letos už po dvaadvacáté uspořádá náchodský oddíl Modrá Střelka společně se Sokolem Havlovice akci, která se, hlavně díky Vám, za dvě desítky let stala pojmem. Věříme, že i tento ročník se vydaří ke spokojenosti všech účastníků i pořadatelů. Připravujeme pro vás opět šest tras, dvě pěší a čtyři cyklistické, trasy budou popsány v itineráři, který každý obdrží na startu u nádraží ČD ve Václavicích. Trasy budou v terénu označeny kartonem s tradičním srdíčkem a odlišeny barvou pro každou trasu. Pouze 55km silniční nebude značena. Po cestě bude opět naše Postřehovka s deseti otázkami na procvičení mozku. Všechny trasy se protnou na kontrole ve Slatině nad Úpou, kde bude občerstvení – pečené maso, párky z udírny, pivo a limo Primátor a jiné dobroty. K poslechu i tanci zahraje country skupina Domamazec z Machova. Cíl bude ve sportovním areálu v Havlovicích, kde účastníci obdrží pamětní list a kde si mohou odpočinout na trávě hřiště, občerstvit se nebo navštívit pouťové atrakce. Účastníci z Havlovic, Úpice a okolí mohou ráno využít speciální autobus jedoucí z Úpice do Václavic na start. Autobus odjíždí v 7 hodin z Úpice. TJ Sokol Havlovice také nabízí možnost ubytování v Havlovicích v turistické ubytovně. Bližší informace o autobuse a ubytování je možno získat u p. Balcara na tel. 777 005 790. Těšíme se na vaší účast a přejeme krásné počasí na cestu! Plakátek je zde.
Jaroslav Balcar, 6.5.2011

Letos již 22. ročník pochodu

22. ročník pochodu Václavice - Havlovice se koná v sobotu 14. 5. 2011. Trasy jsou tradiční: pěší 20 a 35 km, cyklo silniční 30 a 80 km a cyklo horské 30 a 45 km. Začátek je od 7 do 11 hodin ve Václavicích na vlakové zastávce a konec je v Havlovicích. Občerstvení je na Boušíně a v cíli je pouť. Z Havlovic jedeme ráno v 7 hodin autobusem do Václavic. Můžeme zajistit v Havlovicích ubytování za 150 Kč na noc.
Jaroslav Balcar, 15.1.2011

Turisté opět vyrazí z Václavic do Havlovic

V sobotu 15.5.2010 se koná 21. ročník turistického a cykloturistického pochodu Václavice - Havlovice. TJ Sokol bude opět vypravovat autobus, který vyjede z Havlovic v 7 hodin směrem na Libňatov. Dopravu z Úpice si zájemci musí objednat. Také Havlováci, kteří chtějí mít jistotu, že se do autobusu vejdou, musí poslat mail na j.bekur@tiscali.cz.
Jaroslav Balcar, 11.5.2010

Pochod z Václavic do Havlovic pojednadvacáté

V sobotu 15. května 2010 se koná 21. ročník turistického a cykloturistického pochodu Václavice - Havlovice. TJ Sokol bude opět vypravovat autobus, který bude vyjíždět z Havlovic v 7 hodin směrem na Libňatov. Pokud bude chtít někdo vyrazit z Úpice, musí si dopravu objednat. Také Havlováci, kteří chtějí mít jistotu, že se do autobusu vejdou, musí poslat mail na j.bekur@tiscali.cz. Více informací obsahuje plakát.
Jaroslav Balcar, 14.4.2010

Jubilejní pochod Václavice - Havlovice neměl chybu!

V sobotu 9.5.2009 se za krásného počasí konal jubilejní 20. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Na startu u vlakového nádraží ve Václavicích se sešlo necelých tisíc příznivců pěší turistiky a hlavně cyklistiky. Cíl byl tradičně v Havlovicích v novém sportovním areálu. Zde každý obdržel pamětní list a nafouknutý balónek. Balónky byly krátce po 14. hodině slavnostně vypuštěny na počest 20. ročníku. Kontrola byla na známém místě u přírodního podia ve Slatině nad Úpou. Trasy byly také tradiční – pěší 20 a 35 km, cyklo silniční 30 a 80 km a cyklo horské 30 a 45 km. Na trase si účastníci pochodu také mohli zasoutěžit v postřehovce, a to od Bílého mostu k bývalému jezu na Pohodlí. Tradiční ale nebyla trasa okolo hradu Vizmburk, kde předvedli své vystoupení rytíři a na dudy, harfu a niněru provázel turisty potulný Bard z Prahy. Bohaté občerstvení, vystoupení náchodské kapely Klapeto a i pouťové atrakce vytvořily v cíli skvělou atmosféru. A tak není divu, že travnatá plocha fotbalového hřiště byla doslova poseta lidmi a koly do pozdních odpoledních hodin. Tady jsou obrázky. Na stránkách Televize JS je videoreportáž.
Pavel Dvořáček a Jaroslav Balcar, 11.5.2009

Letošní pochod bude plný novinek a překvapení

V sobotu 9. května se opět probudí pochodnická a cykloturistická trasa z Václavic do Havlovic. Věřte, nevěřte, bude to již podvacáté. Historicky první neopakovatelný ročník se konal v květnu 1990, kdy v nově nabyté svobodě přišlo vzdát hold Václavu Havlovi okolo sedmi tisícovek účastníků. Symbolický pochod Václav-ice Havl-ovice se tehdy stal politickou manifestací a mítinkem nově vznikající politické strany Občanské Fórum. Letošní ročník má několik překvapení a zpestření. Živá hudba na startu a v cíli, promítání filmů ze sportovních i kulturních akcí v Havlovicích a též hrad Vizmburk, jež se tyčí nad Havlovicemi. I když návštěvníci nebudou moci nahlédnout do nádvoří hradu, určitě nebudou své návštěvy litovat. Informační panely, kulturní program, průvodci v dobových kostýmech a soutěže pro děti nabízí Sdružení pro Vízmburk, které se o hrad v letošní sezóně bude starat. A pokud si zakoupíte Tasův groš, či přívěsek s erbem Třmene, dostanete v cíli nanuka zdarma. Z Úpice (7,00), Havlovic (7,10) a Libňatova (7,15) jsou vypraveny opět autobusy do Václavic. Na návštěvníky se těší Modra Střelka Náchod a TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 26.4.2009

Archiv starších zpráv