Volejbal

Zlatý Valentýn pro domácí!

Bylo nebylo, jednoho kupodivu teplého únorového dne, kterých je tento rok více, než těch mrazivých, se sešla čtveřice týmů, které neskolila ani lákavá nabídka z okresních měst našeho okolí a našla si cestu do naší vesničky k Valentýnskému turnaji ve volejbalu. I když počet domácích v týmu byl nejslabší, tedy v počtu minus jeden (kdo neví, klasický volejbal se hraje v půl tuctu lidí), dokázali porazit největší borce z Úpice, Suchovršic a výběru zbytku obcí. Respektive se tedy umístili na nejvyšším piedestalu oceněném zlatou medailí. Hořké byly slzy soupeřů, pozdě přišly nářky trenérů, toto už je zapsáno do análů volejbalových turnajů. Mistr je jen jeden, a to z Havlovic. Konečné pořadí: 1. Havlovice, 2. Crk crk, 3. Suchovršice, 4. SuHa. Obrázky Aleny Toholové jsou zde.
Milan Menšík, 9.2.2016

5. ročník Knedlíkového turnaje pro SEŠ-LOST

Poslední srpnová sobota se stala téměř tradicí pro konání turnaje v plážovém volejbale v Havlovicích. Nejinak tomu bylo i v tomto roce. Pořadatele těší zájem o netradiční ceny (pro tento turnaj tradiční) - švestkové knedlíky. Letos se zúčastnilo 10 mužstev a výrazně se posílila kvalita turnaje. Ranní rozlosování proběhlo ještě v bundách, ale při prvním úderu do míče se mraky rozhrnuly a sluníčko si hru také vychutnávalo (kolem poledne trochu až moc). Hrálo se ve dvou skupinách. Potom o umístění vždy družstva na stejném pořadí ve skupině proti sobě. Pořadatelé si i tentokrát odběhli mezi zápasy uplácat cca 370 knedlíků a poté je pro všechny účastníky uvařit. Pořadí: 1. SEŠ-LOST, 2. ŠNYŤÁCI, 3. DIVOČÁCI, 4. CRK-CRK, 5. HONOBOJ, 6. ŠKOBRTI, 7. HAVLOVICE 2, 8. RŮŽOVKY, 9. - 10. HAVLOVICE 1 a MIMONI. Obrázky jsou zde.
Alena Toholová, 2.9.2015

Havlovický volejbalový turnaj ovládli Tragédi

Sobota 6. června 2015, sportovní areál v Havlovicích. Na nebi ani mráček, slunce pálí, ideální čas k vodě. Ale milovníci volejbalu se přesto opět sešli v Havlovicích na turnaji smíšených družstev. Tak jako v minulém roce se sešlo 8 družstev. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech. Poté se utkala družstva na stejných místech ve skupinách o konečné pořadí. Velký boj byl o 1. místo. Tam si to rozdal loňský vítěz Směs s Tragédy. Po vskutku napínavém boji zvítězili Tragédi nejtěsnějším rozdílem 2:1. A závěrečná koupel pro vítěze v řece Úpě byla příjemnou odměnou po horkém, propoceném dni. Družstva byla odměněna tradičními utopenci a drobnými cenami s diplomem. Konečné pořadí: 1. Tragédi, 2. Směs, 3. Experti, 4. Kde je parkoviště, 5. Crk Crk, 6. Havlovice, 7. Suchovršice, 8. Juventus. Obrázky jsou zde.
Alena Toholová, 12.6.2015

A JE TO DOMA!!!

Sobota 7. února 2015 byla šťastným dnem pro havlovické volejbalisty. Z Valentýnského turnaje, kterého se zúčastnilo 6 družstev, si domácí borci odnesli vítězství. Vše se odehrálo v kulturním domě v Havlovicích. Jako každoročně touto dobou se sjela smíšená družstva. Podmínkou je vždy alespoň jedna žena na hřišti (ať je na co se dívat). Tradiční účastníky Betlem City, Crk Crk, Havlovice, Juventus a Suchovršice tentokrát doplnili Super Star - bývalí hráči Havlovic. Souboje každý s každým nejlépe zvládly Havlovice, a to bez ztráty bodu. Na druhém místě skončil Juventus, třetí Betlém City, na čtvrtém místě král remíz Suchovršice. Páté místo obsadili Crk Crk, a to jen kvůli vzájemnému zápasu se Suchovršicemi, kde byli horší na body 35:36. Velmi dobrý dojem zanechali Super Star, kteří se pár let trochu drželi zpátky od volejbalu, ale bylo vidět, že to mají stále v krvi. Na konci turnaje byl vyhlášen nejstarší hráč Řezníček Láďa ze Suchovršic, který hrdě nosí na zádech číslo 70, ale to už nějaký ten pátek neplatí. Obdržel od pořadatelů dřevěné berle. Na hřišti hraje společně s nejmladší účastnicí turnaje Martinkou, svojí vnučkou. Na závěr si všichni pochutnali na cenách, již tradičních tlačenkách. Prohlédněte si obrázky z turnaje.
Alena Toholová, 13.2.2015

4. ročník Knedlíkového turnaje se vydařil

Sobota 30. srpna 2014 byla v Havlovicích ve znamení 4. ročníku Knedlíkového beachvolleybalového turnaje smíšených družstev. Patrně i počasí minulých dnů způsobilo, že se zúčastnilo "jen" osm týmů. Je pravda, že na první zápasy se moc z teplých ponožek nechtělo, ale sluníčko se přeci jen přes den ukázalo a příjemně hřálo (a nepříjemně svítilo do očí :)). Ráno se družstva rozlosovala do dvou skupin. Po odehrání zápasů ve skupinách si poslední a předposlední zahráli o umístění. První ze skupiny A hráli s druhým ze skupiny B a naopak a z toho se vykrystalizovalo finále Škobrti proti Denčiny Ředkvičky, kde nakonec těsným rozdílem zvítězily Ředkvičky 2:1. O 3. místo se utkali DaP Havlovice s Tragédy. Tragédi byli nakonec lepší (2:0). Turnaj se vyvedl, zápasy byly plné nasazení, elánu, nebyla nouze o humorné chvilky. Při zápase o 3. místo plakala i oblaka nad blížícím se koncem... Velice kvalitní finálový zápas naopak dokreslila duha, neboť sluníčko zase vyhrálo. Konečné umístění: 1. Denčiny ředkvičky, 2. Škobrti, 3. Tragédi, 4. DaP Havlovice (Dopijem a půjdem), 5. Mimoni, 6. Umej si ho, 7. Crk Crk, 8. Silní. Mrkněte na obrázky.
Alena Toholová, 4.9.2014

25. ročník volejbalového turnaje

Je tomu už čtvrtstoletí, co se pořádá v Havlovicích letní turnaj ve volejbale smíšených družstev. V letošním roce se hrálo v sobotu 7.6.2014 ve sportovním areálu. Možná až trochu dost teplé počasí přivítalo osm družstev. Hrálo se ve dvou skupinách a potom o umístění podle toho, jak se tým umístil ve skupině. O 3. místo bojovali Experti a Tragédi, kde Experti byli úspěšnější. Ve finále si to rozdali Směs a Úpice. Třísetový boj nakonec vyhrála Směs. Letošní ročník byl první ročník "utopencový" a v této tradici by pořadatelé chtěli pokračovat i v dalších letech. Proto věříme, že si družstva najdou v nabitém programu turnajů čas i na Havlovice a setkáme se opět za rok. Prohlédněte si fotografie.
Alena Toholová, 10.6.2014

Nedělní knedlíkový turnaj se povedl

V neděli 25. srpna se konal již 3. ročník knedlíkového turnaje v plážovém volejbale. Pozvaných bylo 10 družstev, podmínkou byla jedna žena na hřišti a počet hráčů tři, případně dva. Všechna družstva se sešla a po rozlosování do dvou skupin začaly boje o body. Vítězové skupin se nakonec utkali ve finále a druzí ze skupin sehráli zápas o 3. místo. Podívaná byla úžasná a některé výměny neměly konce. O 3. místo se utkali Volejte 155 a A je to, kteří odehráli celý turnaj ve dvou - a výtečně. Bronz nakonec získali Volejte 155, ale rozhodovalo se až ve 3. setu, který skončil nejtěsnějším možným výsledkem. Ve finále si to rozdali Šnyťáci (rodinný tým) s týmem Tragédi a zvítězili 2 : 0. Pořadí: 1. Šnyťáci, 2. Tragédi, 3. Volejte 155, 4. A je to, 5. Havlovice II, 6. Havlovice I, 7. Markoušovice, 8. Crk Crk, 9. Ti poslední, 10. Vůbec netušim. Jelikož všechna družstva podávala obětavé výkony, rozhodli pořadatelé, že knedlíky budou rozděleny všem zúčastněným. Vždyť vlastně kvůli tomu neváhají přijet i v neděli. A tak pořadatelé "plácali" knedlíky ve chvílích mezi zápasy a bylo jich na 300. Poměli se všichni! Nadšení, kvalitu, výbornou atmosferu a pohodu dokumentují fotky.
Alena Toholová, 27.8.2013

Vyhráli ti nejvyšší

Byli sice nejvyšší, ale také nejlepší. Družstvo Experti vyhrálo letošní ročník volejbalového turnaje v Havlovicích. Hrál se v sobotu 15. června 2013 v havlovickém sportovním areálu. Sešlo se zde 10 smíšených družstev. Bojovalo se nejprve ve dvou skupinách. O první místo v turnaji se utkali vítězové skupin Experti a Směs, o 3. místo si to rozdali Dobráci a Úpice a o 5. místo Tragédi a Markoušovice. O další umístění se nehrálo. Pořadí 24. ročníku: 1. Experti, 2. Směs, 3. Dobráci, 4. Úpice, 5. Tragédi, 6. Markoušovice, 7. - 8. Juventus a Suchovršice, 9. - 10. 50 na 50 a Havlovice. Prohlédněte si také fotogalerii.
Alena Toholová, 18.6.2013

Valentýnský volejbal ovládly Suchovršice

Další ročník Valentýnského turnaje v odbíjené smíšených družstev se uskutečnil v sobotu 9. února 2013 v Kulturním domě v Havlovicích. Zúčastnil se opět plný počet družstev, tedy šest. Prvenství si vybojovaly Suchovršice, druhé místo obsadil nováček Betlemcity, na třetí příčce skončilo domácí A mužstvo Havlovic. Další příčky pak obsadily Juventus, Crk crk a Havlovice B. Povedenou akci přibližuje fotogalerie.
Alena Toholová, 26.2.2013

Nejlepší byli BARABERE

Většinu noci ze soboty na neděli 26. srpna propršelo. Ráno se pořadatelé sešli v havlovickém areálu u hřiště na beach volejbal s otazníkem v očích, zda se 2. ročník "knedlíkového" turnaje uskuteční. Pohybuchtiví jedinci se však našli a sešlo se 10 družstev. Družstva byla po třech osobách a podmínkou byla jedna žena. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti. První dva ze skupin hráli do kříže a vítězové se utkali o celkové prvenství. Další družstva dohrávala o konečné pořadí. Přestože při prvních zápasech ještě zábly nohy v mokrém písku, během dne se počasí umoudřilo a strávili jsme všichni na hřišti pěknou neděli plnou sportu. Družstva na prvních třech místech obdržela mísu výborných jablkových knedlíků, což se stává tradicí. Prohlédněte si obrázky z turnaje. Konečné pořadí: 1. BARABERE, 2. Kábrti, 3. Markoušovice, 4. Havlovice 2, 5. Tragédi, 6. Pivo zdarma, 7. Havlovice 1, 8. Na3to, 9. VAT69, 10. Brazilci.
Alena Toholová, 28.8.2012

Letní turnaj ve volejbale ovládla Směs

V sobotu 16. června se na kurtech v Havlovicích konal 23. ročník letního turnaje ve volejbale smíšených družstev. Přestože počasí lákalo k vodě, zúčastnilo se turnaje 10 mužstev. Po celodenních bojích si vítězství odneslo družstvo Směs, které tak obhájilo loňské prvenství. Ve finále porazilo předloňského vítěze Experti. Na třetím místě skončili Dobráci a hned za nimi Tragédi. Další umístění: 5. 6 bublinek 7. Kleště a Sikovky 8. Juventus 9. Havlovice 10. Betlém City. Prohlédněte si fotogalerii. Dík všem účastníkům za příjemné zážitky a za rok zase na viděnou!
Alena Toholová, 20.6.2012

Zpráva o činnosti volejbalového oddílu za rok 2011

Volejbalový oddíl TJ Sokol Havlovice se schází pravidelně každou sobotu v zimě od 18:00 v tělocvičně ve Velkých Svaotoňovicích a v létě vždy v pátek v havlovickém sportovním areálu za školou. Na tréninky dochází kolem osmi až deseti hráčů. Každoročně pořádáme dva volejbalové turnaje, jeden v únoru v kulturním domě a druhý v červnu ve sportovním areálu. Celou zprávu najdete zde.
Volejbalový oddíl TJ Sokol Havlovice, 31.3.2012

Valentýnský volejbal v Havlovicích ovládli domácí!!!

V sobotu 11. února se konal Valentýnský turnaj ve volejbale v sále kulturního domu v Havlovicích. Zúčastnilo se 6 smíšených družstev. Hrálo se systémem každý s každým na dva sety. O pořadí na prvních místech rozhodl až předposlední zápas mezi domácími Havlovicemi a Juventusem. Po překvapivém, ale zaslouženém těsném vítězství se domácí stali vítězem celého turnaje, na druhém místě skončily Suchovršice a třetí Juventus. Dík všem zúčastněným a těšíme se na letní červnový turnaj v areálu za školou. Konečné pořadí: 1. Havlovice, 2. Suchovršice, 3. Juventus, 4. Vono to pude, 5. Kleště a sikovky, 6. Úpice. Prohlédněte si obrázky.
Alena Toholová, 14.2.2012

0. ročník turnaje v beach volejbale

Poslední neděli v srpnu si vybrali pořadatelé z volejbalového oddílu v Havlovicích k uspořádání nultého ročníku turnaje. Původní myšlenka byla na kombinaci volejbalu a beach volejbalu. Vzhledem k okolnostem se nakonec hrál pouze beach volejbal ve trojičkách za účasti devíti mužstev. Počasí nám dopřálo pěknou zábavu, a tak máme nejen trochu odřená kolena, ale i spálené nosy. Odměnou za bojovnost, obětavé výkony a volejbalové umění byla mísa švestkových knedlíků pro vítěze, menší mísa pro 2. družstvo a miska pro třetího v pořadí (nakonec se dostalo i na všechny ostatní účastníky). Dík patří obsluze stánku na hřišti za "upatlání" 300 ks této dobroty. Konečné pořadí: 1. PEHOMA, 2. PPL, 3. CKRCRK2, 4. CRKCRK1, 5. HAVL, 6. SIS, 7. TICHOTAM, 8. 1582, 9. BLUDNÍ HOLANĎANI. Zde je fotogalerie.
Alena Toholová, 30.8.2011

XXII. ročník letního turnaje ve volejbale

V sobotu 18.6. se konal v Havlovicích již XXII. ročník letního turnaje pro smíšená družstva. Zúčastnilo se 10 družstev, hrálo se ve dvou skupinách každý s každým. O konečném pořadí rozhodly zápasy mužstev, které se umístily na stejném pořadí ve skupinách. Vítězové skupin bojovali o 1. místo, druzí ve skupinách o 3. místo atd. Největší odvahu nutno vyzdvihnout u mužstva nebo lépe družstva Malý píva, neboť nastoupili ve složení 5 děvčat a jeden muž (tedy v obráceném gardu než ostatní) a jejich věkový průměr byl cca 15 let. Pro svoje kvality se však velice dobře umístili. Konečné pořadí: 1. SMĚS (Trutnov), 2. MÍCHAČKY (Rudník), 3. EXPERTI (Trutnov), 4. JUVENTUS (Trutnov), 5. VODOLOF, 6. MALÝ PÍVA (Rtyně), 7. HAVLOVICE, 8. NA POHODU (Úpice), 9. MARKOUŠOVICE, 10. RŮŽOVKY (Trutnov). Fotografie jsou zde. Mrkněte i na reportáž z turnaje.
Alena Toholová, 21.6.2011

Valentýnský turnaj ve volejbale

V sobotu 12. února 2011 se v KD Havlovice konal Valentýnský turnaj smíšených družstev ve volejbale. Zúčastnilo se ho 5 týmů. Viděli jsme zajímavé, mnohdy dramatické boje pod vysokou sítí. Hrálo se systémem každý s každým na dva sety. Vzhledem k vyrovnanosti zápasů se o konečném pořadí rozhodlo až v posledním duelu Havlovice B – Suchovršice. Překvapivým vítězem tohoto zápasu se staly domácí Havlovice po urputném boji. Bylo to jejich jediné vítězné utkání, a to nad konečným vítězem turnaje. Havlovice B tedy skončily na 5. místě. Další pořadí se muselo díky vyrovnanosti bodů určovat podle vzájemných zápasů. Konečné pořadí: 1. Suchovršice, 2. Juventus Trutnov, 3. Havlovice A, 4. Crk Crk Úpice, 5. Havlovice B. Velký dík patří všem zúčastněným za pěkné sportovní výkony a těšíme se na další měření sil – třeba 18. června na letním turnaji. Obrázky jsou zde.
Alena Toholová, 13.2.2011

Havlovičtí volejbalisté uspěli v Suchovršicích

Úspěchu dosáhlo havlovické družstvo volejbalu na vánočním turnaji v Suchovršicích 26. 12. 2010. Umístilo se na 2. místě za domácími Suchovršicemi A. Celkem se zúčastnilo 6 týmů. Složení havlovického celku: Prokop Milan, Vít Miloš, Havránek Petr senior a junior, Toholová Alena.
Alena Toholová, 7.1.2011

Experti ovládli další havlovický volejbal

V sobotu 12. června se v Havlovicích odehrál další ročník turnaje ve volejbale smíšených družstev. Zúčastnilo se celkem 10 týmů. Hrálo se na dvou hřištích, ve dvou skupinách po pěti. Konečné pořadí pak vzešlo ze zápasů týmů, které skončily na shodném místě ve skupině. Počasí bylo slunečné a teplé. Přesto koupel vítězů v Úpě absolvovala pouze mužská část vítězných Expertů. Konečné pořadí: 1. Experti, 2. Dobráci, 3. Směs, 4. Ježci, 5. Rudník, 6. Havlovice, 7. Markoušovice, 8. Odolov, 9. Bohdašín, 10. Juventus. Tady jsou obrázky.
Petr Záliš, 21.6.2010

Valentýnský volejbal v Havlovicích

V havlovickém kulturním domě se uskutečnil již 8. ročník Valentýnského turnaje ve volejbale. Celkem 5 družstev se utkalo každý s každým a zde jsou výsledky klání: 1. Juventus Trutnov, 2. Sokol Suchovršice, 3. Havlovice A, 4. Crk Crk Úpice, 5. Havlovice 1. Nabízíme i několik fotografií z litých bojů.
Jaroslav Balcar, 9.2.2010


Archiv starších zpráv